Реклама

Шахраї дістались і до СІМ-карт. Як захиститися?

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Натрапити на шахраїв сьогодні можна будь-де. Одним із популярних способів їх неправомірних дій є виготовлення дублікатів СІМ-карт. Враховуючи той факт, що шахраї дістались і до СІМ-карт, було б непогано знати, як захиститися від цього. Про це зараз і поговоримо.

Працює це наступним чином. Зловмисники приходять в кіоск (там зазвичай розміщуються дилери операторів мобільного зв'язку) і з продавцем роблять все потрібне для створення дублікату сім-карти. Для цього продавець ставить галочку, ніби власник карти звернувся з паспортом і попросив зробити дублікат. Якщо справжній власник вчасно помітив повідомлення про створення ще однієї його картки, то гаряча лінія йому швидко допоможе в цьому, а якщо не побачив то що робити?

Ми можемо запропонувати вам два варіанти. Перший - це секретний пароль або слово. Ви приходите в магазин оператора зв'язку і повідомляєте працівнику, що ви б хотіли захистити свою СІМ-карту. Для цього потрібно мати свій паспорт. Менеджер вам скаже написати відповідну заяву, яку потім підтвердять і повернуть. Після підключення паролю, шахрай не добереться до вашої картки. Важлива деталь, пароль не повинен містити легку доступну інформацію, яку можна десь дізнатись або вгадати.

Варто знати: Шахраї за рахунок клієнтів ПриватБанку купують музику в iTunes.

Другий варіант - це використання спеціальних програм. Для IOS і Android, це програма Google Authenticator. Програма генерує одноразові коди доступу. Шахрай можливо і зможе дізнатись номер телефону, але код захисту аж ніяк не відгадає.

В такому типі шахрайства погано те, що номер телефону зазвичай пов'язаний з багатьма сервісами (банки, сайти, пошта, соцмережі та інше). Якщо ви помітили дивні дії або смс про створення дублікату на вашу СІМ-карту, негайно дзвоніть оператору. Він зможе заблокувати картку. Також дзвоніть і повідомляйте у банк, що ваш номер викрали і можуть якось залізти у ваші рахунки.

Варто відмітити, що оператори мобільного зв'язку активно боряться з шахраями, але всіх способів не дізнаєшся, тому постійно треба бути обережними і уважними.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

ITech News

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Українцям розказали, як правильно вибрати мобільного оператора

Дана стаття стосуватиметься питання, як правильно обрати оператора мобільного зв’язку. Цим питанням задаються багато користувачів, так як кожен із...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -