Реклама

Українцям розповіли, як відрізнити фальшиві купюри від справжніх

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Останні декілька місяців все частіше з’являються новини про те, що було виявлено партію фальшивих гривневих купюр, виявлено їхнє виробництво і навіть доходило до того, що фальшиві купюри отримували через банкомати. З одної сторони тут нема нічого дивного, оскільки бізнес на виготовлені фальшивих купюр добре поширений практично у всіх країнах і був він завжди, від тоді, як в обіг пішли купюри. Щоб якось допомогти виявити такі купюри і вберегти себе від такого неприємного інциденту, зараз розповімо як відрізнити фальшиві купюри від справжніх.

В першу чергу, при отриманні нових купюр (і навіть давніших випусків) варто перевірити купюри на гладкість. В більшості випадків, і це стосується не тільки гривень, фальшиві купюри неймовірно гладкі на відчуття в той час як справжні купюри, більш шорсткі. Фальшивомонетники ще не навчилися робити купюри шорсткими.

Також, в більшості випадків, фальшиві купюри можуть "хрустіти", як і справжні. Тому на це варто звертати увагу в останню чергу.

Наступним кроком буде перевірка "захисної нитки", яка ніби вшита в купюру. Ця нитка завжди рівненька і виглядає однаково з двох сторін в справжніх купюр, а от в фальшивок з цією ниткою завжди проблеми.

Так само варто звертати увагу на водяні знаки та підпис голови Національного Банку України. Досить часто, фальшивомонетники не сильно працюють над цими складовими купюрами і вони чітко відрізняються від тих, які є на оригінальних купюрах.

Щоб легше було відрізнити підробку, візьмемо, для прикладу, купюру номіналом 500 грн, які підробляють найчастіше.

Українцям розповіли, як відрізнити фальшиві купюри від справжніх
Купюра 500 грн

В першу чергу, тримаючи таку купюру в руках, необхідно дивитися на її колір. Справжня купюра має бежевий відтінок, а от фальшивка може отримати як світліший, так і темніший відтінок.

Наступне, на що варто звернути увагу, так це на приховане зображення номіналу "500". Він розміщується в лівій нижній частині купюри і видно його тільки під певним кутом.

На захисній нитці розміщено надпис "500 грн", підробки до такого рівня ще не дійшли.

Так само перевіряємо на шорсткість та якість фарб, які використовувалися для друку купюр.

Так ось, користуючись цими порадами, ви зможете уникнути потрапляння підроблених купюр у ваш гаманець. Якщо ж ви виявили в себе фальшивку, рекомендуємо ознайомитися з нашим попереднім матеріалом, де названо послідовність дій в такій ситуації.

ITech News

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Названы ошибки, из-за которых смартфон быстрее отправляется на свалку

Стаття доступна українською...Поскольку за последнее десятилетие смартфоны стали для нас привычным гаджетов, то и отношение к ним стало подходящим....
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -