Реклама

Все про 4K та UHD

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Все про 4K та UHD читайте в нашій статті.
Сьогодні 4К телевізори стали уже стандартом. Отримати телевізор, який не є 4К важко, так як навіть бюджетні невеликі телевізори вибирають для себе детальну роздільну здатність, що б привабити більше покупців. Вибір 4К телевізорів неймовірний, вони доступні у всіх розмірах та цінових категоріях.

Що таке 4K?

Все про 4K та UHD

Загалом, 4К означає чіткішу картину. Для досягнення цієї чіткості, на екрані одночасно використовується більше пікселів, щоб створити зображення, які більш чіткі та здатні показувати більше деталей, ніж стандартний HD.

Що таке UHD?

UHD

Повна назва – “Ultra High Definition” – “Ультра висока чіткість”, але в основному це також означає 4K. Також, в професійних налаштуваннях ви можете знайти ще такі позначення 4К( Ultra HD чи UHD) як 4K x 2K, UD або 2160p, Ultra High Definition, 4K Ultra High Definition, Quad High Definition, Quad Full High Definition, Quad Resolution, QFHD.

Яка роздільна здатність 4K?

Все про 4K та UHD

4K Ultra HD (ультра високої чіткості) – це позначка екрану з роздільною здатністю, що в чотири рази перевищує повний (1080p) телевізор HD.

4K-дисплей – це 8 мільйонів активних пікселів. Роздільна здатність для телевізорів визначається як 3840 на 2160, тоді як у кінотеатрах вона буде становити 4096 на 2160. Тобто технічно, 4K означає горизонтальну роздільну здатність 4096 пікселів, а Ultra HD буде визначати роздільна здатність 3840 на 2160. Телевізори Ultra HD технічно не є 4K. Саме тому, деякі бренди не використовують етикетку 4K, дотримуючись Ultra HD або UHD. Але сьогодні, це не має значення, і як в повсякденного житті так і безпосередньо виробники використовують і те, і те поняття, прирівнюючи їх.

Для даної роздільної здатності був розроблений стандарт HDMI 2.0 для підтримки 4K, який може відображати відео 2160p зі швидкістю 60 кадрів в секунду. Також є можливість передачі відео 4К через мережу Інтернет, але це буде вимагати швидкого з’єднання. Такі потоки як Netflix чи YouTube, Amazon Prime Video підтримують вміст 4К. До прикладу, Netflix, для перегляду вмісту 4K, рекомендує стабільну швидкість вниз за потоком 25 Мбіт/с. Ви також знайдете 4K вміст на Disney Plus, Rakuten TV, Hulu, Vudu та деяких інших потокових службах.

Яскраві представники 4K та UHD

Philips 50PUS7303
Panasonic GZ1500 4K OLED
Panasonic EZR950 4K UHD OLED
Samsung QE65Q95T

Вирок

Отож, 4K – це справді цінний, значний стрибок з точки зору деталізації та чіткості. 4K-дисплей виявляє набагато більше нюансів та деталей. А також присутня в 4К -панелях висока щільність пікселів дозволить вам комфортно переглядати вміст навіть на великих телевізорах із зручного вам місця сидіння.
Надіюсь ми дали відповідь на тему ” Все про 4K та UHD “.

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Названо 2 неочевидні функції Wi-Fi у смартфонах, про які мало хто знає

Всі власники смартфонів знають про таку річ, як Wi-Fi і знають для чого її використовувати - для підключення до...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -