Реклама

Чи стежать за українцями співробітники банків?

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

В мережі часто можна зустріти інформацію, яка часом суперечить здоровому глузду і схиляє українців вірити в різноманітні теорії змов. Найпоширенішою темою є стеження за звичайними людьми і найчастіше це приписують банкам, які володіють великою кількістю конфіденційної інформації своїх клієнтів. Вам напевно також цікаво, чи стежать за українцями співробітники банків.

Так, співробітники банків мають про вас немало інформації. По-перше, оформлюючи картку ви надаєте свої паспортні дані та ідентифікаційний код. При оформленні кредитів клієнти повідомляють про своє місце проживання, місце роботи, майновий стан.

Однак подумайте про те, що лікарі медичних закладів мають інформацію про всі ваші хвороби, платформи для оголошень зберігають переписку між клієнтами, ріелтори, з якими ви співпрацюєте, мають дані про наявність заощаджень або бажання оформити іпотеку. Лише уявіть, яку інформацію про вас можуть отримувати мобільні оператори.Отже, не варто сильно перейматися тим, що банки знають про вас дещо більше, чим вам хотілося б.

Якщо розглядати дане питання в юридичному аспекті, то слід розуміти, що ваша персональна інформація захищена двома державними законами: «Про персональні дані» та «Про банки і банківську діяльність». Також варто розуміти, що клієнтів у банку може бути декілька сотень тисяч або навіть мільйонів, а співробітників - максимум пару десятків. Лише протягом однієї зміни менеджер може стикатися з персональними даними декількох сотень клієнтів. До того ж, персонал фінансових установ виконує різні функції і в них просто може не знайтися вільного часу для перегляду виписок по вашій картці. Так, у деяких випадках співробітники банків роблять фотографію клієнтів у відділенні, але головна мета цього - зафіксувати, що операція була виконана при особистій їх присутності. Адміністрація банків стежить за тим, щоб менеджери не проявляли надмірної цікавості при роботі з даними клієнтів.

Втім, законодавством дійсно покладена на банківські структури функція контролю. В першу чергу це стосується протистояння фінансовим махінаціям та фінансуванню терористичних організацій.

Варто розуміти, що якщо співробітник банку телефонує вам із запитанням, чи виконували ви певну операцію, це може бути пов’язано з тим, що зловмисник хотів виконати списання коштів з рахунку без вашого відома. Однак повідомляти співробітникам банків ПІН-коди карток та CVV код категорично заборонено.

Також нещодавно стало відомо, чи варто хвилюватися за блокування банківських карт ПриватБанком?

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

ITech News

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Що робити, якщо прийшло смс з кодами від ПриватБанку, але ви не очікували на них

Останнім часом, велика кількість українців скаржиться на те, що їм помилково приходять повідомлення з кодами від ПриватБанку. На ділі,...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -