Який монітор кращий: IPS чи PLS

Останні Новини

Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Сьогодні вирішимо, який монітор кращий: IPS чи PLS .
IPS (In-Plane Switching) та PLS (Plane to Line Switching) досить схожі. Загалом, PLS – це вдосконалена версія IPS від Samsung. Щодо переваг, то PLS має незначні переваги над IPS. І так, поговоримо про це.

Найперше, хочемо зазначити, що порівнювати варто панелі одного класу та цінового діапазону, так як дорога панель IPS більш високого класу буде мати кращу якість, ніж дешева панель PLS.

Що таке PLS

Для початку, потрібно розібратися що таке PLS.
PLS трактується як перемикання кристалів на площину по лінії. Компанія-виробник, тобто Самсунг, стверджує, що даний тип панелі надасть вам на 10% більше яскравості, близько 15% менше виробничих витрат, кращі кути огляду, високу щільність пікселів та загалом кращу якість зображення. Впринципі, так воно і є. Якщо порівнювати PLS та IPS, то панель PLS буде мати більш яскраві кольори та кращу яскравість екрану, а також її визначають кращу з погляду турботи про очі, так як тут відсутнє мерехтіння. Найкраще панелі PLS підійдуть для пофесійних фотографів та дизайнерів.

Детальніше про IPS і його недоліки, ми писали раніше.

Панелі PLS

Панелі PLS використовуються в моніторах, телевізорах та смартфонах. Основними плюсами цього типу панелі є:

  • – висока щільність пікселів;
  • – низьке споживання енергії;
  • – широкі кути огляду;
  • – підтримка практично 100% кольорового діапазону sRGB;
  • – широкий спектр відтінків.

Щодо недоліків, то це будуть ціна (планувалось, що дані панелі будуть дешевими, проте по факту це не завжди так) та час відгуку, який дещо поступається TN.

Альтернатива IPS – AHVA

Також є альтернатива IPS – AHVA. Для порівняння,панелі AHVA будуть швидні ніж IPS. Але AHVA мають невелику кольорову гаму та зазвичай їх можна зустріти на ігрових моніторах. Також компанія LG виробляє покращені панелі IPS, які мають назви AH-IPS та Nano IPS. Загалом, варто сказати, що в повсякденному житті мало хто відчує різницю між PLS, IPS та AHVA. Ці панелі дуже схожі, тому класифікують їх та називають однією назвою – IPS.

Вирок

Отож, щодо висновку, то при виборі дисплея, варто звертати увагу на кольорову гаму, час відгуку, яскравість та інші його технічні характеристики, а уже після цього розглядати який тип панелі вона має — PLS, IPS чи AHVA.
Як бачимо, важко вирішити який монітор кращий: IPS чи PLS, в першу чергу необхідно вибирати панель під свої потреби і можливості.

- Advertisement -
- Advertisement -

Випадкові Записи

Xiaomi представили взуття Mi Athleisure Shoes

Сьогодні надійшла інформація, що Xiaomi представили взуття Mi Athleisure Shoes. За допомогою взуття Mi Athleisure Shoes Xiaomi прагне розширити...
- Advertisement -

Буде Цікаво

- Advertisement -