Реклама

Акціонери Intel не в захваті від ситуації в компанії

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Як сьогодні стало відомо, акціонери Intel не в захваті від ситуації в компанії. Як повідомляється, у січні наступного року керівництво Intel обіцяло повідомити, які продукти 2023 року будуть випускатися сторонніми компаніями. Необхідність більш серйозних змін усвідомлюють деякі інституційні інвестори Intel, які запропонували керівництву компанії розглянути «стратегічні альтернативи». Це відразу викликало зростання курсу акцій Intel більш ніж на 5%.

Першим про цю ініціативу інвестиційного фонду Third Point, якому на даний момент вдалося придбати акцій Intel на суму близько $ 1 млрд, повідомило агентство Reuters, але пізніше існування «інвестиційного ультиматуму» підтвердив Bloomberg, та й на сайті Intel з’явилося коротку заяву, що виражає готовність компанії вивчити пропозиції активістів.

За словами представників Third Point, за останні п'ять років корпорація Intel значно послабила свої позиції на ринку, а втрати капіталізації тільки в цьому році перевищили $ 60 млрд. Винагорода керівництва Intel за цей період менше не стало, що додатково дратує активістів. Глава фонду Third Point Даніель Леб (Daniel Loeb) закликав керівництво компанії розглянути ряд стратегічних альтернатив, а в разі опору натякнув на готовність висунути власних номінантів до ради директорів Intel на чергових зборах акціонерів. Для активістів інвестиційного фронту це цілком типова тактика поведінки.

Пропозиції Third Point

Поки не зовсім зрозуміло, які з пропозицій Third Point чинним керівництвом Intel будуть прийняті, а які відкинуті. Активісти наполягають на тому, що Intel потрібно збільшити частку продукції, випуск якої доручається стороннім компаніям. У разі необхідності з ними можна створювати спільні підприємства, оскільки це дозволить гарантувати виділення достатніх виробничих потужностей. Відзначимо, що в разі створення альянсів з TSMC і Samsung можуть виникнути проблеми на рівні узгодження угоди з антимонопольними органами і владою США.

Ще одна пропозиція Third Point полягає в залученні американських розробників процесорів в якості клієнтів Intel на контрактному напрямку. Наприклад, як вважають активісти, ті ж Apple і Microsoft могли б користуватися послугами не TSMC для виробництва своїх процесорів, а доручити це підприємствам Intel, розташованим на території США. Нагадаємо, що до сих пір всі зусилля Intel по залученню клієнтів до контрактних послуг особливим успіхом не увінчалися, якщо не брати до уваги досвіду співпраці з Altera, яку корпорація в результаті поглинула. Спроби налагодити випуск процесорів LG для смартфонів на підприємствах Intel теж особливої ​​віддачі не забезпечили.

Навіть саме поглинання Altera, яке в 2015 році обійшлося Intel в $ 16,7 млрд, представники Third Point вважають не найрозумнішим вкладенням коштів. Вони закликають Intel позбутися сумнівних активів, а до ідеї вертикальної інтеграції бізнесу підходити раціонально. Опитані ресурсом Seeking Alpha галузеві аналітики висловлюють сумнів, що Intel вирішиться повністю позбутися від власних підприємств, але на якісь компроміси вона вже готова йти, судячи з риторики генерального директора Роберта Свона (Robert Swan). Представники RBC заявили, що створення Intel спільного підприємства з TSMC або Samsung скоротить норму прибутку корпорації мінімум на 30%. Наявність власного виробництва дозволяло Intel контролювати рівень витрат, але технологічні невдачі останніх років ставлять під сумнів подальшу доцільність збереження моделі бізнесу з вертикальною інтеграцією.

Активісти дорікають Intel і в деморалізуючому впливі на цінні інженерні кадри, без яких зберегти технологічний потенціал компанії буде проблематично. По всій видимості, це формулювання має відношення до звільнення з компанії Джима Келлера (Jim Keller) - одного з провідних фахівців галузі з розробки процесорних архітектур, який допоміг створити не одне покоління вдалих процесорів Apple і AMD, а також встиг попрацювати в компанії Tesla. Офіційна причина відходу Келлера з Intel має відношення до особистих обставин, але прийнято вважати, що у Джима виникли розбіжності з чинним керівництвом Intel з приводу доцільності аутсорсингу виробництва.

Викликає занепокоєння інвесторів і слабке становище Intel щодо основних конкурентів. У сегменті персональних комп'ютерів і серверів процесори Intel почали поступатися місцем продукції AMD, а прискорювачі обчислень NVIDIA витісняють сегментовані і нечисленні пропозиції Intel в секторі систем штучного інтелекту.

Додатковим мотивуючим аргументом в переговорах з керівництвом Intel представники фонду Third Point назвали свою готовність висунути власних номінантів до складу ради директорів на чергових зборах акціонерів, якщо по ключових позиціях виникнуть розбіжності. Поки представники Intel лише висловили наміри розглянути пропозиції активістів. Останні, до речі, пропонують Intel знайти інвестиційного консультанта для пошуку «стратегічних альтернатив». Все це вже викликало зростання курсу акцій компанії більш ніж на 5%, хоча з початку червня він майже безперервно знижувався.

ITech News

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

Sourcebloomberg
Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Названо найпопулярнішу шахрайську схему в Україні

Інформації про шахрайські дії зараз є дуже багато, оскільки велика частина життя кожного з нас проходить в онлайн-режимі. Особливо...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -