Реклама

Названо причини, чому в смартфоні пам‘яті менше аніж заявлено виробником

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Всі користувачі смартфонів мають різні вимоги до мобільних телефонів: хтось хоче найновішу модель певної марки, тому що це модно (зазвичай це Apple), комусь важлива потужність процесора, комусь якість камери, іншим – обсяг накопичувача.

В даній статті ми поговоримо про реальний обсяг накопичувача, адже є користувачі, які не розуміють, чому ж виробники телефонів дають хибну інформацію: вказують, що пам‘ять має бути, наприклад, 128 Гб, а по факту її менше.

Який об‘єм займає система в пам‘яті телефону?

Через те, що цифрові технології розвиваються щодня, то і вдосконалюються і розширюються функції процесора смартфонів. Згадайте, ще кілька років тому, пересічному користувачу в телефоні вистачало і 16 Гб пам‘яті, проте зараз 64 Гб це дуже мало. Це цікаве питання, на яке ми можемо дати відповідь.

Справа в тому, що технічний прогрес не стоїть на місці, кожна компанія з виробництва мобільних телефонів прагне бути першою, тому постійно вдосконалює функції своїх пристроїв. Внаслідок цього зростає обсяг пам‘яті фото, файлів та програм. Фото стають насиченішими, програми мають більше функцій, музика чистішою та гучнішою в звучанні. Тому для такого ряду вдосконалень і потрібна більша оперативна пам‘ять.

Цікаво: Названо 3 додатки, які перезавантажують пам’ять телефону та швидко розряджають батарею.

Щоб не бути самообманутим, користувачам треба знати, що операційна система займає вільний простір, але виробники це не враховують.

Наприклад, операційна система Android, залежно від версії, займає різний обсяг. Операційна система Android 9 займала 13 Гб пам'яті, а 10 і 11 - майже 20 Гб. Через деякі налаштування і програми - виробники можуть збільшити або зменшити обсяг пам‘яті смартфонів.

Помилково Вам може здатися, що 20 Гб пам‘яті наче і забагато для Вашого ґаджета, але це не так, тому що сюди входить велика кількість налаштувань, без яких Ваш телефон не зможе якісно функціонувати.

Для прикладу, в System знаходиться прошивка смартфона; bootloader допомагає завантажити систему вперше; для перепрошивки деяких файлів використовують програму recovery.

Самостійно можна дізнатися, скільки пам‘яті на телефоні займає операційна система. Для цього потрібно в Меню знайти Установки, далі Сховище і натиснути на вкладку Система. До того ж, в цьому розділі можна дізнатися і про інші програми, які Ви встановлювали самостійно. Коли натиснути на вкладку Система, то відразу видно напис, де вказано розмір, який займає система, щоб Android функціонував без збоїв.

Цікаво: Названо дані, які найбільше забивають пам’ять в смартфоні.

Без перебільшень хочемо сказати, що при покупці, кожна модель телефону в руки покупців вже йде «нафарширована» різними додатками. Це так званий рекламний хід виробників будь-якої цифрової техніки. Якщо для прикладу взяти модель Xiaomi, то вони встановили на свої пристрої Mi Відео, Share, Мі Пульт, Мі Wallet і т. д.

На нашу думку, не варто нав‘язувати завантаження такого софту, тому що користувачі мають робити це індивідуально до своїх потреб. Прикладом цього є компанія Samsung - користувачі обурюються тим, що встановлені додатки без root, а це не практично і погіршує користування пристроєм.

КЕШ

Окрім цього, операційної пам‘яті мало, тому що виробниками розроблено КЕШ - це файли, які створені системою або ж програмами, для того, щоб прискорити роботу пристрою, коли ним користуються. Яскравим прикладом є стрічка новин в соціальних мережах. Ви, мабуть, помічали, що вона завантажується ще деякий час, хоча відсутній зв‘язок з інтернетом. Це відбувається тому, що всі новини знаходяться в кеші, і ще деякий час після розриву зв‘язку можуть відображатися. Так само, відбувається і всередині самої операційної системи.

Також нещодавно ми розповідали що робити, якщо месенджер Viber забиває пам’ять на смартфоні.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

ITech News

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Названы 3 бесплатные способы, чтобы избавиться от нежелательных звонков от мошенников

Стаття доступна українською...С стремительным развитием технологий, интернет настолько сильно развился, что сейчас к нему имеют доступ все владельцы умных...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -