Реклама

Брандмауер проти антивірусу: в чому різниця і чи потрібні вам обидва?

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Забезпечити безпеку в Інтернеті стає набагато важче. Загрози не тільки зростають у міру ускладнення та частоти, але й способи захисту також стають специфічними для загрози, що ускладнює розуміння різних засобів захисту, які пропонує кожен інструмент безпеки, і чи потрібні вони вам всы чи ні. Два найбільш незрозумілі засоби захисту – це брандмауер та антивірусне програмне забезпечення. Те, що про них часто говорять разом, не означає, що вони одне і те ж. То яка різниця між брандмауером та антивірусом? Як вони працюють? Чи потрібні вам обидва?

Що таке антивірусне програмне забезпечення?

Антивірусне програмне забезпечення має просту роботу: воно відповідає за сканування ваших файлів у пошуках вірусів. Хоча воно часто продається як антивірус, більшість антивірусних програм насправді є шкідливим програмним забезпеченням, оскільки віруси є одним із видів шкідливого програмного забезпечення.

Незалежно від того, в Інтернеті чи в автономному режимі, антивірус призначений для виявлення та захоплення всіх типів шкідливих програм, таких як віруси, троянські коні, хробаки, рекламне програмне забезпечення та шпигунське програмне забезпечення перед їх ударом. Поки хакери в мережі шукають спосіб підступного доступу до вашого пристрою та викрадення вашої інформації, антивірусне програмне забезпечення відіграє вирішальну роль.

В основному це працює у фоновому режимі, забезпечуючи безпеку під час перегляду веб-сторінок та завантаження сторонніх файлів. Але звідки воно знає, які файли містять шкідливе програмне забезпечення, а які ні?

Нагадуємо. Який краще купити антивірус в 2021 році?

Як це працює?

Більшість комерційних антивірусних програм не працюють на основі AI. Вони не можуть самостійно ловити віруси та шкідливі програми; їм потрібно, щоб хтось вказав на них - у більшості випадків це виробник.

Антивірусне програмне забезпечення працює шляхом сканування файлів, коду та сценарію, що надходять у ваш пристрій. Це те саме, незалежно від того, завантажуєте ви з Інтернету або через зовнішній пристрій зберігання, наприклад, флешку або компакт-диск.

У процесі сканування він порівнює вміст кожного файлу з багатою базою даних вже відомих типів шкідливих програм. Ось чому ваш антивірус завжди повинен працювати у фоновому режимі, постійно перевіряючи пристрій на наявність прихованих та неактивних шкідливих програм.

Хоча це може здатися єдиним завданням, і антивірусу потрібно лише сканувати вхідні файли, а не весь жорсткий диск, жоден антивірус не є 100-відсотково ефективним. Постачальник антивірусів повинен постійно оновлювати свою базу даних останніми вірусами та шкідливими сценаріями.

Коли антивірус неодноразово сканує ваші файли, він не просто витрачає апаратні ресурси, а ще раз перевіряє його роботу та переконується, що не пропустив жодних прихованих вірусів, які раніше не міг виявити.

Чи можете ви залишатися в безпеці без антивірусу?

Незважаючи на величезні рівні антивірусного програмного забезпечення, вони мають свої мінуси. Антивірусне програмне забезпечення не є конфіденційним , і, як відомо, більшість з них виснажує ваш процесор.

Єдиний спосіб зберегти безпеку без антивірусу - це дотримуватися належної гігієни в Інтернеті. Дотримуйтесь лише перегляду безпечних веб-сайтів і завантажуйте файли лише з надійних джерел.

Також слід уникати використання відкритих мереж, особливо без захищеної VPN .

Що таке брандмауер?

Як випливає з назви, брандмауер є захисною перешкодою між вашим пристроєм та зовнішнім світом, включаючи Інтернет.

На відміну від антивірусу, брандмауер не нейтралізує шкідливе програмне забезпечення, яке вже є на вашому пристрої. Він не сканує ваші файли. Це охоронець, який стежить за потоком даних мережі та перевіряє його на безпеку, перш ніж він отримає доступ до вашого пристрою.

Існує два типи брандмауерів: програмний та апаратний. Програмний брандмауер відповідає за захист вас від вхідних цифрових атак. Версія апаратного забезпечення заважає іншим фізично отримати доступ до вашого пристрою, наприклад, підключивши USB-накопичувач, коли пристрій неактивний.

Як і антивірус, брандмауери також працюють у фоновому режимі. 

Як це працює?

Найпростіше, брандмауер - це система фільтрації. Це як металошукач, який вам потрібно пройти в аеропорту. Але місце сканування інше. Що стосується того, як вони працюють, брандмауери більш-менш схожі на антивірусне програмне забезпечення.

Поки мережеві дані надходять у ваш пристрій, брандмауер сканує їх невеликими порціями та порівнює свої результати з базою даних підтверджених загроз. Доступ до сегмента даних дозволено лише в тому випадку, якщо він пройшов усі тести.

Брандмауери також потребують регулярного оновлення. Якщо їх база даних безпеки не включає останні загрози безпеці, шкідливі програми та шкідливі сценарії можуть пробитися крізь стіну та увійти у ваш пристрій. На той час ваша єдина надія буде на те, щоб антивірусне програмне забезпечення виявило його, поки не пізно.

Його стаціонарне розташування не змінюється. Але існує декілька способів, за допомогою яких програмне забезпечення брандмауера може сканувати та регулювати потік мережі. Вони відрізняються безпекою та ефективністю, але всі вони мають свої корисні варіанти використання; до них належать:

  • Проксі-служба: цей тип брандмауера захищає ваш пристрій, налаштовуючи дзеркальну версію вашого пристрою та підключаючи його до Інтернету. Вхідні дані не безпосередньо контактують з вашим пристроєм, але залишаються ізольованими. Це один із найбезпечніших типів брандмауерів, але він неймовірно повільний і забирає багато ресурсів.
  • Фільтрування пакетів: Брандмауери, які використовують фільтрування пакетів даних сканування з невеликими кроками. Кожен пакет даних надсилається через ряд фільтрів. Пакети даних, які ідентифікуються як загрози, позначені та заблоковані, що заважає їм отримати доступ до вашого пристрою.
  • Шлюз на рівні схеми: Замість сканування самих даних, брандмауер шлюзу на рівні схеми відстежує рукостискання протоколу управління передачею (TCP). Замість сканування вмісту вхідних пакетів даних, цей брандмауер забезпечує безпеку та законність зв'язку. Він перевіряє джерело замість даних. Хоча вони швидкі та ефективні, їм потрібна інша технологія безпеки, щоб запобігти витоку.

Чи можете ви залишатися в безпеці без брандмауера?

Брандмауери є захисним заходом. Якщо ви їх видалите, вам потрібна заміна, навіть якщо це просто більш ретельний перегляд Інтернету. Без брандмауера зловмисні пакети даних можуть потрапити на ваш комп’ютер.

Але коли мова заходить про програмне забезпечення брандмауера, якщо ваш пристрій не підключений до Інтернету, можна впевнено сказати, що він вам не потрібен.

Антивірусне програмне забезпечення та брандмауери: вам потрібні обидва?

Антивірусне програмне забезпечення та брандмауери не є взаємозамінними. Кожен з них працює незалежно над захистом вашого пристрою по-різному і в деяких випадках підтримує один одного.

Якщо ви шукаєте максимальну безпеку, найкращим варіантом буде підтримка як активних, так і у найкращому стані.

ITech News

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Samsung анонсував платіжну систему Pay Card

Раніше ми писали, що компанія Samsung планує запускати свій сервіс Samsung Pay і будуть випускати дебетову картку Samsung Money....
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -