Реклама

Що таке “сірий” смартфон та чи варто його купувати?

Останні Новини

Смартфони зараз продаються на кожному кроці не лише в інтернеті, але й в звичайних офлайн магазинах. Мінус лише в тому, що вони коштують не мало, особливо якщо хочеться купити модель із хорошими характеристиками. Причиною завищеної ціни у нас в країні на смартфони є сертифікація Митного союзу. Тобто, усі смартфони завезені із закордону офіційні, розмитнені, мають українську прошивку, відповідну мову інструкції та гарантію від виробника. Це ті важливі речі, особливо остання, за які люди і переплачують кошти.

Паралельно на ринку можна знайти так звані "сірі" смартфони. Що це означає? Хтось їде за кордон в ті країни, де смартфони коштують мало. Купують там ці смартфони, але не розмитнюють їх і відповідно вони не мають сертифікатів. Робиться це ніби як для особистого користування, але в результаті їх потім продають і заробляють не мало грошей. Чи купувати такі смартфони, чи ні - це діло кожного, але давайте все таки поговоримо про недоліки такого "сірого" ринку.

Якщо оцінювати офіційні сертифіковані смартфони та "сірі" по характеристиках та параметрах, то вони майже ні чим не відрізняються. Що ті, що ті випущені на одному виробництві, мають однаковий набір функцій та начинку. Просто сертифіковані телефони дорожчі на 20% мінімум за рахунок ПДВ та мита. Після цього вам може здатись, а чому ж не всі купують "сірі" смартфони, якщо вони не менш якісні? Насправді є у них декілька недоліків, які для багатьох стають принципові у виборі.

Цікаво: Смартфон замість відеореєстратора. Як це зробити?

Перше і часто найголовніше - відсутність гарантії. Люди купують смартфони у магазинах із гарантією від виробника, так ще й додатково вибирають гарантію від магазину, щоб довше мати спокій і в разі чого безкоштовно ремонтувати пристрій. Тому варіант "без гарантії" таким покупцям абсолютно не підходить. Вони краще витратять більше, але не будуть турбуватись про ціну ремонту.

Друге - прошивка. Прошивка грає значну роль також у виборі смартфона. Якщо виробник китайський, то і відповідно прошивка буде або китайська, або глобальна (для всього світу). Якщо ви наважилися купити "сірий" смартфон, то дивіться, щоб там була глобальна версія, бо з китайською можуть бути одні проблеми. На ній, наприклад, може взагалі не бути сервісів від Google. А як тоді користуватись телефоном? Не дуже комфортно.

Третій недолік - зарядний пристрій. Зазвичай смартфони продаються відразу із зарядкою. Справа в тому, що у нас розетки відрізняються від китайських, а тому і блок не підійде. Якщо ви купили "сірий" смартфон, то будьте готові ще й до купівлі перехідника або нового блоку (це не завжди дешево).

Ну і останнє - інтерфейс. Швидше за все, під час увімкнення, інтерфейс буде англійською або китайською мовою. Якщо англійська ще більш-менш нормально, то китайською навряд чи вийде комфортно користуватись. Але це найменша проблема, адже мову завжди можна змінити в налаштуваннях.

Варто знати: Названо перелік дій при втраті смартфона

Окрім мінусів, які ми вже назвали, є ще й розповсюджений - "сірі" смартфони це підробка. На таку думку не варто звертати увагу, бо це залежить лише від продавця. Взагалі "сірі" смартфони носять таку назву саме через відсутність сертифікату та країну покупки, але точно не через те, що це підробка. Якщо ви впевнені в продавці та бачите, що ціна більш менш нормальна, а не надто низька, то навряд чи смартфон виявиться копією відомого бренду. Просто добре перевіряйте де і в кого ви купуєте пристрій, а ще краще читайте відгуки.

Ну і останнє важливе питання, чи варто ж все таки купувати "сірі" смартфони? Загалом, так, можна купувати телефони без сертифікації, але потрібно бути готовим до відсутності гарантії. Якщо для вас цей фактор не грає великої ролі, тоді будь ласка, обирайте смартфон серед "сірих". Але для того, щоб не отримати інших проблем, звертайте увагу на продавця, відгуки та ціну.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

ITech News

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Геймерський Монітор LG 27GL83A IPS

В попередньому огляді в нас був геймерський монітор LG 27GL850 -B. Сьогодні ж ми розглянемо дешевшу версію цього монітора.Геймерський...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -