Реклама

Репліка vs оригінал – які відмінності та як не купити підробку?

Останні Новини

Всі ми знаємо, що відомі бренди часто підробляють і продають на ринку, як оригінал. Іноді копії настільки якісні, що відрізнити від справжнього товару просто неможливо. Щоб не стати жертвою обману, пропонуємо ознайомитись із ознаками підробки.

Цікаво: Відомо, які системи та програми заважають нормальному функціонуванню Вашого смартфону

Давайте детальніше, що ж таке репліка? Коли хтось хоче підробити смартфон відомого бренду, то в першу чергу копіюють дизайн. Він повинен не відрізнятись від оригіналу. З начинкою все трохи складніше. Вона в будь-якому випадку буде слабшою та відрізнятиметься від справжнього товару.

Репліки продають двома способами. Одні приховують правду і намагаються продати підробку у вигляді оригіналу. Інші ж на пряму пишуть, що смартфон являється копією. Цей варіант значно кращий, адже людина сама розуміє на що йде, коли купує дешевий пристрій.

На жаль, існує безліч продавців, які не показують правду, а просто продають репліки за дешевшу ціну від оригіналу. Покупців це приваблює, але вони мають надію отримати якісний смартфон. Так от, щоб не сталася така ситуація, потрібно вміти відрізняти підробки від оригіналу. Є декілька способів, як це зробити. Але попереджаємо відразу, ці способи не дають 100% гарантії. Мало буде скористатись одним. Краще перевіряти усіма по черзі.

Зовнішній вигляд

Репліки намагаються робити максимально наближеними до оригіналу. Але не дивлячись на це, є деякі риси, які відмінні. Неможливо підібрати на 100% однакові деталі та розмістити їх в точності з оригіналом. Варто дивитись на рамку навколо екрану, камеру, виріз під камеру, слот для сім карт, порти для зарядки тощо.

На жаль, якщо репліку продають в інтернеті, то часто закидають в оголошення погані фото, щоб покупець не зміг побачити відмінність. В такому випадку не потрібно платити на перед. Краще отримати смартфон і хоча б приблизно на пошті оцінити його оригінальність. Бувають такі копії, де дійсно певні деталі кидаються в очі, і стає зрозуміло, що продавець просто дурить покупців.

Цікаво: Названо корисні програми для смартфона, які ви можете не знати

Характеристики

Як ми вже сказали раніше, характеристики смартфона репліки, тобто його начинка, дуже відрізняється від оригіналу. Це можна побачити в розділі «Про телефон» або за допомогою сторонніх додатків (так ефективніше). Для цього скачайте CPU-Z або AIDA64. Вони швидко проаналізують весь пристрій і покажуть його реальні характеристики. Якщо вони мають відмінність від оригіналу, значить перед вами точно підробка.

Додатки та меню

Багато виробників оснащують смартфони фірмовими оболонками та програмами. В репліці цього звісно не буде. Перед покупкою варто уважно подивитись усі додатки та перевірити як підписані різні пункти в меню. Часто неякісні репліки мають поганий переклад, незрозумілі слова або ж взагалі іноземні підписи.

Ціна

Оригінальні смартфони коштують приблизно однаково на усіх сайтах. Різниця може бути незначна. Якщо ж ви бачите вартість в декілька разів нижчу, то це свідчить, що телефон підроблений. Дешево можуть коштувати або б/у пристрої, або пошкоджені, або не оригінальні.

Сторонні додатки

Потрібно скачати на смартфон AnTuTu Officer додаток, а паралельно на іншому смартфоні або ПК відкрити сайт y.antutu.com. На сайті буде QR-код, який потрібно відсканувати за допомогою додатку, який встановлений на сумнівному смартфоні. Результат покаже чи оригінальний пристрій, чи ні. Ось три відповіді, які може дати програма:

  • Good (зелений колір) – телефон оригінальний.
  • Unknown (жовтий колір) – недостатньо інформації (може бути, якщо телефон тільки випустився).
  • High Copy (червоний колір) – швидше за все пристрій репліка.

Ось так швидко програма визначає оригінальність пристрою.

Цікаво: Чи справді наявність Антивірусної програми захищає наш смартфон

IMEI

Це особистий номер смартфона, який йому дає виробник. Якщо перевірити цей код, то можна дізнатись оригінальний пристрій чи ні. Код знаходиться на кришці смартфона, в налаштуваннях, на батареї, на гарантії та коробці. Кругом код повинен бути однаковим. Для перевірки потрібно на смартфоні написати комбінацію *#06# і перевірити чи номери збігаються. Цифри мають бути ідентичні. Якщо є відмінності, це може говорити про підробку.

Не слід забувати, що деякі шахраї можуть використати оригінальний IMEi для підробного смартфона. Тому орієнтуватись лише на цей показник не варто.
Це загальні рекомендації, як перевірити оригінальність смартфона. Але є виробники, які мають особливі способи переконатись в тому, що телефон не репліка.

Huawei та Honor

Ці бренди мають серійний номер, який так само як і IMEi, знаходиться на гарантійному талоні, в налаштуваннях та на коробці. Для перевірки треба зайти на офіційний сайт та відкрити розділ «Перевірка гарантійного статусу». Там ввести код S/N та капчу. Якщо після цього на екрані з’являться дані про ваш смартфон, то він оригінальний.

Samsung
Тут допоможуть коди сервісу. Для прикладу, якщо ввести модель по коду *#1234#, то видасть дані про смартфон. Якщо ж пристрій репліка, то видасть помилку.

Xiaomi
Усі пристрої мають код з 20 чисел. Він є на кришці або коробці. Його потрібно ввести на офіційному сайті в розділі «Перевірка справжності продукту». Сайт покаже чи смартфон справжній.

Цікаво: Ці небезпечні програми для Android можуть викрасти ваш смартфон – що робити зараз

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

ITech News

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Відомо, як відстежувати контакт через WhatsApp

Існує цікава функція геолокації, яка дозволяє відстежувати WhatsApp , цей інструмент доступний у всіх версіях програми, і доступ до нього можна...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -