Реклама

Як правильно вибрати Ethernet-кабель

Останні Новини

Вибір кабелю Ethernet відносно простий, однак є кілька речей, які слід пам’ятати, якщо ви хочете отримати максимум від свого інтернет-з’єднання та локальної мережі. У більшості випадків ви підключаєте кабель до порту Ethernet або адаптера на комп’ютері, і все. Придбання кабелю Ethernet може здатися набагато складнішим, оскільки потрібно враховувати багато різних стандартів, швидкостей і специфікацій.

Категорії кабелів

Мережеві кабелі поділяються на різні категорії, основним стандартом є Cat-5. Як і різні стандарти Wi-Fi, різні категорії кабелів Ethernet мають різну швидкість. Доступні різні категорії:

  • Cat-5 з максимальною швидкістю 100 Мбіт/с, зазвичай неекранований.
  • Cat-5e з максимальною швидкістю 1 Гбіт/с, доступний як у броньованих, так і в неброньованих варіантах.
  • Cat-6 з максимальною швидкістю 10 Гбіт/с для дистанцій нижче 55 метрів, доступний як у броньованих, так і в неброньованих варіантах.
  • Cat-6a з максимальною швидкістю 10 Гбіт/с, екранований.
  • Cat-7  використовує власний роз’єм GG45 замість стандартного роз’єму RJ-45, який можна побачити на інших кабелях зі швидкістю 10 Гбіт/с, екранований.
  • Cat-8 з максимальною швидкістю 25 Гбіт/с (Cat-8.1) або 40 Гбіт/с (Cat-8.2) на відстані близько 30 метрів, екранований.

Якщо не зазначено, ці стандарти зазвичай розраховані на вказану швидкість для пробігу близько 100 метрів і використовують стандартний роз’єм Ethernet RJ-45. Кожне покоління кабелів розроблено для зворотної сумісності, тому можна до прикладу, використовувати кабель Cat-6a з маршрутизатором, який підтримує швидкість лише 1 Гбіт/с.

Як підібрати кабель до мережі

Скажімо, ви хочете встановити просту дротову мережу у своєму офісі, кімнаті, де вже є маршрутизатор і комп’ютер. Ви робите це, тому що хочете, щоб найшвидша та найефективніша мережа покривала невелику відстань. Ви не використовуєте мережеві диски та не копіюєте великі файли через мережу між іншими пристроями.

Перше, що потрібно перевірити – це швидкість вашого інтернет-з’єднання, а також який у вас маршрутизатор і які швидкості він підтримує. Якщо ваш маршрутизатор обмежений максимумом 1 Гбіт/с, немає сенсу використовувати кабель Cat-6 або швидший, оскільки Cat-5e відповідає максимальній швидкості передачі вашого маршрутизатора.

Але якщо у вас є маршрутизатор, який підтримує мережу 10 Гбіт/с, і вам пощастило мати підключення до Інтернету, яке перевищує 1 Гбіт/с, ви можете придбати Cat-6 або краще, щоб отримати максимальну віддачу від вашого обладнання та підключення. Ви повинні мати уявлення про теоретичну максимальну швидкість Інтернету вашого провайдера, і, швидше за все, ваш маршрутизатор має максимальну пропускну здатність Ethernet, написану на коробці або на задній панелі пристрою.

В іншому випадку ви можете підключити всю свою квартиру в надії підключити кілька комп’ютерів і медіа-пристроїв. Якщо вас цікавить потокове відео з високою пропускною здатністю локально через мережу, доступ до великих файлів проекту з центрального мережевого диска чи інші завдання, що інтенсивні в мережі. На додаток до інвестування в надійний маршрутизатор, який може працювати з мережами 10 Гбіт/с (або краще), слід розглянути кабель Cat-6a або навіть Cat-8.

Якщо ви хочете покращити майбутнє та оновити мережеве обладнання пізніше, ви можете використовувати найшвидший мережевий кабель, який можете собі дозволити прямо зараз, оскільки заміна кабелю пізніше може коштувати вам дорожче.

Екранований чи неекранований кабель?

Як правильно вибрати Ethernet-кабель

У вас може не бути вибору між екранованими та неекранованими кабелями, залежно від того, який стандарт ви виберете. Більшість кабелів Cat-5e доступні в екранованих і неекранованих варіантах із перевагами та недоліками кожного.

Екранований кабель часто називають екранованою витою парою (STP). Ці кабелі розроблені для середовищ із великою кількістю електромагнітних перешкод, таких як лінії електропередач, бездротові мережі або середовища, де радіохвилі є більш поширеними, наприклад, університети чи телестудії. Завдяки жорсткості кабелів ці типи кабелів більш жорсткі, товстіші і потребують заземлення. Це також дорожче за рахунок додаткових матеріалів і процесів.

Неекрановані кабелі або кабелі неекранованої витої пари (UTP) найкраще підходять для середовищ з меншою кількістю перешкод або шуму. Це стосується більшості будинків і малого бізнесу. Ці кабелі більш гнучкі та легші в роботі, менші та дешевші у покупці та виготовленні.

Тип кабелю, який ви купуєте, також може мати значення. Кабелі вищого класу працюють на більш високих швидкостях і частотах (Cat-5e працює на 100 МГц, а Cat-6a працює на 500 МГц), які більш сприйнятливі до перешкод. Це одна з причин, чому швидші кабелі коштують дорожче.

Якість міді та втрата сигналу

Кабелі Ethernet передають мережевий сигнал за допомогою міді, високопровідного і поширеного матеріалу, який використовувався для телекомунікацій з перших телефонних ліній. Якість використовуваної міді часто вказує на якість сигналу, і це відбивається на ціні. У дешевших кабелях можна використовувати лише алюміній, покритий міддю, який з часом може відчувати більшу швидкість втрати сигналу, оскільки алюміній розширюється та стискається, коли він нагрівається та охолоджується. Чиста мідь є більш стабільною, довговічною і високопровідною.

Безкисневий мідний дріт виготовляється з більш ніж 99,95% чистої міді, з меншою кількістю домішок, таких як кисень і залізо, ніж звичайний дріт з чистої міді, який може бути чистим «лише» на 99,5%. Хоча наявність більш чистої мідної магістралі означає менше «перешкод» для проходження вашого сигналу, наявність чистого мідного дроту на першому місці є, можливо, найважливішою метою, до якої потрібно прагнути.

Золоте покриття роз'єму

Як правильно вибрати Ethernet-кабель

Золото часто використовується в роз’ємах для всіх типів з’єднань, від стереороз’ємів 3,5 мм до кабелів HDMI. Є одна очевидна перевага, яку золото має перед іншими металами: низька швидкість окислення. У той час як срібло може бути більш електропровідним, золото буде окислюватися з повільнішою швидкістю, що означає більший термін служби. Ось чому більшість роз’ємів RJ-45 використовують позолочене покриття.

Єдине, на що слід звернути увагу, — це товщина золота, що використовується на кінці роз’єму, особливо якщо ви збираєтеся регулярно видаляти та підключати кабель. Більш якісні кабелі будуть використовувати більш товсте позолочене покриття, яке буде зношуватися повільніше. Це покриття вимірюється в мікронах, причому ідеальною товщиною є 50 мікрон. В ідеалі шукайте цей номер на коробці або описі товару, щоб переконатися, що ваш кабель високої якості.

WiFi

Хоча дротові мережі є найнадійнішим і найпростішим способом підключення багатьох пристроїв до Інтернету, сучасні смартфони та планшети, які взяли на себе багато наших щоденних завдань, значною мірою залежать від Wi-Fi. Переконайтеся, що ваша бездротова мережа працює , і що ви використовуєте високоякісний бездротовий маршрутизатор для покриття всіх ваших баз.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

ITech News

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Чи варто українцям хвилюватися через обмеження кількості переказів на картку ПриватБанку

З високою ймовірністю ви сьогодні чули про те, що ПриватБанк вводить нові обмеження по відношенню до своїх клієнтів. Якщо...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -