Реклама

Українцям розповіли, як правильно користуватися безконтактною оплатою

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Кілька років тому з’явилася можливість оплачувати покупки телефоном, але сьогодні люди все ще використовують картки. Чому? Тому, що хтось уже звик до цього, а в когось немає такої функції в телефоні. Безконтактна оплата – це дійсно зручно, бо ваша картка може в будь-який момент зламатися або загубитися.
Оплата здійснюється через модуль NFC, який встановлюється майже у всі нові смартфони. NFC – це майже те саме, що і Bluetooth, але витрачання заряду та відстань на якій він працює набагато менше. Тому треба підносити телефон дуже близько до терміналу, щоб зробити покупку.

Чи можна буде робити безконтактну оплату, якщо встановити NFC у дуже старий смартфон? Звісно ні, бо цей модуль працює тільки з певних версій систем. Наприклад, Google Pay може працювати починаючи з Android 5 і вище, безконтактна оплата Samsung аж з Android 4.4.4, а Apple Pay - з IOS 8.

З цим розібралися, а як же зрозуміти, чи на вашому телефоні є NFC? Просто слідуйте за інструкцією:

1.Розблокуйте ваш смартфон та зайдіть у “Налаштування”.
2.Знайдіть або напишіть у рядку пошуку “Підключені пристрої”.
3.Тепер зайдіть в цей розділ і якщо там є NFC, то увімкніть його, якщо ж немає, то він у вас відсутній.

Цікаво: Українців попередили про новий вид шахрайства з оплатами в інтернеті.

Які бувають додатки для безконтактної оплати і як ними користуватися:

1.Google Pay – це сама популярна програма для цього. Щоб здійснювати за допомогою неї оплати телефоном, вам потрібно: увійти в Google Pay, додати свій обліковий запис і ввести реквізити своєї картки.
2.Apple Pay – досить популярний додаток серед телефонів iPhone. Налаштування безконтактної оплати здійснюється в додатку Wallet. Спочатку увійдіть в нього і натисніть плюс, щоб додати картку, після цього просто введіть реквізити вашої картки і все.
3.Samsung Pay – це програма безконтактної оплати для смартфонів Samsung. Для того, щоб нею можна було користуватися, треба: ввести реквізити своєї картки у програму, прийняти угоду користувача і активувати картку в додатку, вписавши код з СМС.

З додаванням картки у програму розібралися, а як все таки оплачувати?

Після того, як ви ввели реквізити своєї картки, то все буде готове для використання. Якщо у вас увімкнений захист кодом, то перед покупкою увімкніть додаток і введіть його. Після чого можете підносити ваш смартфон до терміналу.

Також власники iPhone можуть скористатися екраном блокування для оплати. Щоб здійснити покупку за допомогою цієї функції, потрібно тримати клавішу блокування або натиснути два рази по клавіші пробудження екрану та піднести Айфон до терміналу (відстань повинна бути не більше 10 см).

Цікаво: Українцям розповіли, що робити, якщо оплата карткою не пройшла, а гроші списали.

Де доступна оплата через NFC?

Майже скрізь. У невеликому магазині, супермаркеті, метро, автобусах, тролейбусах і так далі.
Чи насправді безконтактна оплата хороша?

Плюси:

1.Можна оплачувати різними картками. Яким чином? Все дуже легко, просто в додатку є можливість додати більше, ніж одну. Плюс в тому, що вам не прийдеться носити з собою багато карток, які займають досить багато місця.

2.Ніколи не зламається і не загубиться, як звичайна картка. В будь-який момент ви можете легко оплатити покупку телефоном.

3.Ваші гроші і картка завжди у безпеці. Ніхто не зможе її викрасти, чи перевести кошти на якийсь інший рахунок без вашого відома.

4.Оплата здійснюється завжди, навіть якщо немає з’єднання з інтернетом.

Мінуси:

1.Ви не зможете оплатити покупку, якщо ваш телефон розрядився.

2. Помилка в телефоні, модулі NFC, терміналі – це все може позначитися на оплаті і вона не здійсниться.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

ITech News

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Українські школярі зненавиділи Google через додаток для батьківського контролю

Сьогодні стало відомо, що українські школярі зненавиділи Google через додаток для батьківського контролю. Мова йде про додаток Google Family...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -