Реклама

M1 чи М2 MacBook Pro – в чому різниця та чи варто оновлювати свій пристрій?

Останні Новини

MacBook Pro на базі М1 вийшов всього пів року тому, а вже є його нова версія MacBook Pro на базі М2. На вигляда їх можна не відрізнити взагалі, дизайн однаковий, розмір теж. Але от різниця в тому, що начинка має відмінності і вони для декого можуть стати суттєвими. В даній статті пропонуємо ознайомитись із порівнянням М1 та М2 і обрати для себе, чи потрібно оновлювати пристрій чи ні, бо для декого нові функції можуть бути абсолютно не помітні.

Давайте спочатку поговоримо чому люди взагалі обирають можелі MacBook Pro, а не MacBook Air. MacBook Pro має більший час автономної роботи, він компактний та зручний, має сенсорну панель, яка буває просто необхідною для роботи, а також у ньому встановлена потужніша система охолодження, а як ми знаємо, це дуже важливо при роботі у різних складних програмах, редакторах, тощо. З цим розібрались. Але чому ж тоді людям варто звернути увагу на нову модель MacBook Pro із М2? Сама компанія-виробник вважає, що між MacBook Pro М1 та М2 є шість основних відмінностей. Нижче можна ознайомитись із ними детально.

Цікаво: Новий MacBook Pro стане доступний до продажу вже 17 червня 2022 року

Перша і найголовніша різниця - чіп. В старому поколінні MacBook Pro стоїть М1 на базі Apple A14 Bionic, в той час як нова вермія М2 вже має Apple A15 Bionic. Два цих чіпи мають чотири ядра ефективності, чотири - продуктивності, і М2 довабила ще два ядра графічного процесора. Якщо порівняти цих два чіпи в роботі, то відразу стане помітно, що М2 працює краще та ефективніше ніж його попередник. Говорять, що М2 аж на 40% швидший, це особливо помітно в роботі із фоторедакторами та в іграх із потужною графікою. Ще однією особливістю М2 є спеціальний медіа-двіжок, який дозволяє кодувати та декодувати відео H.264, HEVC, ProRes и ProRes RAW. Нагадаємо, що М1 такого двіжка не мав. Це оновлення дозволить користувачам набагато швидше та краще виконувати роботу із будь-якими відео у якось 4К та 8К.

Далі поговоримо про пам'ять. На обох ноутбуках MacBook Pro можна налаштувати об'єднану пам'ять на 8 та 16 Гб. Але різниця в тому, що М2 дозволяє збільшити обсяг до 24 Гб. Це значно допомагає користувачам в роботі з величезними документами та файлами. Окрім цього, пропускна можливість пам'яті у чіпі М2 аж 100 Гб/с, в той час як у М1 - 68,25 Гб/с. Навіть по самих цифрах можна зробити висновок наскільки легше і швидше буде працювати на пристрої із чіпом М2.

Наступне оновлення стосується звуку. Загалом MacBook Pro будь-якого покоління мали чудові колонки та звук. Він значно відрізнявся від звучання у інших моделях ноутбуків, таких як MacBook Air. MacBook Pro із М2 може похвалитись ще кращим звуком, це буде гарною новиною для тих, хто професійно займається звукозаписом чи музикою. Таке покращення відбулося завдяки підтримці навушників з високим імпедансом. Тому ті, хто професійно займається будь-якою діяльністю пов'язаною зі звуком, можуть точно задуматись про оновлення.

Зарядка. Ноутбук MacBook Pro із М2 відновлює заряд акумулятор швидше ніж його попередня модуль. Все завдяки блоку із потужністю 67 Вт, замість 61 Вт як було раніше.

Варто знати: Стали відомі функції macOS Ventura, які не доступні на Intel Mac

Ну і останнє оновлення - MacBook Pro на базі М2 ще менше шкодить навколишньому середовищу, ніж його попередник. MacBook Pro М1 також був екологічний, а його упаковка була зроблена із перероблених матеріалів, але із MacBook Pro нового покоління виробники вирішили зайти ще далі. Цей пристрій взагалі не несе ніякої шкоди навколишньому середовищу, тому що в магнітах корпуса тільки натуральні перероблені матеріали, а в основі плати стовідсотково перероблене олово.

Ну і на останок давайте поговоримо чи варто взагалі оновлювати пристрій та купувати MacBook Pro на базі М2. Якщо зараз ви користуєтесь MacBook Pro із М1, то навряд чи варто витрачати гроші щоб придбати нову модель. Справа в тому, що MacBook Pro М2 має оновлення, але не в такому обсязі як хотілося б. Так, краща робота із відео та музикою, швидша робота з пам'яттю та і обсяг можна зробити більшим, але на цьому все. Якщо для когось ці аспекти грають велику роль, тоді так, можна наважитись та купити новий MacBook Pro, але звичайному користувачу оновлення можуть стати взагалі не помітними. Ми вважаємо так, якщо у вас взагалі старий пристрій, то є сенс придбати MacBook Pro із М2, а якщо ви користуєтесь попередньою моделлю із М1, то не спішіть до магазину, можливо скоро вийде ще якийсь ноутбук із більшим обсягом нових функцій.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

Sourcemacrumors
Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Nokia Mobile дражнить новим смартфоном із квадратною камерою та водонепроникністю

Nokia Mobile дражнила новим смартфоном із квадратною камерою та водонепроникністю (швидше за все, Nokia XR20 5G) в офіційному співтоваристві...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -