Реклама

Ця публікація також доступна такими мовами: Русский

Що робити, якщо на вашу карту ПриватБанку почали надходити невідомі позики

Останні Новини

Profihttps://itech.co.ua/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших технічних гаджетах; Роботи, VR, камери, дрони, AR та багато іншого.
- Advertisement -

Ця публікація також доступна такими мовами: Русский

Досить часто, українці потрапляють в шахрайські схеми, але в більшості випадків вони стосуються викрадення коштів з банківської картки. Не так давно, в Україні почала поширюватися нова шахрайська схема, в якій замішані вже й мікрофінансові організації. Боротися з шахрайствами, в яких вони замішані, досить складно, оскільки гра відбувається за їхніми правилами. Так ось, зараз розповімо, що робити, якщо на вашу карту ПриватБанку почали надходити невідомі позики.

Так ось, для тих, хто не знає, мікрофінансові організації або МФО – це зареєстровані компанії, які мають ліцензію для видачі кредитів населенню. В більшості випадків, такі організації заробляють на тому, що видають позики на короткий проміжок часу і під високі відсотки. Причина, через яку українці звертаються до них, навіть знаючи про невигідні умови, полягає в тому, що кошти вони видають майже всім без розбору і зразу готівкою, або ж переказом на банківську карту. Тобто отримання кредиту від МФО може зайняти не більше, ніж 10-30 хв.

Зараз же поговоримо про ситуацію, коли ви (надіємося ви не потрапите в таку ситуацію) отримуєте на свою карту позику від такої організації, хоча ніяких кредитів від них ви не брали. Ситуація досить складна, оскільки кошти вам вже нарахували, а значить щоденні % почали також нараховуватися.

Перше, що не варто робити, так це витрачати ці кошти, вважаючи що це помилковий платіж. На ділі, ці кошти все рівно не ваші і повертати їх однаково прийдеться.

Перше, що вам варто зробити, так це вияснити, яка організація перерахувала кошти на вашу карту. Досить часто, така інформація може не відображатися в Приват24, тому ймовірно, прийдеться йти безпосередньо у відділення банку, або телефонувати на гарячу лінію банку. Після того, як ви будете знати, хто саме вам відправив кошти, необхідно відвідати їхній сайт і спробувати повернути Помилковий платіж. З великою ймовірністю, ви не зможете з ними зв’язатися, оскільки їхній заробіток безпосередньо залежить від того, як довго ви будете повертати кредит.

Якщо вийшло з ними зв’язатися, то варто повідомити про те, що ви хочете повернути платіж, який ви отримали помилково. Якщо вони погоджуються, то зразу необхідно уточнити, чи відбудеться повернення без відсотків і без штрафів. Якщо так, то погоджуйтесь, але тільки з розпискою в письмовому варіанті про те, що в них нема до вас претензій і ви нічого їм не зобов’язані.

Якщо ви так і не змогли з ними зв’язатися, або ж вони вимагають виплатити відсотки за користування кредитними коштами, то завершуйте розмову і відправляйтесь в найближчий нотаріус зафіксувати факт зарахування коштів із порушеннями. Також не забудьте вказати назву МФО, дату та час зарахування коштів. Далі, через нотаріуса, необхідно відправити листа в компанію із пропозицією повернути кошти без нарахування додаткових комісій, штрафів, відсотків та інших типів нарахувань.

Наступним кроком стане звернення у ПриватБанк із вимогою оформити заяву про надходження помилкового платежу. Вам необхідно отримати копію заяви із підписом від ПриватБанку.

Якщо після отримання нотаріально завіреного листа, вам починають дзвонити із мікрофінансової організації із вимогою повернути кредит, то погоджуйтесь тільки повернути помилковий переказ і тільки при умові, що вони офіційно звернуться в Приватбанк. Якщо вони погодяться, то вам просто необхідно підтвердити це в ПриватБанку.

Якщо ж вони не погоджуються на таку пропозицію, то справу необхідно відправляти в суд і надати їм всі наявні документи та виписки з банку. З високою ймовірністю, МФО не дійде до цього і погодиться зробити повернення платежу, оскільки вони знають, що переказ справді був помилковий, а в суді ця справа для них буде програшною.

В кінці-кінців, по завершенню конфлікту з МФО, необхідно перевипустити банківську карту із новими реквізитами, оскільки після такого першого випадку, може бути й інший.

Також нещодавно стало відомо, що ПриватБанк звинувачують в шахрайстві та викраденні клієнтських даних.

ITech News

Слідкуйте за свіжими новинами на нашій офіційній сторінці в Facebook, каналі в Telegram та в Twitter. Не забувайте підписуватися на Нас в Google News.

- Advertisement -
- Advertisement -

Випадкові Записи

В очікуванні Xiaomi Mi Mix 4

Дуже багато шанувальників і фанатів в очікуванні Xiaomi Mi Mix 4. Очікується, що дату прем’єри мають оголосити в найближчий...
- Advertisement -

Буде Цікаво

- Advertisement -