HDMI 2.1 – новий стандарт, новий кабель

Останні Новини

Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

HDMI 2.1 – новий стандарт, новий кабель HDMI. Він підтримує більш високу частоту кадрів, може переносити до 10К відео з зовнішніх джерел на екран та значно збільшив пропускну здатність.

HDMI 2.1 - новий стандарт, новий кабель

Новий стандарт HDMI 2.1

HDMI 2.1 – це новий фізичний роз’єм, який забезпечує шлях між джерелом вмісту та джерелом відео. Попередній стандарт HDMI це 2.0, і він був запущений у 2013 році. Він надає можливість передачі 4К відео при 60 кадрах в секунду. Таку частоту кадрів, в основному, потребують відеоігри, так як телевізійні програми та шоу потребують 24-25 кадрів в секунду. Також було оновлення HDMI 2.0a — вони здатні переносити інформацію HDR, і HDMI 2.0b — тут з’явилась можливість підтримки HLG. До сьогодні, це були найвищі стандарти для більшості споживачів.

Можливості HDMI 2.1

HDMI 2.1 - новий стандарт, новий кабель

Стандарт HDMI 2.1. має можливість надсилати вміст 10К із швидкістю 120 кадрів в секунду. Фактично, він подвоює роботу HDMI 2.0a. Щодо пропускної здатності, то тут додаткові пікселі у шість разів перевищують 4К відео, тому передача інформації відбувається з верхнею межею у 48Гбіт/с, а не 18 Гбіт/с.

HDMI 2.1 підтримує динамічний HDR зі швидкістю 4K / 120fps та 8K / 60fps. Це дозволяє телебаченню коригувати своє зображення, тобто динамічний HDR може змінювати те, як виглядає кожна сцена чи навіть кожен кадр, а не лише програма в цілому, щоб краще відповідати даній сцені чи кадру.

Щодо інших вдосконалень, то даний стандарт надасть плавніші враження при користуванні гарнітурами віртуальної реальності чи інших ігрових консолей, а також він повинен скоротити кількість часу від переходу з порожнього екрану до певного вмісту.

HDMI 2.1. для Геймерів

Якщо ви геймер, вам сподобається HDMI 2.1. Так як даний стандарт має вдосконалення, які дозволяють швидше відображати вміст, що рухається на екрані для створення більш справжнього ігрового досвіду. Крім того, HDMI 2.1 поставляється як із змінною швидкістю оновлення (VRR), так і з технологією швидкого транспортування кадру (QFT).

Окрім цього, HDMI 2.1 підтримує eARC, що дозволяє надсилати звукові записи DTS: X та Dolby Atmos з телевізора на аудіосистему.

HDMI 2.1 48G

Новий кабель виглядає так само, як і старий. Спочатку його називали “48G”. Тут немає ніяких змін щодо розміру або типу з’єднання портів і роз’ємів кабелю HDMI. Нові високошвидкісні кабелі HDMI ідеально впишуться у більш старі пристрої. А також ви зможете підключити будь-який пристрій з підтримкою HDMI, який підтримує будь-яку старішу версію стандарту HDMI, і він буде чудово працювати на новому телевізорі або дисплеї з підтримкою HDMI 2.1.

HDMI 2.1 на сучасних телевізорах

На даний момент, підтримують стандарт HDMI 2.1 преміальні телевізори LG 4K OLED від 2019 року та його преміум-дисплей 4K NanoCell LCD. Компанія Samsung у своїх 8К телевізорах на моменти їх виходу немала HDMI 2.1, але вона заявила, що зможе замінити свої коробки OneConnect на ті, які будуть підтримувати даний стандрат. Компанія Sony стверджує, що входи HDMI на телевізорі KD-85ZG9 8K відповідають критеріям HDMI 2.1, але тут швидше за все, знадобитися оновлення програмного забезпечення.

Нові функції HDMI 2.1

Отож, HDMI 2.1 – новий стандарт, новий кабель, який приносить нові функції та більшу пропускну здатність. Проте, перш ніж ми зможемо побачити це на телебаченні пройде ще певний час. Що чудово, це те, що сам роз’єм не змінюється, та кабель такий самий як сьогоднішній HDMI.
Найбільшими змінами та функціями стали:

– пропускна здатність зібльшилась від 18 Гбіт/с (HDMI 2.0) до 48 Гбіт/с (HDMI 2.1);
– підтримка роздільної здатності до 10 К, частоти кадрів до 120 кадрів в секунду;
– сумісність із старішими технологіями, тобто якщо у вас є пристрій, який не підтримує нову версію, HDMI 2.1 все ще працюватиме з ним.

Часті запитання

Яка пропускна здатність HDMI 2.1?
Пропускна здатність 48 Гбіт/с.

Які телевізори підтримують HDMI 2.1?
На даний момент, HDMI 2.1 підтримують майже всі сучасні преміальні телевізори. Серед них Samsung QE65Q95T,  LG С9 OLED.

HDMI 2.1 підтримує eARC?
Так, підтримує.

А як щодо HDR? HDMI 2.1 підтримує чи ні?
HDMI 2.1 підтримує динамічний HDR зі швидкістю 4K / 120fps та 8K / 60fps.

- Advertisement -
- Advertisement -

Випадкові Записи

Вийшло довгоочікуване оновлення MIUI 12 для смартфонів Redmi Note 9 Pro

Сьогодні вийшло довгоочікуване оновлення MIUI 12 для смартфонів Redmi Note 9 Pro. На даний момент відомо, що оновлення отримують...
- Advertisement -

Буде Цікаво

- Advertisement -