Реклама

Українцям розповіли, як правильно користуватися банківською карткою з NFC-чіпом

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Останнім часом в Україні все більше стає популярним безконтактний спосіб оплати і все більше банків пропонують банківські картки з NFC-чіпом, для такої оплати. Досить багато власників таких карток розраховуються в магазинах цими картками як звичайними і, з якихось причин, уникають безконтактного способу оплати, особливо це стосується людей старшого віку. Найімовірнішою причиною невикористання такого способу є, на нашу думку, не вміння користуватися такою карткою. Відповідно до цього, сьогодні ми розповімо, як правильно користуватися банківською карткою з NFC-чіпом.

Для початку варто розібратися з тим, як правильно прикладати карту до терміналу. Щоб оплатити ту чи іншу покупку в супермаркеті, необхідно впевнитися в тому, що їхній термінал підтримує безконтактну оплату. В більшості випадків, супермаркети приймають такий спосіб оплати і проблеми з безконтактною оплатою можуть виникнути тільки в невеликих магазинах, які не спішать переходити на щось нове.

Так ось, термінал, який вміє зчитувати сигнал з NFC-чіпів, зазвичай має відповідне зображення на лицьовій стороні у вигляді позначки безконтактної оплати, як на зображенні нижче. Можливі випадки, що зображення відсутнє, тоді варто подивитися на маркування терміналу поруч із серійним номером. Зазвичай маркуються вони так - CLESS. Якщо ж і маркування не видно, то варто глянути на зелений світлодіод, який розміщується у верхній частині терміналу. Якщо він миготливий, то термінал приймає безконтактні платежі.

Українцям розповіли, як правильно користуватися банківською карткою з NFC-чіпом

Якщо навіть так ви не змогли дізнатися, чи термінал працює з таким типом банківських карток, то завжди можна запитатися в касира, який повинен володіти такою інформацією.

Зараз стосовно того, як правильно оплачувати покупки за допомогою банківської картки з NFC. Все досить просто, оскільки вам необхідно тільки піднести свою банківську карту до терміналу на відстань близько 2-3 см. Цього цілком достатньо, щоб пройшла оплата. Після того, як термінал зчитає вашу карту, вам прийдеться ввести підтверджуючий пін-код, або ж не вводити, якщо сума до оплати мала і ви відмінили підтвердження за допомогою пін-коду на таку суму.

Можливо ви запитаєтеся, чому відстань саме 2-3 см? Це зроблено для того, щоб шахраї не змогли списати з вас кошти, коли ви стоїте на касі або ж в громадському транспорті. В такому випадку, в шахраїв просто відсутня фізична можливість наблизитися до вашої картки на таку коротку відстань.

Ось і все. Як бачите, розраховуватися карткою з NFC неймовірно зручно, та ще й швидко. Окрім цього, це ще й безпечно, оскільки вам не потрібно передавати комусь свою картку. Користуйтеся NFC і не стійте в чергах.

Також нещодавно українцям розповіли, які дані варто ховати від камер банкомата при знятті готівки.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

ITech News

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Названо 5 кращих смартфонів з роз’ємом 3,5-мм для навушників в 2021 році

Останнім часом, в реліз виходить все більше смартфонів з відсутнім роз’ємом 3,5-мм для навушників. Виробники смартфонів аргументують відмову від...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -