Реклама

Розповідаємо, чому ви повинні двічі подумати про доступ до громадської Wi-Fi

Загальнодоступні мережі, як правило, не мають належного захисту і можуть стати проломом для хакерів, щоб викрасти ваші дані; Дізнайтеся більше.

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Дуже часто можна вийти з дому без підключення Wi-Fi , тому багато людей вирішують отримати доступ до загальнодоступних мереж Інтернету, які зазвичай знаходяться в торгових центрах, лікарнях, на площах, в автобусах і ресторанах. Ця дія, хоча й невибаглива, може поставити під загрозу безпеку ваших даних і файлів, а також цілісність пристрою, який використовується для доступу до мережі. Далі зрозумійте, чому вам слід двічі подумати, перш ніж отримати доступ до публічної мережі Wi-Fi.

Цікаво: Термін придатності Wi-Fi роутера та ознаки, що його варто замінити.

Чому публічні мережі Wi-Fi можуть бути небезпечними?

Як правило, для використання цих мереж зазвичай не потрібні паролі, але якщо так, власник закладу, ймовірно, надасть цю інформацію вам і всім, хто хоче підключитися. Також може трапитися так, що ця загальнодоступна мережа попросить вас зареєструватися з вашим повним ім’ям – те, що зазвичай відбувається в деяких торгових центрах, – перш ніж дозволити вам отримати доступ до Інтернету.

Гаразд, але в чому проблема? Враховуючи, що практично будь-хто може отримати доступ до цієї мережі, важко передбачити, чи не скористається якийсь користувач із поганими намірами прогалинами безпеки для вчинення протиправних дій. Це пов’язано з тим, що загальнодоступні мережі Wi-Fi у переважній більшості випадків не мають належного рівня кібербезпеки.

Якщо ви були одним із людей, які зареєструвалися на веб-сайті торгового центру для доступу до мережі та вказали своє повне ім’я, то ці дані вже можуть бути доступні ймовірному хакеру. Подібне вторгнення в мережі торгових центрів вже траплялося неодноразово.

Цікаво: Названо негативний вплив Wi-Fi роутера на банківську картку.

Але крім цього, чи є ще якісь проблеми? Так, оскільки під час підключення до загальнодоступної мережі особа, яка надає цей сигнал, може отримати доступ до особистих даних із мобільного телефону, який ви використовували для підключення. Незалежно від того, чи вторгся хакер у публічну мережу, до якої ви отримали доступ, чи створив підроблену мережу, щоб імітувати офіційну та просто підключити вас, кіберзлочинець може отримати доступ до вашого мобільного телефону та знайти конфіденційні дані.

Цими конфіденційними даними можуть бути ваші особисті файли (наприклад, фотографії та відео), історія пошуку в Інтернеті, доступ до соціальних мереж або доступ до даних, збережених у вашому браузері (таких як паролі, номери карток, адреса, електронна пошта та будь-яка інша інформація збережено в автозаповненні, наприклад). Крім того, також можна контролювати онлайн-діяльність, яку ви виконуєте, дистанційно встановлювати шпигунське програмне забезпечення… Список дій може бути дуже довгим.

Цікаво: Розповідаємо, що означає кожна лампочка на роутері Wi-Fi.

І як я можу себе захистити?

Найкращий вихід, безсумнівно, ніколи не мати доступу до загальнодоступних мереж Wi-Fi, тому, якщо це можливо, придбайте пакет даних, щоб мати Інтернет поза домом. Але, якщо це неможливо, ви можете попросити друга надати вам доступ до приватної мережі його мобільного телефону, щоб ви також могли підключитися до Інтернету.

А що, якщо ви все одно нічого з цього не можете? У випадку, якщо вам дійсно потрібно підключитися до публічної мережі Wi-Fi, навіть якщо це протипоказано, є кілька речей, які ви можете зробити, щоб трохи покращити свою безпеку.

  • Встановіть VPN на свій мобільний телефон, щоб замаскувати свій IP;
  • Не здійснювати фінансові операції під час входу в систему;
  • Не зберігайте жодних конфіденційних файлів на стільниковому телефоні (наприклад, фотографії документів) під час з’єднання;
  • Вимкнути автозаповнення браузера та видалити всю збережену інформацію (електронну пошту, ім’я користувача, паролі тощо);
  • Увімкніть брандмауер пристрою;
  • Увімкніть хороший антивірус і стежте за можливими сповіщеннями.

Цікаво: Названо характеристики маршрутизатора Wi-Fi, які є найважливішими.

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Названа скорость интернета, которой комфортно пользоваться и которая удовлетворяет потребности пользователей

Стаття доступна укранською...Интернет сегодня просто незаменим практически для всех, особенно для пользователей смартфонами и ПК. Мы не раз рассматривали...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -