Реклама

Термін «кардинг». Яке він має значення? Поради, як не потрапити в халепу, якщо ви нічого не знаєте про це

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

З розвитком всіх сучасних технологій, ми дедалі частіше почали зустрічати шахрайську діяльність на просторах такої глобальної мережі, як Інтернет. Аферисти постійно вдосконалюють свої алгоритми незаконних дій, а отже громадяни знаходяться у небезпеці у тому випадку, коли не знають принцип їх дій.

Тому, в сьогоднішній статті, мова буде вестись про один із видів викрадення фінансів з рахунку жертви та буде наведено декілька порад, як вберегти себе від цього. А має він назву – кардинг. Тепер трішки теорії.

Кардинг та його різновиди

Розроблення подібної діяльності розпочалося ще у дев’яностих роках. Так як втілити в реальність план обкрадання рахунків клієнтів чи певних магазинів міг будь-хто, він набрав великої популярності серед тодішніх зловмисників.

Цікаво: Українцям розповіли, як шахраї знімають гроші з банківських карток без підтвердження з SMS.

Проте, варто розповісти, як проходить вся схема, так званого «кардингу». Вона ніби й дуже проста, але страждало в ті роки (та й до тепер) немало людей та магазинів (нижче буде наведено алгоритм проведення кардингу в наші часи).

Спочатку зловмисник має отримати доступ до веб-сайту окремої установи (тобто взламує); після чого він повністю може контролювати покупки, в тому ж числі й переведені гроші, та в будь-який момент забирає їх собі.

Напевно у Вас виникло питання: як же діяла схема кардингу в той час, коли онлайн-сайти ще не були настільки захищені.

А ось і відповідь на це запитання: у дев’яності роки, зловмисники просто робили фейкові банківські картки, на яких ніяких коштів не було; після чого обирали певний товар та купували його через веб-сайт. Коли приходив час для оплати, замовлена річ вже була у руках афериста, а грошей взамін ніхто не отримував.

Отже, пізніше виділили певні різновиди кардингу, наприклад: обкрадання рахунків віддалено та маючи банківську картку громадянина або відповідні дані до неї. А також, кардинг можна здійснювати користуючись спеціальним автоматом від фінансової установи.

1) Віддалений спосіб.
На сьогоднішній день, це найпоширеніший спосіб, яким користуються шахраї, щоб викрадати кошти з рахунків громадян, так як зараз дуже просто отримати доступ до банківської картки потенційного потерпілого.
Наприклад, маючи відповідний СVV-код, мобільний номер телефону та термін придатності картки, зловмисник може виконати оплату фінансами іншої людини.

2) Через конфіденційні дані від банківської картки потерпілого.
Шахраї навчилися викрадати конфіденційні дані громадян, використовуючи спеціальний прилад для цього. Так, виглядає і звучить як абсурд, але, на жаль, це реальні речі. Людина може просто стояти біля фінансового апарату, а всю необхідну інформацію вже забрав цей прилад, який називається скімер.

3) Через сам банкомат.
Обкрадати банківські рахунки людей, зловмисники можуть через фінансовий банкомат.

Зрозуміло, що така функція не входить до функціоналу самої системи. Робиться це через встановлення ще одного приладу (типу невеликого ПК-пристрою).

Його встановлюють на банкомати, з допомогою якого видається вся готівка, яка була в автоматі.Діяльність подібного виду відноситься до класу BlackBox.

Цікаво: Названо способи, якими шахраї викрадають криптовалюту з чужих комп’ютерів.

Які є способи викрадення коштів з рахунку громадян

Є ще декілька видів, використовуючи які, зловмисники також обкрадають рахунки людей:

Вторгнення на онлайн-сайт та злом громадянина. Коли зловмисник вторгається на онлайн-сайт, він використовує послугу веб-скімінгу.

Напевно у Вас виникло запитання, що мається на увазі. Відповідь достатньо проста: деякі онлайн-магазини розробляли на основі системи Magento, а програма, через яку шахраї проводили свої операції називалася Magecart. Вона допомагала викрадати всю необхідну (конфіденційну) інформацію для того, щоб викрасти кошти з банківської картки жертви.

Подібним, але трохи іншим способом, відбувається злом самого громадянина. Для цього, зловмисники можуть, при певних обставинах, додати вірус на Ваш ПК чи смартфон, а потім взяти всі приватні дані.

Також нещодавно стало відомо, як шахраї роблять покупки в інтернеті чужою банківською карткою.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

ITech News

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Украинцам рассказали, как защитить свой смартфон от шпионских программ

Стаття доступна українською...Мы уже неоднократно сообщали, что защита своего смартфона можно приравнять к защите своего дома, поскольку в нем...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -