Все, що потрібно знати про доменне ім’я

Останні Новини

У сьогоднішній статті ми розглянемо все, що потрібно знати про доменне ім’я. Найперше визначимо, що таке доменне ім’я.

Доменне ім’я – це ім’я конкретного веб-сайту. Іншими словами – це адреса, за якою користувачі мережі Інтернет отримують доступ до вашого веб-сайту. Одне з головних питань, які виникають у користувачів – це реєстрація доменного імені.

Доменне ім’я унікальне і може належати лише одному веб-сайту. Відповідно до цього, перед користуванням, вам необхідно вибрати його та зареєструвати. Реєстрацією доменних імен займається достатня кількість сервісів. Рекомендуємо Вам ознайомитись із сервісом  https://cityhost.ua/domain/, що займається реєстрацією доменних імен на території України та наданням інших послуг в даній сфері.

Отримати доступ та використовувати доменне ім’я може лише його власник, тобто реєстратор доменного імені. Доменне ім’я може складатись із комбінації літер, цифр та символів. Ну і звісно, реєстрація доменного імені не безкоштовна процедура.

Типи доменних імен

Доменні імена є у багатьох розширеннях – com, org, net, ua, in.ua та інші. Найпопулярнішим є com. Окрім цього, є різні типи доменних імен, а саме домен верхнього рівня (TLD), домен верхнього рівня коду країни (ccTLD) та спонсорований домен верхнього рівня (sTLD).

Домен верхнього рівня або TLD – це загальні розширення домену. Їх є сотні, але найпопулярнішими визначені com, org та net. Менш відомими та мало використовуваними є biz, info, тощо.

Домен верхнього рівня коду країни або ccTLD визначає доменні імена конкретних країн. Такі домени закінчуються розширенням коду країни, наприклад .uk для Великобританії чи .de для Німеччини.

Спонсорований домен верхнього рівня або sTLD – це категорія доменних імен, яка має спонсора. Тут представляється певна спільнота, наприклад .gov для сайтів урядових організацій чи .edu для організацій освіти.

Сьогодні в мережі зареєстровано більше 300 мільйонів доменних імен. Попри це, кожного дня реєструються тисячі нових доменних імен, тому вибір необхідного вам імені стає дещо важчим. При його виборі варто звернути увагу на те, що ваше доменне ім’я повинне відповідати темі вашого сайту, повинно легко запам’ятовуватись та не бути занадто довгим. Досить часто великі компанії реєструють доменні імена в кількох TLD, таким чином убезпечують себе від ідентичних імен та подальших проблем із авторськими правами. До прикладу, Facebook працює на домені facebook.com, але володіє також facebook.org та багатьма іншими TLD.

Якщо у Вас є питання щодо статті “Все, що потрібно знати про доменне ім’я”, пишіть у коментарях!

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

- Advertisement -
- Advertisement -

Випадкові Записи

Названо найкращі смартфони Apple iPhone в 2021 році

Не так давно компанія Apple представила свою нову лінійку смартфонів iPhone 12, і всі вже в режимі очікування iPhone...
- Advertisement -

Буде Цікаво

- Advertisement -