Реклама

Швидкий екскурс у розвиток “розумної дзвонилки”

Останні Новини

Автор матеріалу Alex Cherepenia.

У період епідемії, яка вже рік непогано почуває себе у світі, багато людей отримали у своє розпорядження «розумного» помічника у вигляді смартфона. Цікаво було б дізнатися, звідки він взявся такий “розумний” і як звичайна “дзвонилка” стала смартфоном. Складно уявити, що 30 років тому телефони виконували лише 1 функцію, а зараз вони виконують одразу 20, або 30 функцій без додаткових витрат на інші девайси. Зануримося в історію!

Смартфон – це телефон з функціями кишенькового персонального комп’ютера (КПК) або повноцінного персонального комп’ютера. У наш час смартфони мають базовий набір функцій на кшталт камери, календаря, електронної пошти, відео та голосових викликів… Але все починалось інакше, і зараз ви дізнаєтесь як.

Швидкий екскурс у розвиток “розумної дзвонилки”

Перша спроба (спойлер: невдала) зробити «розумний телефон» відбулась у 1994 році, на хвилі популярності КПК, які широко використовувалися у бізнесі та різних видах наукових досліджень. Ця спроба завершилась створенням IBM Simon – телефона із функціями органайзера, електронною поштою, факсом та сенсорним екраном. Це було новаторство, але на жаль, він провалився. Його акумулятора ледве вистачало на 1 годину активної роботи. А цінник у 900 доларів, який навіть зараз вражає та змушує здригнутися, робили не то розкішшю, не то викиданням грошей.

Термін «смартфон» з’явився у 2000 році завдяки компанії Ericsson. Їх смартфон під назвою Ericsson R380s мав сенсорний екран з відкидною кришкою. Працював на OS Symbian, але без підтримки сторонніх пристосунків, що робило його неповноцінним розумничком. Саме компанія Ericsson вказала на цей недолік, який побачила Nokia.

У 2002 році вийшов перший повноцінний смартфон від Nokia. Модель 7650 мала відкриту операційну систему, що вже було непогано для користувача. Але смартфон вийшов суперечливим, оскільки він мав замало оперативної пам’яті, при цьому маючи непогану ергономіку та приємний інтерфейс.

З часом смартфони почали отримувати інші функції, без яких зараз не може обійтись не один смартфон. Більшість таких функцій, як наприклад, відеовиклики, інтернет або просто радіо, email, з’явились доволі давно у смартфонах. Але вони вже досить зручні та не потребують вдосконалення, на відміну від функцій, які активно розвиваються. Однією з таких функцій, яка еволюціонує з кожним роком, є камера. Перші смартфони, наприклад, мали дуже слабеньку камеру, оскільки на початку двохтисячних були популярні цифрові фотокамери. Так, зараз про них навіть нечутно, оскільки смартфони плюс-мінус мають гарну камеру, а якщо хочеш більше - купуй дзеркалку. У порівнянні з сучасними 64-мегапіксельними камерами – перші смартфони можуть спати спокійно, їх камера навіть близько не стоїть поряд. Кількість камер також стала більшою, тепер 1 камера – це сором. Потрібно хоча б 3. А що казати за зйомку в більш чіткій якості (4К), яка на початку 2000 років навіть не була у планах.

Коли ж камери у телефонах будуть здатні зумити у космос або скільки камер на смартфонах буде необхідним мінімумом? Поки що неможливо відповісти на ці питання, оскільки щоб зумити у відкритий космос, потрібна надпотужна оптика як у телескопах; зараз існують смартфони з 5 камерами (приклад: Samsung Galaxy S21 Ultra) але це не кінець на думку автора.

Або, наприклад, скільки мегапікселів будуть мати камери у 2030 році? На останнє питання все ж таки можливо відповісти. Дослідники довели, що максимально людина може бачити 576 мегапікселів одночасно. Мегапікселі - це кількість крапок, які ми можемо побачити своїми очами. Але для того, щоб побачити їх усі, людина має бачити на всі 100%. Фактично, 576 мегапікселів - це максимальний максимум.

Наступним критерієм еволюції стала автономність. Перші смартфони розряджалися за 12-15 годин у стані невикористання, та 1-2 години у режимі використання. А тепер порівняння з сучасними смартфонами, які можуть «жити» 2-3 дні у режимі спокою, та до 24 годин у режимі помірного використання. Час зарядки акумулятора зменшився завдяки використанню більш потужних зарядних пристроїв, а також з’явилась безпровідна зарядка, яка заряджає смартфон використовуючи індукційний метод, та фактично, працює як радіо, але має малий радіус дії. Теоретично, найближчим часом з’явиться новий вид безпровідної зарядки – через хвилі 5G (той самий 5G, якого бояться люди). Завдяки цій мережі вже працюють екстрені оповіщувачі в містах, наприклад, маячки на дорозі або злітних смугах. Докладніший принцип роботи безпровідного току можна дізнатися у науковій статті науковців з Технологічного університету Джорджії.

Дисплеї… Основна робоча поверхня зазнала таких же змін, як космічна програма Ілона Маска. Дисплеї зараз - це космос різних форм та розмірів. Перші смартфони мали маленький дисплей 160х160 пікселів, на якому ледве можливо було побачити щось. Працювати з документами, звісно, було можна, але вам би не хотілося б. Зараз майже всі смартфони мають розширення у 2400х1080 (720 на бюджетних моделях смартфонів) пікселів, що відповідає FHD та HD якості зображення. У топових моделях смартфонів, наприклад, Samsung Galaxy S20 Ultra екран має 3200х1440 пікселів та є одним з найбільших екранів у смартфонах, хоча через це він стає «лопатофоном» більше ніж смартфоном. “Лопатофон” - сленгова назва смартфонів, які ледве поміщаються в кишеню та мають не дуже компактні розміри. Тут умісне порівняння з невеликим записничком формату А6.

Майбутнє не так далеко, як здається. Ми багато бачили у фільмах свого (і не тільки) дитинства телефони з голограмним зображенням, або взагалі, окуляри, через які здійснювались дзвінки. Керування ними як правило здійснювалось за допомогою рухів, або думок. Ви не повірите, але навіть і такий смартфон вже існує… Існував допоки проект не закрили через погану реалізацію. Смартфон Red Hydrogen One мав технологію голографічного зображення, але вона була обмежена деякими додатками. Крім цього, побачити 3D зображення було можливо лише завдяки фірмовим окулярам.

Повноцінного голографічного дисплея у смартфонах не існує на сьогоднішній день, але науковці працюють над цим. Можливо такі технологій через 5-10 років будуть з нами. Не потрібно забувати, що до компактності і “розумності” телефонів взагалі людство йшло трошки більше 100 років. Тому гайда дамо шанс технологічному процесу. 

ITech News

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Смартфон Samsung Galaxy S21 не отримає швидкої зарядки

Сьогодні в мережі з'явилися чутки про Samsung Galaxy S21, в числі яких можна знайти згадку підтримки 65-ватної зарядки. Якщо...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -