Реклама

Що таке технологія OLED TV

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Телевізори OLED є сьогодні скрізь. Виробники все частіше звертають свою увагу на oled панелі для сучасних телевізорів високого класу – і навіть смартфонів високого класу. Так oо таке технологія OLED TV? Зараз постараюсь коротко відповісти на це питання.

OLED TV– це технологія телевізійного дисплея, заснована на характеристиках органічних світлодіодів OLED.
Застосовуючи “Органічний світлодіод”, абревіатура OLED описує тип панелі, яку використовують телевізори. Органічні світлодіоди можуть створювати найкращу якость зображення будь-якої технології відображення.
Тобто весь OLED-дисплей складається з матеріалу (пікселів), який світиться, коли ви вмикаєте електроенергію. Називається цей ефект електролюмінесценцією.
На даний момент, основним виробником OLED панелей являється LG.
Остання новинка від LG – телевізор B9 OLED 2019 року

Абсолютно кожен піксель OLED на екрані створює світло в залежності від кількості елекричного струму, який ви надіслали. Тобто, якщо необхідно аболютно чорний колір, то пікселі вимикаються і навпаки, якщо необхідно яскравий білий, то пікселі світяться на максимум. Це одна з причин чому OLED дає відмінну якість зображення.
OLED-панелі здатні оновлюватися зі швидкістю до 0,001 мс, що для порівняння приблизно в 1000 разів швидше, ніж стандартні панелі з підсвічуванням на світлодіодних екранах.

Основні переваги OLED телевізорів

Що таке технологія OLED TV

– Енергоефективні
Так як світлодіодним телевізорам необхідне підсвічування, відповідно й використовується більше електроенергії.
В той же час OLED телевізорам взагалі непотрібне підсвічування, живлення передається виключно на ті пікселі, які задіяні на даний момент, відповідно й споживання електроенергії набагато менше.

– Ультратонкі екрани
Оскільки немає необхідності підсвічувати екран за допомогою світлодіодної панелі, вони дійсно можуть бути дуже тонкими.

Що таке технологія OLED TV

– Кути огляду
Кути огляду OLED набагато кращі, ніж в світлодіодних екранах. Колір майже не втрачається при перегляді в найширших кутах.

Недоліки OLED телевізорів

Вигорання
Основним недоліком OLED є ймовірність вигорання. Вигорання відбувається за рахунок того, що деякі пікселі працюють більше ніж інші, тобто вони стають більш зношеними. Найбільше це помітно в тих місцях екрана, де розміщуються логотипи каналів.
Але якщо на екрані часто змінюється картинка, то вам не страшне вигорання пікселів).

– Термін життя
LG гарантують, що OLED телевізор буде працювати по меншій мірі 50 000 год, тобто 22 роки.
На більшості сучасних телевізорів будь-якої технології саме джерело живлення гине задовго до панелі. Не кажучи вже про те, що телевізор, куплений сьогодні, ймовірно, не зможе бути підключений ні до чого через 22 роки.

– Ціна
OLED-телевізори, безумовно, дешевшають, але вони все ще далекі від того, що ми б назвали доступним. Ціни наборів LG починаються від 1600 доларів у США, а Panasonic — дорожче.

Вирок

В найближчому майбутньому варто очікувати більші, кращі та дешевші OLED телевізори. LG вже презентували телевізор, який згортається, а також величезні 8K – моделі телевізорів.
Ну і прямий конкурент LG – це Samsung, який розробляє свої власні QD-OLED.
А при хорошій конкуренції прогрес не стоїть на місці. Нам залишається тільки очікувати на результати цієї конкуренції.
Отож, якщо ви цінуєте гарне і якісне зображення та маєте необхідний бюджет, то OLED телевізори однозначно вам підійдуть.

Також зараз є конкурента технологія MicroLED, яка можливо витіснить OLED і QLED технології.
Надіюсь ми дали відповідь на питання “ Що таке технологія OLED TV ?”

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

З’явились специфікації смартфона Vivo S7e 5G

Цього року, компанія Vivo презентувала свій новий смартфон Vivo S7 5G. Сьогодні, у Китаї запущено Vivo S7e, відповідно до...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -