Реклама

Як зарядити ноутбук за допомогою USB-C: відповіді на ваші запитання

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Більшість сучасних ноутбуків мають роз’єми USB-C, але не всі з них використовують цей універсальний порт для зарядки акумулятора. Шукаєте заряджання без проблем із USB-C? Ось що вам потрібно знати.

Ці витончені порти USB-C овальної форми, здається, сьогодні є скрізь . Вони стали повсюдно поширеними на смартфонах і планшетах, а також регулярно з’являються на ноутбуках і настільних ПК. Але якщо ви шукаєте новий ноутбук, ви можете бути здивовані, побачивши, що вони використовуються для зарядки (замість виділеного порту живлення), а також для підключення периферійних пристроїв. Наскільки це поширене? Майже половина найкращих ноутбуків , які ми рекомендуємо, мають зарядку через USB-C. 

Однак серед тих, які це роблять, ця функція має нюанси, які можуть відрізнятися від моделі до моделі. Можуть бути доступні різні варіанти зарядки, і ви не побачите жодних стандартних специфікацій або етикеток на сучасних ноутбуках, які вказують, яку форму може приймати зарядний пристрій або які порти USB-C використовуються для зарядки. І це ще до того, як ми навіть перейдемо до варіацій щодо таких питань, як пропускна здатність, підтримка функцій та загальна потужність.

Від основ USB-C до цікавих функцій і іноді заплутаних аспектів формату, ось ваше пояснення для всього USB-C, що стосується ноутбуків.

Цікаво: Що робити, щоб ноутбук служив довше?

Що таке USB-C?

USB-C (часто згадується як USB Type-C) конкретно описує тип фізичного USB-роз'єму, який використовується в кількох різних форматах USB. Вперше роз’єм був представлений у 2014 році Форумом розробників USB . Розроблений разом зі специфікацією USB 3.1 того ж року, невеликий роз’єм був серйозним відхиленням від роз’ємів USB, які використовувалися в той час.

Замість блокованого прямокутного штекерного кінця USB-C використовує закруглений профіль, а 24 контакти всередині розташовані таким чином, що ви можете підключити його догори дном, чого не було в старішому стандарті USB-A. підтримка.

Точніше, завдяки реверсивній симетричній конструкції USB-C не перевертається. Ви можете підключити його для обміну живленням або даними. Він також менший, ніж повсюдно поширений прямокутний USB Type-A, що дозволяє використовувати його на великих і маленьких пристроях, від телефонів до ноутбуків.

Роз’єми USB-C забезпечують як живлення, так і дані. Порт USB-C є стандартним підключенням для USB 3.1, Thunderbolt 3 і Thunderbolt 4 , а також для останнього формату USB4 . А завдяки розширенню функціональних можливостей USB, ці з’єднання можна використовувати для будь-чого, від підключення простих зовнішніх накопичувачів і дисплеїв до роботи для забезпечення живлення — як вхідного живлення для зарядки вашого ноутбука, так і вихідного живлення для заряджання телефону чи іншого пристрою. (Дізнайтеся більше про USB-C та інші його застосування в нашій статті Що таке USB-C? Пояснення .)

Хороша новина полягає в тому, що USB-C значно спростив підключення нових USB-пристроїв і кабелів. Що не просто? Майже все інше. Незважаючи на те, що всі підключення схожі, ви можете знайти кілька різних типів протоколів за допомогою USB-C, включаючи USB 3.1, USB4, Thunderbolt 3 і 4, DisplayPort через USB і Power Delivery через USB-C. (Останній, також званий «USB-PD», стосується живлення для заряджання інших пристроїв від ноутбука, а не використання порту для заряджання акумулятора ноутбука.) Крім того, налаштування пристрою ноутбука можуть увімкнути деякі з ці функції підключення або вимкнути інші. Так багато простого.

Цікаво: Ноутбук із двома екранами – новинка, яка вражає.

Чи можу я зарядити свій ноутбук за допомогою USB-C?

Коли мова заходить про поточні ноутбуки, продані приблизно за останні вісім років, відповідь: «Це залежить». Хоча порти USB-C стали дуже поширеними на ноутбуках, а живлення USB-C для ноутбуків є досить поширеним, живлення через USB-C не є стандартним, і не завжди легко визначити, чи він навіть підтримується.

Почнемо з простого. Якщо ваш ноутбук оснащений штекером типу USB-C на адаптері живлення, відповідь «так». Примітка. Використання адаптера живлення, що входить у комплект, є найкращим варіантом, оскільки він відповідає потужності, необхідної вашому ноутбуку, при цьому має правильний тип роз’єму.

Дещо ускладнює те, що деякі інші ноутбуки підтримують зарядку ноутбука через USB-C, але також пропонують інший спосіб зарядки. Такі системи, як Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 9 (2021) , Lenovo Yoga 9i Gen 7 і Microsoft Surface Pro 8 , підтримують зарядку через USB-C, але поставляються з зарядним пристроєм іншого типу в комплекті. Якщо ви хочете скористатися підтримкою зарядки USB-C, вам потрібно буде надати власний кабель живлення.

Що ще більш заплутано, багато ноутбуків з портами USB-C не пропонують заряджання своїх акумуляторів через USB-C. У тих, хто має, зазвичай не буде додаткового порту для зарядки, але ви побачите винятки з цього. Іноді порт USB-C буде позначений значком або міткою, щоб вказати на його використання для живлення, а в інших випадках цього не буде.

Загалом, тонкі ультрапортативні ноутбуки підтримують зарядку через USB-C незалежно від того, мають вони додатковий порт зарядки чи ні. Тим часом ігрові установки та інші ноутбуки з потужною відеокартою зазвичай цього не роблять. (При цьому ми почали бачити деякі моделі для ігор і досвідчених користувачів, які підтримують зарядку батареї через USB-C, але потенційно не зі швидкістю, яка може перевищити розряд батареї під час використання.) Якщо ви не впевнені, чи не впевнені ви, чи не впевнені ви, що заряджаються акумулятором через USB-C. ваш ноутбук можна заряджати через USB-C, найкраще перевірити документацію до продукту або звернутися до служби підтримки виробника за роз’ясненнями.

Цікаво: Найпоширеніша причина поганого функціонування ноутбука чи комп‘ютера.

Чи заряджається USB-C швидше для ноутбуків?

Як і на більшість запитань щодо USB-C, відповідь: «Це залежить від багатьох факторів». Ноутбуки низького класу часто поставляються з адаптерами живлення в діапазоні від 30 до 65 Вт. У цьому випадку використання 100-ватного адаптера живлення USB-C замість цього має забезпечувати більше потужності, що зазвичай призведе до швидшої зарядки. Деякі функції швидкої зарядки насправді створені для використання переваг цієї більшої потужності, що означає, що ви можете отримати більше заряду акумулятора за менший час.

Але знову ж таки, не все так просто. Існує також питання регулювання живлення як для адаптера живлення, так і для ноутбука, кожен з яких може регулювати потік живлення, щоб спростити керування батареєю. Тому завжди краще використовувати кабель та адаптер змінного струму, які постачаються разом із ноутбуком, або той, який рекомендовано виробником ноутбука, щоб забезпечити безпроблемну зарядку та уникнути пошкодження акумулятора.

Багато потужних ноутбуків під час використання потребують понад 100 Вт. У цих випадках USB-C може бути чудовим для заряджання батареї, коли система вимкнена або неактивна, але може навіть не бути в змозі зарядити акумулятор і живити систему одночасно. Як згадувалося раніше, ви можете спостерігати повільнішу швидкість розрядження батареї, якщо така система підключена для зарядки через USB-C.

Останній ускладнюючий фактор: минулого року специфікацію USB Type-C було оновлено , щоб підтримувати живлення до 240 Вт — зміна, яка не підтримується на більшості машин і, як правило, вимагає нового кабелю.

Цікаво: Відомо, чому ноутбук може нагріватися вище норми.

Чи можу я підключити свій ноутбук за допомогою іншого зарядного пристрою USB-C?

Ще одна перевага заряджання через USB-C полягає в тому, що для живлення ноутбука не обов’язково потрібен власний зарядний пристрій вашого ноутбука. Отже, якщо ви задалися питанням, як зарядити свій ноутбук без зарядного пристрою, який входить у комплект, новий варіант USB-C може бути відповіддю. Завдяки майже універсальності USB-C ви можете підключити практично будь-який зарядний пристрій USB-C до порту зарядки USB-C вашого ноутбука, і він (теоретично) забезпечить живлення.

Це супроводжується деякими серйозними застереженнями. Вам знадобиться зарядний пристрій, який відповідає потужності вашого ноутбука. І ви можете трохи зарядити батарею, коли ноутбук вимкнено, але не отримаєте достатньо енергії, щоб фактично використовувати увімкнений комп’ютер, якщо акумулятор розряджений. Проте більшість джерел живлення USB-C є взаємозамінними. Насправді, вбудоване регулювання живлення є частиною специфікації USB-C, що значно полегшує змішування та підбір адаптерів живлення.

Але не кожен ноутбук USB-C буде добре працювати з іншими зарядними пристроями USB-C. Виробники можуть обмежити сумісність певними затвердженими зарядними пристроями. Якщо це стосується вашого ноутбука, вам не пощастило, тому обов’язково спробуйте будь-який «резервний» зарядний пристрій вдома чи в офісі, перш ніж брати його (і тільки його) з собою в дорогу. Ви не хочете покладатися на зарядний пристрій, який не зможе виконати роботу, коли прийде час, залишаючи вас безсилими.

Цікаво: Відомо, чому варто купити новий ноутбук у 2022 році.

Чи можу я використовувати зарядний пристрій для ноутбука USB-C для зарядки телефону?

Дивлячись на порт USB-C вашого телефону та адаптер живлення USB-C вашого ноутбука, може виникнути ще одне болюче питання: чи можу я безпечно під’єднати кабель зарядки ноутбука до свого телефону, щоб зарядити його?

На щастя, тут зазвичай відповідає «Так!» Більшість адаптерів живлення USB-C пропонують змінну вихідну потужність — як згадувалося раніше, регулювання потужності є частиною специфікації USB-C, і, здавалося б, простий кабель, який живить ваш ноутбук, повинен бути достатньо розумним, щоб зменшити живлення до того, з чим може впоратися ваш телефон. .

Але це передбачає, що адаптер живлення пропонує змінну вихідну потужність. Багато хто робить, але якщо ви використовуєте сторонній блок живлення або дешевий телефон, це не гарантується. Якщо ви сумніваєтеся, виконайте пошук у Google, щоб переконатися, що ваш пристрій працює з вашим зарядним пристроєм, або будьте готові грати в російську рулетку з телефоном, коли ви підключаєте його. Слідкуйте за ознаками перегріву та стежте за будь-якими попереджувальними повідомленнями на твій телефон.

Цікаво: Названо 4 способи збереження автономності Вашого ноутбука.

А як щодо адаптерів і концентраторів USB-C?

Оскільки так багато простих запитань отримує складні відповіді, ми впевнені, що ви вже здригаєтеся в очікуванні наступного запитання. А як щодо док-станцій та адаптерів USB-C, які перетворюють крихітний порт USB-C у більші порти USB-A, HDMI або Ethernet, які потрібні моїм пристроям?

Ось, нарешті, ми можемо запропонувати однозначну відповідь. Якщо адаптер пропонує живлення USB-C, а потім підключається до порту зарядки USB-C на ноутбуці, він повинен передавати це живлення відразу. Нарешті, те, що легко зрозуміти, не заглиблюючись у характеристики та номінальну напругу кожного кабелю та пристрою!

Очевидно, однак, що ви не отримаєте такого ж передачі живлення на простому адаптері порту, який не приймає живлення з самого початку.

Чи є якісь недоліки в зарядці USB-C?

Як ви могли помітити, незважаючи на місію об’єднання USB під одним, простим у використанні роз’ємом, реалізації USB-C можуть сильно відрізнятися. Це найбільший недолік зарядки через USB-C. Існує кілька форматів, кожен з яких має окремий набір функцій, і майже ідентичні кабелі, які з’єднують їх усі, не створені для підтримки всіх варіантів даних та живлення, з якими ви можете зіткнутися.

Однією з інших серйозних проблем з USB-C є те, що роз’єми є більш делікатними, ніж круглі роз’єми, на які багато ноутбуків покладалися для зарядки. Коли роз’єм USB-C під’єднано, вам потрібно бути обережними, щоб не спіткнутися об кабелі чи не натиснути штекер під неправильним кутом. Менший роз’єм USB-C навіть не такий надійний, як старі роз’єми USB-A, що робить його ще важливішим захистити це з’єднання.

Незважаючи на ці проблеми, зарядка через USB-C зручна, коли вона працює, і, ймовірно, буде основою тонких і легких ноутбуків на довгі роки. Якщо ви шукаєте один, ознайомтеся з нашим посібником щодо найкращих ультрапортативних ноутбуків і ноутбуків 2-в-1 , майже всі з яких пропонують зарядку через USB-C.

Цікаво: Названо основні переваги та недоліки покупки б/у ноутбука.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

ITech News

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Нові подробиці неанонсованого фітнес-браслета Xiaomi Mi Band 6

Сьогодні з'явилися нові подробиці неанонсованого фітнес-браслета Xiaomi Mi Band 6. Як повідомляють джерела, новинку можуть показати до кінця весни...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -