Чи справді бездротові навушники небезпечні при тривалому користуванні?

Останні Новини

Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Ця публікація також доступна такими мовами: Русский

Останні декілька років, неймовірною популярністю почали користуватися бездротові навушники. Звісно, не без допомоги компанії Apple та їхньої маркетингової компанії для бездротових навушників Apple AirPods. Так ось, зараз практично всі провідні виробники смартфонів, випускають бездротові навушники, які зазвичай пропонуються або як подарунок до нового смартфона, або ж віддають їх із великими знижками при покупці смартфона. З такою популярністю навушників, та їх частим використанням, ходить багато чуток про небезпеку користування ними і виникає логічне запитання – чи справді бездротові навушники небезпечні при тривалому користуванні?

Для початку варто нагадати, що бездротові навушники працюють за допомогою такої широко використовуваної та популярної технології Bluetooth, яку було створено близько 20 років тому, але її розвиток продовжується навіть зараз. Технологія Bluetooth широко використовується в різноманітних розумних пристроях і працює вона на частотах в районі 2,4 ГГц.

Особливістю даної технології є те, що вона працює майже на тих самих частотах, що й інші бездротові технології, такі як Wi-Fi та стільниковий зв’язок, тому логічно, що шкоди від неї не може бути більше, ніж від інших бездротових технологій.

Тепер розглянемо потужність роботи Bluetooth. З офіційних даних відомо, що стандарт роботи Bluetooth визначається досить широким діапазоном потужності роботи пристроїв, а саме від 10 мкВт до 0,1 Вт, але в більшості випадків, потужність не перевищує 2,5 мВт, що набагато менше, ніж потужність стільникових передавачів зв’язку.

Тепер стосовно щільності потоку енергії. Згідно більшості проведених тестів, щільність потоку енергії випромінюваної навушниками із зовнішнього боку навушників становить до 15-30 мкВт / см2, а з боку вкладишів 4-10 мкВт / см2, що не виходить за межі допустимого за стандартами практично всіх країн. Варто зауважити, що смартфони випромінюють енергію щільністю від 4 до 7 мкВт / см2.

Як бачите, активне використання бездротових навушників можна порівняти із розмовою по телефоні, тому явної шкоди від користування ними ви не отримаєте. Стосовно того, скільки часу можна користуватися бездротовими навушниками, то конкретної кількості годин вам ніхто не назве. В даному випадку підійде правило – “Все в міру”. Якщо ви будете користуватися бездротовими навушникам не більше 2-4 годин в добу, то не нашкодити собі ніяким чином.

Також нещодавно стало відомо, що компанія Apple спільно з MediaTek будуть випускати бездротові навушники.

ITech News

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

- Advertisement -
- Advertisement -

Випадкові Записи

Відомо, що означають цифри в номері банківської картки

Враховуючи той факт, що практично все доросле населення України користується банківськими картками, було б непогано знати, які саме дані...
- Advertisement -

Буде Цікаво

- Advertisement -