Реклама

Оперативна пам’ять для комп’ютера: як обрати та що потрібно знати?

Останні Новини

Якщо ви зіткнулись із проблемою вибору оперативної пам’яті, то ця стаття для вас. Насправді, обрати не так і складно, просто треба врахувати декілька нюансів, про які мова піде нижче. Для початку треба розуміти для чого саме ви обираєте ОЗУ. Справа в тому, що для ноутбука і для звичайного комп’ютера вона різна, грає роль форм-фактор. Це єдине, що відрізняється, всі інші критерії вибору однакові. Ще одне, що точно треба знати перед покупкою, це сумісність із процесором та материнською платою, дану інформацію завжди розміщає в себе виробник, тому знайти не тяжко.

Розпочнемо із оперативної пам'яті для настільного комп'ютера. Перше, на що потрібно звернути увагу - це покоління. Їх всього є 5, а зараз в нових комп'ютерах використовується лише два - DDR4 та DDR5. Тому далі мова буде стосуватись лише їх. Хто не знав, то DDR означає double data rat, тобто подвійна передача даних.

Цікаво: Відомо, коли треба додавати оперативну пам’ять в ПК

Далі оберіть потрібний обсяг пам'яті. Тут все залежить від роботи, яку ви виконуєте за своїм ПК. Людям, які користуються комп'ютером по максимуму, тобто грають в ігри, встановлюють складні програми, потрібно чим більший обсяг, так вони зможуть з легкістю користуватись усім. А от ті, кому ПК потрібен для простіших задач, можуть не витрачати кошти на великий об'єм. Також, потрібно уважно прочитати на сайті виробника, який обсяг допустимий саме для вашої моделі комп'ютера. Це грає велику роль, не нехтуйте цією інформацією.

Наступний критерій - частота роботи. Тут все ясно: чим більша частота, тим швидша вся робота. В даному питанні теж потрібно звернутись до інформації від виробника, адже частота роботи повинна підходити вашій материнській платі також. Якщо ви оберете ОЗУ з більшою частотою, то вона не буде працювати на максимальній швидкості, а зменшиться до допустимої. Хіба що, ви зможете підключити профіль XMP в БІОС материнської плати. Тоді все буде працювати на максимум.

Далі, зверніть увагу на таймінг. Це затримки, які стаються між виконанням операцій. Тут все пов'язано із частотою роботи. Взагалі, чим довший таймінг, тим повільніша робота, але це не зовсім так, якщо брати до уваги частоту. Справа в тому, що таймінг вимірюється в тактах, а не в мілісекундах, як ви могли подумати. Наприклад, тривалість таймінгу однакова, а частота роботи різна, в такому випадку там де більша частота роботи, затримка буде менша, хоча показник однаковий. Такти коротші там, де частота роботи вища. Це якщо коротко про даний критерій.

Варто знати: Найпоширеніші міфи про оперативну пам’ять, в які багато хто вірить

Важливо, щоб оперативна пам'ять підтримувала технологію ЕСС, тоді усі помилки, які будуть виникати під час роботи, будуть швидко вирішуватись.

Ну і останнє на що варто звернути увагу, це розмір самої оперативної пам'яті та ціна. Ви ж розумієте, що ОЗУ повинна вміститись в ваш ПК. Для цього спочатку оцініть вільне місце та гляньте, де розміщені роз'єми для неї. Бо бувають випадки, що людина на це не зверне увагу, а потім стикається з різними труднощами. Якщо говорити про ціну, то вона звісно ж різна. Все залежить від обсягу пам'яті та усіх інших характеристик. Тому, порахуйте скільки ви готові витратити грошей і обирайте відштовхуючись від цього.

На цьому список критеріїв вибору не закінчується, але про інші ми говорити не будемо. Якщо ви врахуєте все вищеперечислене, то точно підберете потрібну і правильну оперативну пам'ять.

Цікаво, що на виробника ОЗУ можна не дивитись, він особливої ролі не грає. Справа в тому, що різні виробники можуть використовувати однакові деталі, так як вони їх не випускають, а беруть в інших. Сам бренд може поставити більшу чи меншу ціну на однакову по суті оперативну пам'ять. Цей критерій має значення лише в тому випадку, якщо ви вирішили придати ОЗУ відомого виробника, який славиться саме цими пристроями.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

ITech News

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Розповідаємо, як увімкнути темний режим, торкнувшись задньої панелі iPhone

Якщо у вас iPhone 8 або новішої версії та найновіша версія iOS, ви можете використовувати функцію під назвою Back Tap , щоб перемикатися...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -