Реклама

Розповідаємо, чи варто купувати ноутбук з OLED

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Технологія OLED нарешті знайшла свій шлях до ноутбуків, але це не означає, що вона автоматично є найкращою технологією дисплея для ваших потреб. Чи варто купувати ноутбук OLED, багато в чому залежить від вашого бюджету та конкретних потреб вашого ноутбука.

Що таке OLED?

OLED або  органічні світловипромінюючі діоди  — це тип світловипромінюючих електронних компонентів, які використовуються в плоских екранах OLED для відтворення зображень. На відміну від світлодіодних РК-екранів, OLED виробляють власне світло, тому вони відрізняються глибоким, бездоганним чорним кольором і насиченим, чітким зображенням. Світлодіодні РК-дисплеї працюють через світлодіодне підсвічування через РК-панель. Це означає, що світлодіодні РК-дисплеї не можуть відображати справжній чорний колір, оскільки світло завжди світить на панелі, навіть коли певний піксель вимкнено.

OLED, як правило, представляє чудове зображення у більшості важливих для глядачів способів. Тобто вони пропонують високі коефіцієнти контрастності, яскравіші зображення, насиченіші кольори та швидкий час відгуку пікселів.

OLED-дисплеї завойовують частку ринку у світі телевізорів преміум-класу, на ринку є досить багато ігрових моніторів OLED для комп’ютерів, і вони стали технологією вибору серед смартфонів і розумних годинників середнього та високого класу. Незважаючи на те, що в області технології OLED є чим зайнятися, одна з головних слабкостей OLED у верхній частині більшості списків — це вигорання. Але наскільки це важливо для користувача ноутбука?

Цікаво: Перераховано відмінності між екранами AMOLED, Super AMOLED та OLED.

Ноутбуки з вигорянням і OLED

«Вигорання» OLED – це постійне збереження зображення чогось, що OLED відображає як статичне зображення протягом тривалого періоду часу. На OLED-телевізорах поширені проблеми з вигорянням включають логотипи каналів або елементи інтерфейсу відеоігор, наприклад панель здоров’я.

Використання OLED для екрану комп’ютера представляє особливий ризик, оскільки є багато статичних елементів. Будь то шпалери, панель меню чи інший постійний елемент зображення. Насправді, Лінус Себастьян, відомий Linus Tech Tips, намагався використовувати LG CX OLED як екран комп’ютера і отримав неприємний опік .

З іншого боку, Боб Вульф зі слави Wulf Den залишив OLED-перемикач (який, ймовірно, має відносно дешеву OLED-панель) на 1800 годин без жодного вигорання.

Ранні OLED-дисплеї були досить сприйнятливі до вигоряння, але виробники OLED засвоїли багато уроків із вбудованими в панелі технологіями захисту від вигоряння , які зменшують ймовірність того, що зображення постійно зберігається. Ми не вважаємо, що вигорання OLED є реальною причиною уникати ноутбуків OLED, але вам слід приділити час, щоб ознайомитися з політикою гарантії на даний ноутбук, щоб дізнатися, що вважається прийнятним, коли справа доходить до дефектів панелі.

Цікаво: Що робити, щоб ноутбук служив довше?

Вартість ноутбука OLED

Протягом багатьох років ціни на OLED-панелі стрімко падають, і тепер ви можете придбати широкоформатні OLED-телевізори початкового рівня за ціною, яка конкурує з високоякісними РК-LED-моніторами. Ноутбуки та комп’ютерні монітори з цією технологією відображення зустрічаються відносно рідко, але з боку ноутбуків вибір зростає.

Важко точно визначити, скільки OLED-ноутбук буде коштувати за інших рівних умов. Це тому, що інші компоненти або навіть вартість конкретного дизайну ноутбука додадуть більше змінних.

Виходячи з ноутбуків, які ми переглянули на Amazon та інших роздрібних продавцях, схоже, що ви могли б заплатити від 100 до 300 доларів більше за OLED-версію ноутбука в порівнянні з версією ноутбука з дуже подібними характеристиками, але з РК-екраном IPS. Ще більше ускладнюється тим, що частота оновлення та інші типи продуктивності монітора також можуть відрізнятися.

Безсумнівно, що між LCD та OLED-ноутбуками існує найвища ціна, але неможливо дати однозначну відповідь, і часто додаткові гроші становлять лише невеликий відсоток від загальної вартості ноутбука.

Цікаво: Ноутбук із двома екранами – новинка, яка вражає.

Точність кольору є проблемою

Якщо ви працюєте в такій творчій сфері, як фотографія, кіно, графічний дизайн або будь-яке візуальне мистецтво, точність кольору є важливою характеристикою вашого монітора. При правильному калібруванні ваш монітор повинен відображати однакові кольори порівняно з іншим каліброваним монітором.

OLED-дисплеї, схоже, мають тенденцію до перенасиченості та нижчої точності кольору порівняно з РК-дисплеями. Знову ж таки, це складне порівняння, оскільки в кожній технологічній панелі якість та продуктивність різняться. Тому не можна сказати, що всі OLED мають слабкі місця в точності кольору.

Якщо для вас важлива точність кольорів, зверніть увагу на технічні характеристики точності кольорів ноутбука OLED, який ви розглядаєте. Переконайтеся, що він точно відтворює достатню кількість кольорів, які вам потрібні.

Цікаво: Названо основні переваги моноблока перед ноутбуками і стаціонарними комп’ютерами.

OLED тонкі і легкі

Оскільки OLED не вимагає панелі та шару підсвічування, технологія дозволяє отримати дуже тонкий дисплей. Можна навіть виготовити складні та відкидні екрани, які ми в основному бачили на телефонах з екранами OLED.

Дивлячись на ультрабуки, такі як лінійка MacBook від Apple , зрозуміло, що РК-екрани вже дуже тонкі, але OLED роблять можливими навіть більш тонкі ноутбуки. Інша справа, чи потрібні вони нам, щоб вони були тоншими. OLED-панелі є більш крихкими, ніж LCD-панелі, тому OLED зазвичай покриті склом. Скло, звичайно, має власну тенденцію розбиватися від ударів.

Ми не бачили нічого, що б вказувало на те, що OLED-ноутбуки, як правило, більш крихкі, ніж моделі з рідкокристалічним дисплеєм. Однак, незважаючи на те, що вони технічно більш крихкі, ноутбуки не використовуються таким чином, щоб вони були схильні до падіння або удару. Крім того, варто зазначити, що ці тонкі РК-екрани також можуть легко зламатися .

Цікаво: Названо декілька порад, щоб Ваш ноутбук не перегрівався.

Опція міні світлодіод

У той час як технологія OLED здобула репутацію високоякісної технології дисплея, РК-дисплеї продовжують розвиватися та вдосконалюватися. Наприклад, технологія квантових точок від Samsung у своїх телевізорах з нахабною назвою «QLED» забезпечує приголомшливі кольори та чудовий рівень чорного.

Потім з’явилася технологія Mini-LED. З міні-світлодіодними екранами існують сотні або тисячі індивідуальних світлодіодів підсвічування, які можна приглушити або вимкнути окремо. Це дозволяє отримати дуже хороші рівні глибокого чорного без жодного з основних недоліків OLED. Мині-світлодіодні ноутбуки зараз зустрічаються рідко, але ця технологія присутня в деяких з останніх MacBook і iPad Pro .

Проливаємо світло на ноутбуки OLED

Ноутбуки OLED здаються чудовим вибором для геймерів, які не проти частоти оновлення 60 Гц (у більшості випадків), і для тих, хто любить переглядати відеоконтент. Можливо, це не найкращий вибір для користувачів, які мають багато довготривалого статичного вмісту на екрані або яким потрібна точність кольору для професійної роботи. Різниця в ціні не дуже велика між ноутбуками OLED і без OLED зі схожими характеристиками; тому це залежить від того, чи сильні сторони технології OLED переконливіші, ніж її слабкі сторони. З іншого боку, ноутбуки, такі як Dell XPS 13 OLED , можуть бути буквально вражаючими особисто.

Цікаво: Відомо, чому варто купити новий ноутбук у 2022 році.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

ITech News

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Названо хитрий спосіб для боротьби з голосовими повідомленнями у WhatsApp

Голосовими повідомленнями користуються щораз більше користувачів соціальних мереж. Загалом, це справді зручно, особливо якщо руки зайняті або вміст повідомлення...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -