Реклама

Чи шкодить комп’ютеру цілодобова робота?

Останні Новини

Комп’ютери, як і вся техніка, потребують відпочинку, але бувають ситуації, коли просто необхідно залишити увімкненим ПК на довго. Іноді таке трапляється випадково, бо користувач просто забув його вимкнути, або треба виконати термінову роботу, чи реферат писати всю ніч, чи просто завантажувати щось велике. Загалом, ситуацій може бути безліч. Питання лише в тому, наскільки шкодить це його роботі та тривалості служби? Давайте детально розберемо ці питання та вияснимо правду.

Цікаво: Яку мишу до комп’ютера краще купити: безпровідну чи звичайну?

Чи вийде з ладу комп’ютер чи ні після довготривалої безперебійної роботи залежить від багатьох факторів. Якщо у людини пристрій щойно куплений, ще не забруднений пилом, не перегружений програмами та процесами та має систему охолодження, яка ще повністю на всі 100% справляється із завданням, то звісно, ПК не вийде з ладу навіть після тижня постійної роботи. Найбільш розповсюджена проблема поломки ПК або його комплектуючих – це перегрів, а якщо з цим питанням все в порядку, то поломки бути не повинно.

У випадку, коли пристрій вже не перший рік у власника і працює й так кожен день, то ситуація звісно гірша. Стара техніка не може справитись із тою ж роботою, що нова, настільки ж якісно. Плюс до цього, усі деталі мають свій термін служби, після чого виходять з ладу і потребують заміни. Взагалі, кожен власник ПК чи ноутбука повинен розуміти, що систему охолодження треба час від часу очищати від пилу, це вкрай важливо, щоб не затримувалось тепло. Ще варто замінювати термопасту. Вона також цього дуже потребує. Це ті речі, якими не можна нехтувати, якщо ви хочете щоб ПК працював якомога довше.

То повернемось до головного питання, чи можна не вимикати ПК взагалі? Загалом, можна, якщо це дійсно дуже потрібно для роботи чи навчання. У випадку сильного перегріву материнська плата сама вимкне пристрій повністю, щоб нормалізувати температуру всередині. Але таке екстренне вимкнення не несе нічого хорошого. Це також треба враховувати. По можливості, завжди вимикайте ПК чи ноутбук. Техніці треба відпочинок та відновлення як і людині. Це один із пунктів як продовжити життя вашому комп'ютеру. Якщо виникла потреба в довгій роботі, це не проблема і пристрій справиться, але в іншому випадку краще його повністю вимикати.

Цікаво: Вимикаємо пароль в режимі сну на комп’ютері

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Відомо, чому бренд POCO так назвали

Зараз майже у всіх на слуху такі виробники смартфонів, як Xiaomi, Redmi, Black Shark і POCO, хоча ще декілька...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -