Реклама

П’ять порад щодо запобігання шахрайству з коронавірусом в інтернеті

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Новий коронавірус (COVID-19) створив чудову можливість для кіберзлочинців використовувати хитру тактику фішингу, щоб скористатися перевагами людей, зацікавлених в інформації про цю швидко розвиваючуся тему. На жаль, злочинці пристосовують повідомлення та створюють веб-сайти, які видаються із законних джерел. Найбільше занепокоєння викликають спроби фішингу, пов’язані з коронавірусом.

Фішинг, як правило, передбачає видавання себе за особу, якій довіряють, використання текстових повідомлень, електронних листів та інших тактик для отримання конфіденційної інформації, такої як імена користувачів, паролі та дані кредитної картки. Злодії часто надсилають повідомлення, які посилаються на веб-сайт, який підробляє або імітує законний веб-сайт. Мета полягає в тому, щоб отримати довірливих людей до введення їх особистої інформації або натискання посилань, які автоматично та таємно встановлюють шкідливе програмне забезпечення на свій комп’ютер або мобільний пристрій.

Останні звіти про фішинг-шахрайство включають:

  • Електронні листи, які стверджують, що надійшли від державних установ, таких як Центри з контролю та профілактики захворювань, Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) або Національних інститутів охорони здоров’я.
  • Електронні листи, що містять шкідливі посилання або вкладення, які містять заходи безпеки, поради та інформацію. 

Як захистити себе:

  • Остерігайтеся термінових та небажаних текстів та електронних листів. Навіть коли вони виглядають законними, адреси електронної пошти та домени та імена веб-сайтів можуть бути підроблені, щоб виглядати справжніми.
  • Перевірте законність відправника, уважно вивчивши деталі. Ніколи не відкривайте вкладення та не клацайте на посилання без попередньої перевірки їх справжності. Якщо ви не впевнені, зверніться до відправника, використовуючи опубліковану контактну інформацію.
  • Не натискайте посилання в електронних листах або на сайтах соціальних мереж. Натомість вручну введіть веб-адресу (URL) веб-сайту організації чи бізнесу, на який посилається, наприклад ВООЗ.
  • Якщо ви ведете бізнес, нагадайте своїм працівникам бути обережними та дотримуватися наведених вище рекомендацій. Наявність добре поінформованої лінії оборони є ключовим фактором захисту вашого бізнесу.
  • Оновлюйте безпеку. Виконайте звичайну практику встановлення останніх виправлень та оновлень програмного забезпечення.

Пам’ятайте, пильність - це завжди ваша найкраща практика, незалежно від того, що відбувається у світі. Також рекомендуємо ознайомитися з найпопулярнішими методами шахрайства в інтернеті.

ITech News

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Названы 10 лайфхаков, которые позволят безопасно пользоваться кредиткой от ПриватБанк

Стаття доступна українською...Большая часть украинцев пользуется услугами крупнейшего банка Украины - ПриватБанк. Одни клиенты используют банк для получения заработной...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -