Реклама

IPS світіння та як його зменшити

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Сьогодні, ми постараємось відповісти на запитання , що таке IPS світіння та як його зменшити?
IPS панелі користуються значною популярністю, що зумовлена широкими кутами огляду, великою кольоровою гамою та точністю передачі кольору. Тому, світіння не є причиною для відмови в покупці моніторів з IPS панелями.

Отож, IPS світіння визначається як сяйво навколо кутів монітору чи кругом країв на панелі IPS. Дане сяйво дуже добре видно при перегляді темних сцен на екрані та в погано освітлених приміщеннях. Це світіння є одним із недоліків IPS технології, проте її можна зменшити регулюванням зовнішнього освітлення у приміщеннях чи регулювати яскравість самого монітора, також можна змінювати положення пристрою.

Так чим викликане світіння? Дані засвіти виникають через нерівномірне вирівнювання кристалів (L/C), які саме використовуються в панелях IPS. Екрани поєднують в собі декілька шарів, які накладаються один на одне, і якщо виникають навіть мінімальні відхилення, то з’являється тиск, який і витісняє кристали. Cаме в таких місцях проникає більше світла ніж потрібно і з’являються так звані засвіти. Загалом, виробники працюють над зменшенням даного недоліку, проте повністю уникнути світіння поки неможливо.

Варіанти зменшення цвітіння IPS

  • відрегулювати яскравість дисплея;
  • використовувати додаткове освітлення в приміщеннях;
  • використання світлих тем та розташування дисплея.

Отож, якщо ви знаходитесь у темній кімнаті, то яскравість екрану варто зменшити, а якщо в світлій то навпаки. Розглядаючи той момент, коли світіння помітне з кутів, то тут варто відрегулювати висоту та нихил екрану, відповідно світіння буде менш помітним. Також видимість світіння IPS може зменшити світлодіодне освітлення RGB або звичайне додаткове освітленння, до прикладу у вигляді настільної лампи.

Загалом, викликане IPS світіння надлишком світла, яке проходить через панель та це не зменшує популярність даних панелів, так як пом’якшити цю проблему можна досить легко.

Геймерські монітори, які є яскравими представниками IPS:
ViewSonic VX2758-2KP-MHD
LG 29WK500-P 1080 IPS
 Acer SA220Q 1080p IPS
LG 27GL83A IPS
LG UltraGear 27GL850 IPS

Надіємся, що ми дали відповідь на запитання ” що таке IPS світіння та як його зменшити? “).

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Названо випадок, в якому ПриватБанк може заблокувати раніше виданий кредит

Протягом останніх двох років, українці почали більше брати кредитів в банках та мікрофінансових організаціях. Говорити про правильність такого поступку...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -