Реклама

Компанія Google взялася за безпеку старих смартфонів

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Компанія Google, яка створила для нас однойменний Пошуковик, ОС для пк та ноутбуків, також створила мега популярну ОС для смартфонів – Android, на якій працюють практично всі смартфони, які ви можете придбати саме зараз. Популярність цієї ОС полягає в простоті користування нею та тому, що кожен виробник смартфонів, може використовувати її для свого творіння. Хоча переваг в неї й неймовірна кількість, присутні також і недоліки, де найбільшим є термін оновлення ОС для старих смартфонів.

Хоча компанія і намагається збільшити цей термін, але не все залежить від неї, оскільки більшість виробників смартфонів (для прикладу Xiaomi), використовують власні оболонки, для яких і випускають оновлення безпеки. Знаючи про таку проблему, Google періодично випускають важливі оновлення для Android, які в тій чи іншій мірі покращують безпеку всіх пристроїв під управлінням цієї ОС. Сьогодні ж надійшла інформація, що компанія Google взялася за безпеку старих смартфонів.

Мова зараз йде про функцію, яка вже доступна на всіх смартфонах під управлінням ОС Android 11 - автоматичне відкликання дозволів. Дана функція викликала неабиякий інтерес всіх шанувальників ОС Android, оскільки вона дозволила керувати безпекою та конфіденційністю на своїх смартфонах. Сенс даної функції полягає в тому, що ОС буде попереджувати вас про додатки, яким ви надали певні дозволи на смартфоні, але не користуєтеся ними. Особливо це актуально в тих випадках, коли ви завантажували певний додаток тільки для одного-двох використань і потім забули його видалити, а додаток й надалі продовжив отримувати всі необхідні дані з вашого смартфона і передавати на свої сервери.

Завдяки цій функції, кількість витоків та викрадень конфіденційної інформації суттєво зменшиться, оскільки додатки, якими користуються рідко і які специфічні під ту чи іншу життєву ситуації, часто використовують для розповсюдження шкідливого програмного забезпечення.

Дехто може сказати, що Google знову взялися підглядати за власниками Android-смартфонів і контролювати те, якими додатками вони користуються і тому подібне. На ділі ж, в даному випадку, Google навряд випускає таке важливе оновлення безпеки заради своїх корисних цілей, оскільки таке нововведення тільки покращить репутацію (в плані безпеки) ОС Android і вбереже її користувачів від викрадення особистих даних. Окрім цього, дана функція не буде автоматично відкликати дозволи, надані додаткам, а тільки буде попереджувати користувачів і давати вибір стосовно того чи іншого додатку. Функція активується тільки після того, як додаток не буде активним 39 днів.

Дана функція буде доступна для всіх смартфонів, які працюють на ОС Android 6 і вище, оскільки смартфонів під управлінням старіших версій ОС неймовірно мала кількість.

Також нещодавно в Google попередили про небезпеку встановлення APK на Android.

ITech News

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Microsoft і KFC видають безкоштовну Xbox Series X кожен день

Microsoft і KFC видають безкоштовну Xbox Series X кожен день і «смачний» контролер на додачу. Компанія Microsoft і мережа ресторанів...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -