Реклама

Громадський Wi-Fi може завдати шкоди. В чому небезпека?

Останні Новини

Зараз важко натрапити на громадське місце, в якому б не було Wi-Fi. Кожне кафе, ресторан, бібліотека, торговий центр тощо, оснащені безкоштовною точкою доступу. Люди бездумно підключаються до цього Wi-Fi, щоб не тратити власний трафік від оператора, але ніхто навіть на секунду й не задумується про те, що це підключення може принести шкоду.

Цікаво: Чим небезпечно роздавати пароль від свого Wi-Fi?

Громадський Wi-Fi в більшості випадках нічим не захищений, а якщо за це й подбали, то протоколи шифрування застарілі. Відповідно, у зловмисників з’являється безліч варіантів, як потрапити до чужого пристрою та заволодіти особистою інформацією. Для цього не потрібно бути професійним хакером, достатньо просто переглянути інструкцію в інтернеті або взагалі завантажити спеціальну програму, яких безліч у вільному доступі.

Шахраї мають дуже багато схем злому. Вони орієнтуються на саму мережу Wi-Fi та способи її шифрування. Пропонуємо ознайомитись із основними способами хакерів зламати чужий пристрій.

Фішингова сторінка

Цього способу варто боятись не лише під час підключення до громадського Wi-Fi. Шахраї створюють однакові сайти із певними офіційними. Коли людина переходить на потрібну їй сторінку та залишає там свої дані, вони автоматично йдуть хакерам для особистих цілей. Помітити різницю в сайтах іноді дуже складно і люди ні про що не здогадуються.

Обман власника Wi-Fi

Не лише хакери, але й люди, що встановили Wi-Fi, можуть нашкодити користувачу. Вони також іноді збирають дані про відвідувачів, а потім використовують їх для реклами або для продажу третім особам. Також були випадки, коли підключені пристрої використовувались для майнінгу. А там, як відомо, чим більше гаджетів, тим краще.

Цікаво: Названо негативний вплив Wi-Fi роутера на банківську картку

Крадіжка даних посередником

Є сайти, які захищені протоколом HTTPS. Хакери можуть тут використовувати певну атаку, яка дає змогу перехоплювати всю інформацію між сервером та самим користувачем. Виходить, що зловмисник може отримати абсолютно все починаючи від особистих даних, закінчуючи банківськими паролями.

Неналежне шифрування

Часто громадські точки доступу не захищені. Над цим ніхто не замислюється і не намагається їх якось зашифрувати. Такий Wi-Fi найбільше й полюбляють зловмисники. Їх дуже легко зламати та отримати будь-яку інформацію від користувача.

Фальшиві мережі Wi-Fi

Іноді шахраї не зламують існуючі мережі, а створюють свої. Вони або їх називають так само, як справжню, або взагалі ними підміняють громадську точку доступу. В результаті людина підключається до Wi-Fi і не розуміє, що він фальшивий. Всі дані передаються напряму злочинцю, і він може легко їх використати на свою користь. Є реальні випадки, коли люди навіть втрачали гроші через підключення до фальшивих мереж Wi-Fi.

Вірусні програми

Іноді після підключення до громадського Wi-Fi людині може вибити сповіщення про завантаження якоїсь програми. Це справа рук зловмисників. Вони змушують встановити ПЗ, а після цього отримують всі дані з пристрою. Людина може ні про що не здогадуватись. Позбутись небезпеки можна лише після видалення додатка.

Звісно взагалі не використовувати громадський Wi-Fi не вийде, але краще це робити рідко та уважно. Потрібно точно перевіряти назву, слідкувати в яких місцях відбувається підключення, а також не переходити на сумнівні сайти.

Цікаво: Розповідаємо, що означає кожна лампочка на роутері Wi-Fi.

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Як правильно налаштувати Android – смартфон, щоб він по швидкості не поступався iPhone

Вже давно відомий факт, що Android-смартфони не славляться своєю швидкістю роботи і мова тут йде не тільки про бюджетні...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -