Реклама

Ця публікація також доступна такими мовами: Русский

Чи можуть шахраї з банківськими терміналами вкрасти гроші з вашої банківської картки

Останні Новини

Profihttps://itech.co.ua/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших технічних гаджетах; Роботи, VR, камери, дрони, AR та багато іншого.
- Advertisement -

Ця публікація також доступна такими мовами: Русский

Досить часто, в інтернеті можна зустріти публікації про те, що шахраї викрадають кошти із банківських карток із безконтактною оплатою, використовуючи термінали POS, або як поширено в народі “пос термінали”. Зараз спробуємо розібратися, чи можуть шахраї з банківськими терміналами вкрасти гроші з вашої банківської картки і яким способом безпечніше розраховуватися.

Так ось, багато де розповідається про те, що банківські картки з можливістю безконтактної оплати небезпечні через те, що з них можна списати кошти за допомогою терміналу POS і власник банківської картки цього навіть не буде знати. Скажемо так, таке справді можливе, але, на даний момент, не було зафіксовано жодного такого випадку і навіть шукаючи інформацію на форумах, ви такого не знайдете.

Причини, чому не варто боятися такого шахрайства, досить очевидні. Найперше, чому таке не станеться, так це через те, що для списання коштів з безконтактної картки, термінал Пос необхідно піднести максимально близько до картки. Під “максимально близько” мається на увазі відстань не більше 2-3 см. Щоб “провернути” таку аферу, шахраєві необхідно знати точне розміщення вашої картки і додатково, це потрібно зробити непомітно. Навіть в громадському транспорті не вийде цього зробити.

Наступною причиною, чому таке списання коштів буде неефективним, таке це те, що кожен POS -термінал повинен бути зареєстрованим в банку, тобто кожен такий термінал реєструється або на певну компанію або на певну особу. Навіть у випадку, якщо шахрай придбає такий термінал у фірми, яка обанкротилася, або ж зареєструє термінал на підставну фірму, все рівно його ім’я або назва компанії буде відомою, зразу після першої скарги. Тобто ймовірність в такому випадку мала саме через те, що шахрай не буде анонімним.

Третя причина схожа до попередньої і також стосується відсутності анонімності. При проведенні платежу, транзакція буде зафіксована в банку, як в банку, в якому зареєстрована банківська картка, так і в банку, в якому зареєстрований термінал POS. Тобто при такому списанні коштів, жертва може зразу повідомити свій банк про шахрайство, а той, в свою чергу, заморозить платіж і поверне вкрадені гроші власнику. В той же час, особу, на яку зареєстрований термінал, буде притягнено до кримінальної відповідальності.

Як бачите, в будь-якому випадку, такий спосіб шахрайства не підходить зловмисникам, оскільки необхідно робити багато зайвих рухів для того, щоб залишатися анонімним.

То як безпечніше розраховуватися в магазинах і зберігати свої кошти?
Якщо вас сильно турбує безпека ваших коштів і такий варіант їх викрадення, то використовуйте для оплати смартфон або смарт-годинник. В інтернеті ж краще розраховуйтесь віртуальною банківською картою.

Якщо ж користуєтесь банківською карткою з можливістю безконтактної оплати, то просто зберігайте її в таких місцях, щоб шахраям було складно отримати до неї доступ.

Також нещодавно було названо способи, за допомогою яких в українців викрадають гроші з банківських карток.

ITech News

Слідкуйте за свіжими новинами на нашій офіційній сторінці в Facebook, каналі в Telegram та в Twitter. Не забувайте підписуватися на Нас в Google News.

- Advertisement -
- Advertisement -

Випадкові Записи

Названі нові власники компанії Honor

Названі нові власники компанії Honor. Компанія Huawei отримає понад 15 мільярдів доларів. Продаж буде включати майже всі активи, включаючи...
- Advertisement -

Буде Цікаво

- Advertisement -