Реклама

Названо найпоширеніші помилки, які допускають користувачі банківськими картками

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Важко уявити своє життя без послуг банку. Тому, майже в кожної людини є банківська картка, а то і декілька. Призначення їх може бути різне, але комфорт та безпека при використанні повинні бути завжди. В цій статті ми поговоримо, які ж помилки найчастіше допускають користувачі.

Найпоширеніша помилка - легкий PIN-код. Дата народження, декілька однакових цифр, або ще якісь дуже прості комбінації - це не про безпеку. Пароль повинен бути таким, щоб його не змогли швидко підібрати шахраї. Тому швидко змінюйте пароль, якщо впізнали тут себе.

Ніколи ніде не записуйте PIN-код. Краще постаратися вивчити, запам'ятати. А найкращий спосіб, це підібрати пароль, який щось означає. Але його значення повинні знати лише ви. В такому разі ви не забудете, а шахраї не використають ваш PIN-код.

Цікаво: Українцям розповіли, що робити, якщо банкомат “з’їв” або не видав кошти.

Інформацію і доступ до карти повинні мати лише ви. Все, що можуть знати інші, це лише номер карти. Зі знанням номеру ніяких незаконних дій ніхто не зробить. А от якщо хтось дізнається строк придатності або цифри на тильній стороні, тоді ваші кошти можуть бути під загрозою. Навіть працівники банку не мають володіти цією інформацією.

Картка завжди повинна бути захована. Не треба її кидати в місцях, де хтось зможе побачити всі дані. Якщо шахрай захоче використати ваші гроші, то йому картка не потрібна буде. Адже, покупки в інтернеті можна робити без наявності самої картки, а лише з даними, які на ній написані. Навіть в магазинах краще проводити картку через термінал самому, а не давати касиру.

Для онлайн покупок краще зробити окрему картку. Буває, що людина купує щось на сайті шахраїв, вводить свої дані та може залишитись без коштів. А якщо у вас буде окрема картка, яка буде поповнятись безпосередньо перед покупкою, то і всі гроші у вас вкрасти не зможуть.

Часто, люди не повідомляють банку про крадіжку або втрату карти. Так робити категорично не можна. Після дзвінка, банк відразу зможе заблокувати карту і нею не зможуть скористатись в своїх цілях.

Останньою поширеною помилкою є відсутність додатку банку та смс сповіщень. Якщо у вас цього немає, то найближчим часом виправте цю ситуацію. В додатку або на телефон будуть приходити сповіщення, якщо будуть відбуватись будь-які дії з вашою карткою. Ви зможете все це відразу контролювати.

Важливо пам'ятати, що існує дуже багато різних сайтів, які пропонують дуже дешеві товари, або пишуть про можливості виграти великі суми. Так от знайте, це шахраї. Вони виманять у вас дані картки, а потім знімуть кошти. Дуже уважно слідкуйте, які сайти ви відвідуєте. По можливості, перепитайте в людини, яка в цьому розбирається.

Ніколи і нікому не диктуйте дані карти по телефону. Часто саме шахраї вимагають це в дзвінку. Якщо ви не впевнені чи вас дурять чи ні, то скажіть що ви зараз перезвоните, а самі вже наберете офіційний номер банку і дізнаєтесь чи дійсно вони дзвонили чи ні. Зазвичай, тільки шахраї просять дані по телефону.

Безпека перш за все і саме ви повинні собі її забезпечити. Будьте обережні!

Також нещодавно було названо 6 випадків, в яких необхідно негайно блокувати банківську карту.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

ITech News

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Новий смартфон Honor помічено на Geekbench

Нещодавно в мережі поширилася інформація, що новинка від Honor вже сертифікована на TENAA. Сьогодні ж з’явилася інформація, що новий...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -