Реклама

Названо причини, через які відеокарти такі дорогі в Україні

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

На даний момент складно отримати нову відеокарту. Незалежно від того, чи шукаєте ви відеокарту наступного покоління або старішу, всі , які з’являються останнім часом, мають завищені ціни та обмежену доступність.
У двох словах, поточний попит на відеокарти значно перевершує пропозицію. Як це сталося? Чому пропозиція не може встигати за попитом?
У цій статті ми розглянемо причини того, чому відеокарти зараз такі дорогі. Деякі з них, напевно, вам уже відомі, а інші, можуть бути для вас новинами.

Глобальний дефіцит чіпів

В даний час ми переживаємо глобальний дефіцит мікросхем, який може тривати і в майбутньому. Напівпровідникові мікросхеми використовуються у всьому - від комп’ютерів до літаків, тому виробники з усього світу зменшили масштаби виробництва або обмежили їх виробництво через брак.

Це впливає не тільки на відеокарти, але й на іншу електроніку, включаючи ноутбуки, телефони та відеоігри.

Пандемія COVID-19

Завдяки COVID-19 все більша кількість людей працює віддалено або залишається вдома якомога більше. Це призвело до збільшення попиту на персональну електроніку.

Будь то для роботи чи для розваги, багато людей прагнуть придбати електронні пристрої, такі як комп’ютери, смартфони чи планшети. Це різко збільшило попит на відеокарти.

Ще одним ефектом COVID-19 є розірвані ланцюги поставок. Кілька міст запровадили процедури блокування, які обмежують обсяги імпорту та експорту, що надходять через їх територію. Це призвело до того, що постачальники скасували деякі свої звичайні маршрути доставки, щоб уникнути поставок міст, які більше не купують їх товари.

Відеокарти, швидше за все, вважатимуться предметом розкоші в порівнянні з іншими більш важливими товарами, такими як їжа або вода. Таким чином, органи місцевого самоврядування, які прагнуть обмежити свій імпорт, напевно, почнуть з обмеження поставок графічних карт чи інших подібних предметів перед будь-чим іншим.

Коли у вашому місті більше немає графічних карт, що надходять у ваші місцеві магазини, ви змушені шукати деінде, якщо хочете придбати їх.

Це призводить до того, що люди шукають товарів, які бажають, на зовнішні ринки. Люди звертаються до Інтернет-магазинів або продавців з іншого великого міста, коли вони більше не можуть купувати на місцевому рівні. .

Майнери криптовалют

Криптомайнери люблять хорошу відеокарту. Вони купують картки для своїх майданчиків для видобутку крипти, які є комп'ютерними системами, що використовуються для видобутку біткойнів. Криптомайнери часто пред'являють високі вимоги до того, які саме графічні карти вони використовують на своїх вишках; чим швидше карта, тим швидше вони можуть видобувати, тому карти більш високого класу бажаніші. 

Криптовалути вийшли на ринок графічних карт високого класу і не збираються скоро виходити з них.

Однією з цікавих вимог до криптовалюти є щонайменше 4 ГБ відеопам'яті. Відеооперативна пам'ять (або VRAM) - це обсяг оперативної пам'яті, що міститься на графічній карті. Для ефективного видобутку майнерам крипто-майнерів потрібно використовувати карти з принаймні 4 Гб відеопам’яті, причому багато хто віддає перевагу 6-8 Гб для довговічності та продуктивності. Одним з наслідків, який це мало на ринку, є те, що зараз карти з більш ніж 4 Гб відеопам'яті стали ще рідшими.

Скальпери, що продають обладнання на прибуток

Криптовалюти не єдині, хто заповнює ринок графічних карт; скальпери вийшли на ринок у пошуках грошової вигоди, хоча вони застосовують різні тактики для досягнення своїх цілей. Скальпери перепродують товари для швидкого (і, як правило, великого) прибутку. Графічні картки в даний час є бажаним продуктом для скальперів, оскільки їх можна перепродати за високими цінами для зневірених споживачів.

Скальпери агресивно скуповують усі наявні відеокарти та перепродують їх відчайдушним або невігласним клієнтам за різко завищеними цінами. Іноді скальпери отримують свої запаси сумнівними способами, однак у багатьох частинах світу скальпування все ще є юридичною практикою.

Покращення відеокарт призводить до зростання цін

Картки наступного покоління використовують вдосконалені матеріали та реконструйований дизайн. Взагалі кажучи, їх важче виготовити, ніж ті, що були у попереднього покоління. Це призводить до вищих виробничих витрат. 

Виробники можуть виготовляти лише те, що вони можуть собі дозволити, тому, стикаючись із зростаючими виробничими витратами, виробники повинні проявляти творчі здібності щодо того, як максимізувати свою продукцію без шкоди для якості або кількості своєї продукції.

Карти нового покоління від NVIDIA та AMD значно розширюють межі комп'ютерної графіки. Ці карти роблять великий стрибок в історії графічного процесора, оскільки вони призначені для виведення високоякісної графіки з історично великими роздільними здатностями, такими як 4K. Стрибок з роздільної здатності 1080p до роздільної здатності 4K є досить значним, тому наступне покоління відеокарт значно зростає.

Відеокарти: купувати чи не купувати?

Зараз важко знайти відеокарту з розумною ціною, якщо ви шукаєте її. Криптовалюти викрали більшість висококласних карток з 4 ГБ і більше відео-пам’яті, а скальпери продовжують захоплювати будь-які висококласні картки, що надходять у запас. Поряд із глобальним дефіцитом мікросхем та пандемією, цих речей просто не вистачає.

Якщо у вас в порядку з попередньою графічною картою з 4 ГБ або менше VRAM, то у вас буде кілька варіантів на вибір. Але в іншому випадку, можливо, доведеться проявити творчість або просто перечекати цю нестачу.

ITech News

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

OLED телевізор Panasonic TX-55GZ2000B

OLED телевізор Panasonic TX-55GZ2000B був випущений у 2019 році. TX-55GZ2000B – дорогий, великий та досить важкий, кріплення його на стіні буде виглядати не зовсім добре, але це не зменшує привабливості даного телевізора.
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -