Реклама

Названо основні переваги та недоліки вигнутих моніторів

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Вигнутий монітор є ще однією інноваційною технологією у світі сучасних гаджетів. Цей незвичний тип екрану створений за аналогом екранів у кінотеатрах, та вперше був випущений у 2014 році. В подальшому експерименти з рідкокристалічними матрицями продовжувалися і технологія вдосконалювалася. Свого піку популярності такі монітори досягли у 2016 році.

Чи актуальні сьогодні вигнуті екрани? Які вони мають недоліки та позитивні сторони? Про все це ми хочемо сьогодні поговорити.

Переваги вигнутих моніторів

Ефект повного занурення. Він досягається за рахунок вигину конструкції. Це працює так. На плоскому звичайному екрані відстань від ока до різних точок монітору є різною. А при перегляді на вигнутій конструкції максимально задіюється периферичний зір, що дозволяє повністю зануритися в те, що відбувається на екрані, тобто створюється ефект 3d.

Зменшення навантаження на очі. Ця перевага випливає з першої. Завдяки повторенню кута людського зору, втомлюваність очей значно зменшується. Останні дослідження довели, що під час тривалого використання, увігнутий екран на 60 відсотків знижує негативні наслідки для зору.

Мінімальне спотворення зображення. Цей плюс знову ж таки пов’язаний з вигнутою конструкцією. В плоских екранах відстань зображення від ока різна, від країв вона більша, аніж по центру. Це створює певне спотворення зображення. У вигнутих екранах цей аспект усунений, або доведений до мінімуму.

До плюсів ще можна віднести гарну передачу кольору, високу контрастність та зменшення кількості відблисків.

Цікаво: Названо основні причини, через які айтішники користуються двома моніторами.

Недоліки такої конструкції

Кути огляду. Зручність при використанні увігнутого екрану буде доставлятися лише глядачам, які сидять строго по центру, адже усе зображення спрямоване вперед. Якщо хтось знаходиться під кутом, то дивитися на це неможливо, адже зображення дуже спотворене. Цей недолік призводить до того, що подібні екрани не можуть використовувати у своїй професійній діяльності ті, хто займається графікою чи дизайном.

Ціна та габарити. Монітори вигнутої конструкції коштують дорожче від плоских екранів. Габарити цих моделей мають також значні показники. Встановити їх будь-де не вийде. Для їх розміщення потрібне певне місце.

Кріплення на стіну. За рахунок вигину, монітор не прилягає до стіни. Проте цей мінус не є значним. Тому що існують рухомі кронштейни, що добре усувають подібний недолік.

Актуальність моделі та деякі поради при виборі

На сьогоднішній день існують моделі вигнутих екранів, які можуть задовольнити примхи найвибагливіших покупців. Ось деякі характеристики актуальних на ринку моніторів – існуючі діагоналі екрану від 24 дюймів і вище, є моделі з роз'ємами HDMI, DisplayPort та Thunderbolt, є з підтримкою технологій AMD FreeSync, NVIDIA G-Sync, є зі збільшеною частотою. Щодо формату, то в залежності від Ваших уподобань, розроблені екрани з класичним співвідношенням сторін – 16:9, кінематографічним – 21:9 та широкоформатним – 32:9.

При виборі моніторів вигнутої конструкції, в першу чергу радимо звертати увагу на такий критерій, як радіус кривизни дисплея. На сьогоднішній день випускаються моделі з такими ступенями зігнутості – 1000R, 1800R, 2300R, 3000R, 4000R. Монітори з найменшими показниками кривизни є найбільш увігнуті. Такий маленький радіус може мати негативний вплив, коли картинка робиться бляклою, лиш ми трохи зрушимо голову.

Та й невеликий кут вигину не завжди є оптимальним. Тому що, на ефект занурення, який Ви плануєте отримати, впливає також і діагональ екрану. Краще цей ефект здатні забезпечувати монітори, які мають 32 або 40 дюймів.

Наша рекомендація така – обирайте собі модель екрану, виходячи з відстані, на якій Ви будете знаходитись під час перегляду. Щоб Вам було максимально комфортно.

Підсумуємо усе вищесказане. Вигнуті монітори на сьогоднішній день є найкращим рішенням для фанатів фільмів, серіалів та, особливо, фанатів відеоігор. При виборі моделі керуйтеся, в першу чергу, кутом вигину та насолоджуйтесь переглядом. А різниця в ціні, в порівнянні з плоским екраном, не є такою суттєвою, аби відмовляти собі в задоволенні «повного занурення».

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

ITech News

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Украинцам рассказали, стоит ли покупать доступ в Clubhouse

Стаття доступна українською...Новая социальная сеть Clubhouse с каждым днем ​​становится все популярнее. Общение в данной сети осуществляется голосовыми сообщениями...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -