Реклама

Відомий тільки номер телефону – як визначити місцезнаходження пристрою, або встановити особу власника

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

У цій статті ми хочемо максимально прояснити для Вас дві ситуації, які можуть трапитися з кожним у житті, та показати Вам шляхи виходу з них.

Перша ситуація – Ви знаєте номер телефону і більш нічого, а Вам потрібно визначити місцезнаходження власника пристрою, або встановити, де в даний момент знаходиться сам смартфон. Необхідність у цьому виникає з різних причин. Декому потрібно проконтролювати, де знаходиться його дитина, інколи потрібно розшукати людину. Бувають випадки, коли Ви загубили телефон і пробуєте його знайти. Також, при крадіжці пристрою, варто відразу спробувати відслідкувати місцезнаходження гаджету.

Друга ситуація – необхідність встановлення особи власника смартфона, коли Вам також відомий лише його номер. Звичайно, стеження за людьми є компетенцією відповідних правових органів, проте сучасний Інтернет-простір також пропонує різні варіанти вирішення цих питань. Якщо ж Ви захочете звернутися по допомогу до мобільних операторів, то шлях до них теж лежатиме через ті ж самі правоохоронні органи. Адже, просто за Вашим проханням, вони не видадуть Вам таку конфіденційну інформацію, як ім’я та прізвище власника номера телефону.

Проте альтернативні шляхи виходу з цих ситуацій все-ж таки існують. Про них ми і поговоримо більш детально у статті.

Варіанти визначення місцезнаходження власника пристрою, або самого втраченого пристрою:

- Офіційні послуги стеження від мобільних операторів;

- За допомогою індивідуального коду пристрою IMEI;

- За допомогою Google-сервісу;

- За допомогою спеціальних програм та додатків, встановлених на телефон.

Цікаво: Названо 2 способи визначення Вашого місцезнаходження через комп’ютер чи ноутбук.

Послуги мобільних операторів

Мобільні оператори, хоча і не надають інформації про місцезнаходження їх абонентів без запиту відповідних органів, проте надають платні послуги по відстеженню місцезнаходження смартфона. Ці послуги були придумані для того, щоб батьки могли відслідковувати, де знаходяться їхні діти. Також можна стежити за літніми людьми, якщо у них проблеми з пам’яттю. А ось, якщо Ви загубили свій пристрій, або його у Вас викрали, то можна скористатися послугами від оператора, щоб швидко його знайти. Кожна компанія мобільного зв’язку має власні послуги стеження за абонентами, та діють вони лише всередині мережі.

Принцип роботи сервісу аналогічний GPS-навігатору. Послуга працює на всіх мобільних пристроях стандарту GSM та не вимагає встановлення спеціальних додатків.

Важливий момент – для роботи сервісу потрібне підтвердження абонента про його згоду на стеження. Отримавши його, оператори мобільного зв’язку заносять номер телефону до спеціальної картотеки пошуку. Робиться це лише один раз та повторного підтвердження, перед кожним Вашим запитом, система не вимагає. Як Ви розумієте самі, потрібно завчасно підключити до послуги усі пристрої, які бажаєте відслідковувати.

Як працює сервіс? Ви відправляєте ім’я абонента та номер мобільного телефону, який відстежуєте, на відповідний код. Далі отримуєте від мобільного оператора sms-повідомлення з інформацією про місцезнаходження абонента. Скористатися послугою можна через sms-команди на телефоні, через мобільний додаток та веб-сайт компанії.

Ось порівняльні характеристики двох аналогічних послуг по стеженню від мобільних операторів Vodafone та Київстар.

ЗнайДе від Vodafone. Розповсюджується на абонентів Vodafone. Працює по всій території України. У роумінгу послуга надається за додаткову оплату. Послугою можна користуватися як по Інтернету (через web-версію послуги), так і з мобільного телефона (через sms на номер 7005). Точність визначення місцезнаходження у місті складає 300-500 метрів, та до 1,5 км - у передмісті. За містом похибка може становити кілька кілометрів. Є різні пакети послуги «ЗнайДе» - на день, на тиждень, на місяць. Перші два пакети мають безкоштовні пробні періоди 5 днів. Вартість послуги на місяць становить 63,75 грн та дає можливість стежити за трьома людьми.

Маячок від Київстар. Послуга охоплює тільки абонентів Київстар. Діє лише на території України. Аналогічно до послуги «ЗнайДе», можна користуватися онлайн-версією послуги, або, надсилаючи sms-повідомлення з мобільного телефону. Точність визначення місцезнаходження абонента складає 300-500 м у місті та до 1,2 км у заміській місцевості. Людей, яких Ви хочете відстежувати, потрібно включити до списку «Сім’я», та вони мають дати згоду на це протягом 15 хвилин від моменту отримання запиту. Вартість одного запиту по визначенню місця геолокації складає 2,13 грн. Є можливість активації 4 безкоштовних запитів на добу. Вартість такої послуги – 0,53 грн на добу.

Відстеження власника смартфону за допомогою IMEI - коду

Номер IMEI мають усі смартфони, телефони, мобільні модеми та усі пристрої, які підключаються до мобільної мережі. Він присвоюється виробником всім виготовленим пристроям та являє собою унікальне 15 значне число. Код IMEI являється ідентифікатором конкретного гаджету. Цей номер прописаний на заводській коробці пристрою та під акумулятором самого пристрою. Дізнатися свій IMEI можна, прописавши на телефоні просту комбінацію цифр *#06#.

Код IMEI передається щоразу оператору мобільного зв’язку при підключенні пристрою до мобільної мережі. Таким чином, за номером IMEI, мобільні оператори можуть відстежувати місцезнаходження пристрою, або його переміщення, коли він підключений до мережі. За цим же номером оператори можуть блокувати телефони.

Базу даних кодів IMEI мають мобільні оператори. Найбільш детальну базу мають правоохоронні органи. Тому, якщо Ви розшукуєте людину за її телефоном або, якщо викрали Ваш гаджет, краще відразу звертатися до поліції.

Якщо Ви хочете самостійно спробувати відшукати смартфон по номеру IMEI, то можна встановити спеціальні програми. Подібного софту в магазинах додатків вистачає. Є безкоштовні, платні, з безкоштовним пробним періодом – вибір великий. Проте всі вони мають один недолік – щоб визначити місцезнаходження, потрібно, щоб програма була заздалегідь встановлена на телефоні, який розшукують. Радимо Вам потурбуватися про Ваш гаджет завчасно та встановити додаток, якщо дозволяє пам'ять пристрою. Тому, що програми такого роду дуже ефективні та дозволяють швидко відстежити людину, або телефон.

Ще одним способом пошуку гаджету за кодом IMEI є база LoSToleN, яка працює і в Україні. Її часто використовують люди, що займаються перепродажем бувших у вжитку телефонів. Зареєструвавшись у ній, Ви можете відслідкувати пристрій. А якщо Ви знайшли чийсь загублений гаджет, то скориставшись базою, можете повернути його власнику за винагороду.

Цікаво: Відомо, чи можливо визначити місцезнаходження смартфона при вимкненій геолокації.

Відстеження власника смартфону за допомогою сервісів Google

Цей варіант відстеження розповсюджується тільки на Android-смартфони. В операційній системі від компанії Google є оригінальні сервіси. Один з них – це карти геолокації, які прив’язані до облікового запису Вашого Google-акаунту. Тобто, навіть при заміні Вашого пристрою на новий та зміні номера sim-карти, обліковий запис Google на Вашу особу лишається той самий та зберігається на всіх Ваших синхронізованих пристроях. Тому, за допомогою сервісу, можна відстежити власника смартфона.

Що для цього потрібно? Знати логін і пароль облікового запису людини, яку розшукують. Алгоритм дій тоді наступний:

1. Персоналізуватися в Google-акаунті.

2. Перейти до меню «Налаштування».

3. Там знайти розділ «Дані та персоналізація».

4. У ньому відкрийте вкладку «Хронологія». Тут буде показано маршрут за вказану дату та останнє місцезнаходження пристрою.

Важливий момент – щоб сервіс працював коректно, необхідно виконати декілька умов. На пристрої, який Ви розшукуєте, має також бути виконаний вхід у обліковий запис Google, на ньому має бути увімкнений Інтернет та GPS.

Відстеження за допомогою різних додатків та програм

Звичайно ж, на сьогоднішній день існує безліч різноманітних додатків та програм стеження за людьми, знаючи лише номер їхнього телефону. І це не секрет, що користуватися ними можуть звичайні люди. Тобто, якщо Ви раптом захочете стати шпигуном-аматором, то порившись трохи у Інтернеті, Ви точно знайдете необхідний для Вас софт. Але ми в цьому розділі опишемо спеціальні програми не для того, щоб Ви гралися в шпигунів, а щоб мали змогу знайти людину, чи пристрій при нагальній необхідності.

Додатки по встановленню місцезнаходження абонента є окремо для користувачів Android та iOS. Також є програми, які підходять обом операційним системам. Усіх їх об’єднує одне – для того, щоб Ви могли скористатися послугами додатку, його необхідно заздалегідь встановити на пристрій, який маєте намір відстежувати у майбутньому. Тобто, придбали смартфон – відразу встановіть програму. Або, переживаєте, де знаходиться Ваша дитина – встановіть додаток-шпигун на її смартфон та слідкуйте за переміщенням.

Android Device Manager – програма для користувачів Android-пристроїв. Окрім основної функції по стеженню, може віддалено блокувати пристрій. Для її роботи необхідно мати доступ до облікового запису Google.

Find my iPhone – безкоштовна програма для користувачів iOS. Щоб знайти власника iPhone, необхідно знати пароль та логін до його облікового запису iCloud. Принцип роботи програми аналогічний до попередньої.

Sygic Family – універсальна програма для користувачів двох операційних систем. Користуватися нею дуже просто, вона зрозуміла навіть для людей без досвіду. У вікні додатку необхідно натиснути кнопку «SOS» та розпочати пошук людей за номером телефону. Ось і все. Додатковою послугою програми є власний месенджер для обміну повідомленнями, але ця послуга платна.

Є також інші додатки для стеження. Це - програма Find my friends для власників iPhone, Talklog - для Android-пристроїв. Find My Device була створена для пошуку девайсів – смартфонів, планшетів, smart-годинників та іншого. З її допомогою також можна встановлювати геолокацію людей. Подібними за принципами роботи є функціонал ZoeMob та Life360. Вони відображають історію переміщення людини та присилають повідомлення, коли вона досягла певного місця. Відрізняються ці два додатки лише тим, що Life360 може одночасно відслідковувати трьох людей.

Програми по стеженню високоефективні та прості в користуванні, точність їх визначення сягає навіть одного метра. Ми описали Вам лише декілька таких програм, а якій з них віддати перевагу – вирішуйте самі.

Цікаво: Експерт розказав, як зловмисники знаходять місцезнаходження жертви через Wi-Fi роутер.

Варіанти встановлення особи за номером її телефону

Ми пропонуємо Вам для ознайомлення чотири варіанти, як взнати ім’я та прізвище людини - власника номера телефону. Якщо Вам не вдасться це зробити, скориставшись одним способом, радимо спробувати використати їх усі. Методи визначення, описані нами, прості і відомі багатьом, хто хоч раз цікавився цим питанням. Але для тих, хто вперше має інтерес встановити особу власника телефонного номера, ми розповімо більш детально. Ось перелік варіантів:

- Скориставшись довідниками та спеціальними базами номерів телефонів;

- Пошук через Google;

- Подзвонити на незнайомий номер;

- Пошук особи через соціальні мережі.

Довідники та бази номерів телефонів

Встановити, хто є власником номера телефону, можна за допомогою телефонних довідників у Інтернеті. Їх зараз існує велика кількість. У них всіх різні можливості. Одні можуть встановити для Вас особу власника, інші виявляють ступінь небезпеки номера на шахрайство і таке інше. Деякі з них можна скачати на свій пристрій з поділом на регіони України. Існують телеграм-боти, які відправляють на Ваш запит інформацію про власника номера. Є платні сервіси та безкоштовні.

Скориставшись послугами таких програм, є велика ймовірність встановити ім’я та прізвище власника номера.

Пошукова система Google

Цей спосіб найпростіший. Пошук від Google завжди стає у нагоді, якщо потрібно щось взнати. Не є виключенням і номери телефонів. Можливо система, на Ваш запит, запропонує Вам перелік телефонних довідників, або видасть іншу інформацію стосовно прописаного номера. Є ймовірність, що власник номера прописаний у загальнодержавних реєстрах, тому інформація про нього буде в широкому доступі. Або він просто залишив слід на просторах Інтернету – реєструвався на різних форумах, дошках оголошень, сайтах роботи, тощо. В будь-якому випадку система відреагує на Ваш запит.

Щоб Google правильно сприйняв те, що Ви питаєте, пропишіть номер в лапках. Наприклад, «+380661234567». Для більшої кількості збігів, необхідно пробувати варіанти, які починаються на 066, через пробіл, риски та інше.

Дзвінок на номер, власника якого Ви встановлюєте

Рекомендуємо Вам це робити з чужого, не свого номера. Щоб уникнути якихось казусів. Адже, Ви можете цікавитися людиною, яка Вам знайома і тоді виникне незручна для Вас ситуація.

Здійснивши дзвінок на невідомий для Вас номер є ймовірність, хоча і невелика, що абонент не візьме трубку та включиться голосова пошта. Тоді Ви просто почуєте його ім’я. Або ж, якщо це номер якоїсь організації, то Вам теж скажуть, куди Ви зателефонували. Як правило, працівники компанії при піднятті слухавки, відразу говорять назву фірми.

Якийсь відсоток того, що Вам вдасться цим методом встановити власника номера все ж таки існує.

Цікаво: Відомо, як виявити “прослушку” в Вашому смартфоні.

Встановлення особи власника номера телефону через соціальні мережі

Пошук через соціальні мережі не завжди дає результат. Проте спробувати скористатися цим способом можна. Адже, люди, при реєстрації в соціальних мережах, прописують номер свого телефону. Ця інформація є конфіденційною, і такі популярні мережі, як Facebook та Instagram Вам її не нададуть. Ще нещодавно можна було отримати інформацію через Facebook, але зараз такої можливості немає. А ось скористатися Instagram варто. Гарантії, що Ви взнаєте, хто є власником номера немає, але раптом Вам повезе.

Що для цього необхідно зробити:

1. Пропишіть невідомий номер у телефонній книзі Вашого смартфона. Ім’я для номера вигадайте будь-яке та запам’ятайте його.

2. Увійдіть в додаток Instagram на стартову сторінку. Там проведіть по екрану зліва на право.

3. Виберіть розділ «Пошук». У ньому зайдіть в «Контакти».

4. Оберіть функцію «Підключити список контактів».

Програма на цьому етапі покаже Вам усіх користувачів з Вашого списку контактів телефона, які зареєстровані в Instagram. Якщо людина є користувачем цієї соціальної мережі, то Ви її побачите. Виключенням будуть випадки, якщо користувач закрив доступ до номера телефону у налаштуваннях Instagram.

Є можливість встановити особу і через месенджери Viber, WatsApp та Telegram. Ви прописуєте в програмі номер особи, яку хочете встановити, і додаток відразу показує її профіль з запитом – зберегти контакт? Ну, звичайно, це все за умови, що користувач має профіль у цих месенджерах.

Надіємося, що ми надали Вам максимум інформації, як вирішити описані проблеми та допомогли Вам знайти втрачений гаджет, або встановити особу за номером телефону.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

ITech News

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Чому месенджер Viber забиває пам’ять смартфону та як її звільнити

Viber - один з месенджерів, які за замовчуванням зберігають всі отримані файли на телефон. Через це пам'ять стрімко заповнюється...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -