Реклама

Розповідаємо, що таке і як завантажити Linux Mint

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Linux Mint 21.2 під кодовою назвою «Вікторія» — це довгострокова версія ОС, яка гарантує розширену підтримку до 2027 року та представляє різноманітні оновлення програмного забезпечення, удосконалення та нові функції для користувачів. Дізнайтеся більше про нього нижче!

Що таке система Linux Mint?

Linux Mint — це дистрибутив операційної системи Linux, заснований на Ubuntu, розроблений як зручна та функціональна альтернатива найпопулярнішим операційним системам, таким як Windows і macOS.

Створений в Ірландії Клементом Лефевром, він надає користувачам елегантну, потужну та безкоштовну операційну систему, яку можна встановити на різноманітні пристрої.

Цікаво: Відомо, які дистрибутиви Linux використовуються найчастіше.

Який Linux Mint завантажити?

Linux Mint пропонує різні випуски, кожне з яких розроблено для різних профілів користувачів. Дивіться деякі з них:

Linux Mint Cinnamon

Linux Mint Cinnamon — чудовий вибір для  користувачів, які хочуть мати сучасний, звичний і настроюваний досвід . Завдяки інтуїтивно зрозумілому та зручному інтерфейсу Cinnamon пропонує роботу, подібну до традиційних операційних систем, таких як Windows , що полегшує перехід для нових користувачів.

Основні риси:

 • Рекомендовано для новачків і просунутих користувачів;
 • Він має сучасний, знайомий інтерфейс користувача з можливістю налаштування;
 • Він вимагає помірного апаратного забезпечення, але забезпечує більш відшліфований досвід користувача.

Linux Mint MATE

Для користувачів, які шукають легку та ефективну операційну систему – особливо для старих комп’ютерів або більш скромного обладнання – Linux Mint MATE може стати правильним вибором.

Основні риси:

 • Класичний інтерфейс, схожий на старі версії Windows;
 • Низькі вимоги до обладнання;
 • Швидка продуктивність.

Цікаво: Основні причини для переходу з Windows на Linux без жалю та переживань.

Linux Mint KDE (або KDE Plasma)

Linux Mint KDE, також відомий як KDE Plasma, є чудовим вибором для користувачів, яким потрібен сучасний, багатофункціональний робочий стіл .

Основні риси:

 • Сучасний і елегантний інтерфейс;
 • Можливість налаштування;
 • Він має розширені функції для підвищення ефективності та продуктивності.

Навіщо використовувати Linux Mint?

Linux Mint відомий своєю стабільністю та безпекою . На відміну від деяких комерційних операційних систем, Linux Mint регулярно оновлюється для усунення вразливостей і помилок, гарантуючи захист ваших даних і особистої інформації.

Крім того, він також має великий вибір попередньо встановлених програм, і ви можете легко знайти та встановити нові через менеджер пакетів.

Цікаво: Названо 5 причин, чому ви повинні спробувати покористуватись Linux.

Скільки ГБ займає Linux Mint?

Розмір, який займає Linux Mint, залежить від конкретної версії, яку ви вибрали, і версії операційної системи (Cinnamon, MATE, Xfce або KDE Plasma). Зазвичай більшість версій Linux Mint займають від 1,5 до 2,5 ГБ дискового простору після інсталяції за замовчуванням.

Важливо зауважити, що це лише простір, який займає базова операційна система, не рахуючи додаткових програм і файлів, які ви можете встановити пізніше.

Яка різниця між Linux Mint і Ubuntu?

Linux Mint і Ubuntu є двома найпопулярнішими та широко використовуваними дистрибутивами Linux . Обидва засновані на операційній системі Linux і мають багато схожих функцій, але вони також мають деякі відмінності. Перегляньте основні відмінності між ними:

Інтерфейс користувача

Ubuntu використовує робоче середовище GNOME як інтерфейс за замовчуванням. GNOME має сучасний та елегантний інтерфейс із бічною панеллю ліворуч і меню дій.

Linux Mint пропонує кілька версій із різними робочими середовищами. Cinnamon є інтерфейсом за замовчуванням для Linux Mint і розроблений, щоб бути більш знайомим і схожим на традиційні операційні системи, такі як Windows. Крім Cinnamon, він також має версії MATE, Xfce і KDE Plasma.

Вибір програмного забезпечення

І Ubuntu, і Linux Mint пропонують широкий вибір програмного забезпечення, доступного в їхніх офіційних репозиторіях. Однак Linux Mint зазвичай містить більше попередньо встановлених програм .

Випуск оновлень

Ubuntu дотримується фіксованого циклу випуску з регулярними випусками кожні шість місяців. Крім того, кожні два роки випускається версія LTS (довгострокова підтримка) із розширеною підтримкою на п’ять років.

Linux Mint базується на LTS-версіях Ubuntu, тому має подібний цикл випуску. Однак він також пропонує модель поточного оновлення для випусків Cinnamon, MATE та Xfce, де ви можете оновлювати систему без необхідності перевстановлювати кожну нову версію.

Цікаво: Малі діти випадково знайшли велику вразливість в OC Linux.

Як завантажити Linux Mint?

Щоб завантажити Linux Mint, виконайте наведені нижче дії.

 1. Перейдіть на офіційний сайт Linux Mint;
 2. Виберіть свою версію та завантажте;
 3. Записати ISO-образ на USB-накопичувач або DVD;
 4. Завантажте комп’ютер з флешки або DVD;
 5. Дотримуйтесь інструкції з встановлення;
 6. Створити обліковий запис користувача;
 7. Завершіть встановлення.
Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Google відмовляється від проекту Pixelbook на базі ChromeOS

Як повідомила з The Verge, компанія Google відмовилась від подальшої роботи над ноутбуком Pixelbook cлідуючого покоління під управлінням Chrome...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -