Реклама

Ефективність сонячних батарей довели до 29,15%

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Дослідницька група Helmholtz-Zentrum Berlin (HZB) опублікувала в журналі Science статтю про розробку тандемного сонячного елемента з перовскита і кремнію, де ефективність сонячних батарей довели до 29,15%. Це світовий рекорд. Попереднє рекордне значення дорівнювало 28%. Вчені розраховують довести ефективність тандемного сонячного елемента до 30%. Більш того, вони вважають, що і ця позначка може бути перевищена.

Ефективність сонячних батарей довели до 29,15%

Зараз основним матеріалом для сонячних елементів є кремній, а розробки з використанням перовскита (титаната кальцію) ведуться паралельно. Вчені вважають, що потенціал перовскита ще не розкритий. Комбінуючи обидва матеріали, вдалося отримати приріст ефективності. Дослідники пояснюють це наступним чином:

Сонячні елементи, що складаються з двох напівпровідників з різною шириною забороненої зони, здатні демонструвати значно вищу ефективність при використанні в тандемі в порівнянні з окремими елементами. Це пов'язано з тим, що тандемні елементи повніше використовують сонячний спектр. Зокрема, звичайні кремнієві сонячні елементи головним чином ефективно перетворять в електричну енергію інфрачервону частину сонячного спектра, в той час як певні сполуки перовскита можуть ефективно перетворювати видиму частину спектра, роблячи це поєднання таким потужним.

Важливо, що використання перовскита і кремнію не збільшує вартість сонячних панелей. Що стосується довговічності, лабораторний зразок розміром 1 x 1 см після 300 годин роботи зберіг 95% початкової ефективності.

ITech News

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

Sourceelectrek
Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Швидка зарядка для Realme X3 SuperZoom

Чутки про новий Realme X3 Super Zoom з’явилися не так давно і дивлячись на його назву стає зрозуміло, що...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -