Реклама

Як дізнатися, чи дані з мого Viber не читає хтось інший та до якої інформації надає месенджер доступ своїм користувачам?

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Приватність переписок та конфіденційність даних завжди є в пріоритеті у користувачів різноманітних соціальних мереж. Не є виключенням і месенджери. При створенні власних профілів, ми хочемо гарантовано бути впевненими в безпеці. Адже доступ до інформації третіх осіб може нести в собі загрозу.

Цікаво: Що таке Viber і як ним правильно користуватися.

У цій статті ми хочемо дати відповідь користувачам Viber на такі запитання:

  • Чи надає Viber Вам інформацію про список тих користувачів, які відвідували Ваш профіль чи аккаунт в месенджері?
  • Які дані про користувачів є у відкритому доступі Viber?
  • Як перевірити, чи хтось має доступ до Вашого профілю та до Ваших переписок?
  • Які існують шпигунські програми по відслідковуванню Вашої сторінки в додатку та як перевірити, чи не встановлені вони на Вашому смартфоні?

Після прочитання цієї статті більшість Ваших страхів буде розвіяно, та Ви зможете убезпечити особисту інформацію від сторонніх цікавих очей. Отже, приступимо.

1. Чи надає Viber Вам інформацію про список тих користувачів, які відвідували Ваш профіль чи аккаунт в месенджері?

Багато хто з нас хотів би знати, хто відвідував його профіль в месенджері. Так як це видно в російській соціальній мережі «Однокласники». Але, на жаль, чи на користь, Viber такої інформації своїм користувачам не надає. Ви не можете знати, чи розглядав Ваш профіль хтось сторонній, чи ні. Чи знайшов хтось щось цікаве для себе у Вас на сторінці, чи ні. Якщо Вас навіть дуже зацікавить це питання, то відповіді на нього Ви не знайдете. Якщо спробуєте «загуглити», то, можливо, Інтернет видасть Вам перелік якогось софту, шкідливого перш за все, який пропонуватиме Вам надавати відповідні послуги. Радимо на цю рекламу не вестися, особливо, якщо додатки ще й вимагатимуть оплату. Та й безкоштовні програми можуть принести шкоду Вашому смартфону у вигляді різних вірусів. Робота таких додатків сумнівна, достовірної інформації Ви точно не отримаєте.

Цікаво: Названо таємні функції Viber, про які мало хто знає.

2. Які дані про користувачів є у відкритому доступі Viber?

Viber надає доступ своїм користувачам до такої інформації:

  • Дані про те, коли користувач з Вашого списку контактів відвідував додаток та статус його на даний момент – активний чи неактивний, тобто «В мережі» чи ні. Якщо контакт в даний момент знаходиться не в мережі, Viber вкаже точний час, коли він був в додатку востаннє.

Якщо Ви не знаєте, як це переглянути – ось Вам алгоритм дій - спочатку увійдіть у Viber, знайдіть чат з тим користувачем, якого бажаєте переглянути та увійдіть в чат. Зверху, під іменем користувача буде написано час, коли він був в мережі в останній раз при неактивному його профілі, або буде написано «В мережі», якщо контакт знаходиться в додатку саме зараз.

Якщо Ви не здійснювали переписки з контактом, яким Ви цікавитесь, та не маєте чату з ним, тоді зайдіть у розділ «Дзвінки», оберіть потрібний Вам контакт та натисніть на нього. При цьому відкриється чистий чат з людиною, де буде видно його статус або час, коли він був у додатку раніше.

ВАЖЛИВО. Якщо Ви не бажаєте, щоб Ваші друзі чи знайомі бачили, коли Ви відвідуєте Viber, додаток передбачив функцію «Інкогніто». Увімкнувши її, інформація про Ваш статус та час останнього відвідування буде для них недоступна. Для цього необхідно

зайти у налаштування додатку, там обрати «Конфіденційність». Далі з самого верху списку Ви побачите напис «В мережі» з відповідною увімкненою галочкою. Необхідно зняти мітку, і тоді Ваш статус іншим користувачам буде невідомий. Єдиним мінусом цієї функції особисто для Вас буде те, що статус Ваших рідних та друзів по переписці для Вас теж автоматично блокується і бачити його Ви не будете. Тобто «Інкогніто» в обидві сторони. Описану функцію Ви можете вмикати або вимикати на Ваш власний розсуд, але не частіше, ніж один раз на добу.

  • Дані про те, чи являється відповідний номер телефону користувачем Viber та чи усі контакти з Вашого телефону є користувачами додатку. Адже, Інтернет на сьогоднішній день пропонує безліч площадок для спілкування, тому не кожна людина обирає Viber та не створює профіль в ньому.

Щоб подивитися, хто з Ваших контактів телефону є користувачами Viber, а хто ні, необхідно зайти у розділ «Дзвінки». Якщо навпроти контакту є активна кнопка «Запросити», то Ваш контакт не являється користувачем Viber і профіля у додатку у нього немає.

Якщо ж Ви хочете взнати лише по номеру телефону, чи невідомий Вам контакт являється користувачем Viber, то заходите у розділ «Пошук», там прописуєте номер телефону і програма, на Ваш запит, видасть Вам інформацію про невідомий для Вас контакт, або напише - «Цього телефону немає серед користувачів Viber».

Цікаво: Названо 4 головні поради, які вбережуть вас від шахраїв в месенджері Viber.

  • Viber дає можливість отримувати інформацію про геодані користувачів. Ви можете отримувати такого роду інформацію від Ваших абонентів через повідомлення від них, або відсилати власне місцезнаходження іншим користувачам. Звичайно, функція не є автоматичною і її потрібно увімкнути, а при необхідності, і вимкнути. Ваші абоненти також можуть користуватися цією опцією та, надавши дозвіл Viber, відправляти Вам повідомлення про своє місце перебування з геоміткою на карті.

Ось алгоритм дій для увімкнення функції визначення геолокації вайбером. Увійдіть в додаток, в розділ «Додатково». Далі – «Параметри» - «Конфіденційність» - «Особисті дані». У цьому розділі увімкніть дозвіл Viber визначати точні геодані.

Якщо Ви все правильно зробили, то програма зможе відправляти повідомлення з даними про Вашу геолокацію у вигляді точки на карті усім, кому забажаєте. Для цього необхідно в чаті з відповідним користувачем натиснути на три крапки і там обрати опцію «Відправити дані геолокації». Все, що Ви взнали з цього розділу статті, можете розповісти своєму другові, - тоді і він зможе відправити Вам повідомлення Viber з даними його місцезнаходження.

Цікаво: У Viber розповіли, чому в месенджері багато спаму і як з цим боротися.

3. Як перевірити, чи хтось має доступ до Вашого профілю та до Ваших переписок?

Це питання найбільше цікавить як користувачів Viber, так і користувачів інших месенджерів та соціальних мереж. Крім того, не всі знають, що зробити, аби це перевірити. Порада перша – ніколи не залишайте власний смартфон без нагляду. Люди, які бажатимуть прослідкувати за Вами, можуть ним скористатися. Якщо на телефоні немає пароля, то доступ до Viber відкритий – отже, переписка та контакти всі, як на долоні. Крім того, у зловмисника може ще й виникнути можливість та час синхронізувати Ваш Viber з додатком, встановленим на його комп’ютері. Отоді то він і отримає постійний доступ до всіх Ваших переписок та Viber-контактів.

Багато читачів цієї статті відразу злякаються. Особливо ті, які не слідкують за своїми гаджетами. Не панікуйте! Ми Вас точно навчимо, як перевірити, чи ревнивий чоловік слідкує за Вашим спілкуванням у Viber.

Для того, щоб визначити, чи Ваш смартфон ще синхронізований з якимось пристроєм, необхідно увійти в розділ «Додатково» у Viber, далі – «Параметри», потім – «Обліковий запис» - «Комп’ютери та планшети». У цьому розділі додаток відображає інші пристрої, з якими відбулася синхронізація даних Вашого профілю. Так Ви визначите, чи читає хтось сторонній Вашу особисту переписку.

Якщо дійсно виявився шпигунський пристрій під час описаної перевірки, Ви можете в цьому розділі його відімкнути від Вашого Viber, тобто розірвати синхронізований зв’язок.

Цікаво: У Viber розповіли, хто їхні користувачі в Україні.

4. Які існують шпигунські програми по відслідковуванню Вашої сторінки в додатку та як перевірити, чи не встановлені вони на Вашому смартфоні?

Інтернет сьогодні пропонує широкі можливості для шпигунів. З ціллю наживи, розробники створюють різноманітні програми та додатки, щоб одні люди могли стежити за іншими. Існує відповідний шахрайський софт і для взлому Viber. Знову ж таки, повторимося – якщо Ви регулярно залишаєте без нагляду свій пристрій, то є ймовірність, що Вам можуть встановити таку шпигунську програму на телефон. Серед найбільш відомих – це Backup Text for Viber та Vibercrack.

Щоб убезпечити себе від подібного взлому, необхідно періодично перевіряти Ваш смартфон на наявність цих програм, а також дивитися за власним пристроєм.

Цікаво: Названо найбільш дратівливі проблеми в месенджері Viber.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

ITech News

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Названы компьютерные устройства из прошлого, которыми уже никто не пользуется

Стаття доступна українською...Технологии развиваются невероятно быстро, соответственно мы достаточно быстро забываем о том, чем пользовались раньше. Давайте сегодня вспомним...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -