Реклама

Українцям розповіли, як захистити себе від списання коштів через QR-код

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Перед тим як розглядати дану тему, потрібно розібратися, що таке QR-код. Якщо коротко, то це звичайна електронна інформація, але в іншому вигляді.

Проте, щоб зрозуміти, що означає це графічне зображення, необхідно використовувати окремо відведену програму, яких досить велика кількість в офіційному магазині додатків Google.

Проблемою в даному випадку є саме те, що при пошуку додатку для сканування QR-кодів та штрих-кодів, ви побачите їхню неймовірну кількість. З одної сторони, всі вони виконують одне й те саме - сканують графічні зображення, а з іншої сторони, виникає логічне запитання - для чого кожен робить такі додатки?! Відповідь тільки одна - заробіток на додатку, на показі реклами, на кількості активних користувачів і на можливому продажі такого додатку.

Цікаво: Названо 3 додатки, які перезавантажують пам’ять телефону та швидко розряджають батарею.

Іншою проблемою таких додатків є те, що вони сканують QR-коди і там часто може бути прихована ваша особиста інформація, яку розробники додатку зможуть використати в своїх корисливих цілях, або ж, навіть не підозрюючи цього, за допомогою вірусів, цю інформацію будуть викрадати зловмисники.

Насправді виявити викрадення особистих даних не так легко, так як, спочатку додатки виглядають і функціонують правильно, але вже після першого оновлення програми, з Вашого рахунку можуть списатись кошти або ж потрапити віруси.

Тільки нещодавно було виявлено декілька (12) таких додатків, які разом мали 300 тис завантажень з офіційного магазину Google, тобто 300 тис активних пристроїв опинилися в зоні ризику розповсюдження особистих даних. Найпопулярнішим серед них був QrBarCode LDC, який завантажили понад 50 тис разів.

Зрозуміло, що адміністрація Google Play намагається боротися з цією шахрайською діяльністю, видаляючи небезпечні програми (за їх результатами експертизи), проте ніхто не впевнений, що на Вашому смартфоні вже не встановлений цей додаток.

Цікаво: Названо найпопулярніші способи крадіжки даних банківської картки в 2021 році.

Тобто, Вам необхідно користуватись лише надійними та перевіреними програмами, до прикладу Google Lens.

На жаль, дуже тяжко захиститись на 100% від збору Ваших особистих даних, так як розробники додатків постійно змінюються, тому ним може стати і зловмисник також.

Отже, зрозуміло, що найбезпечнішим способом захисту Ваших даних, закодованих через QR-код, буде використання платних додатків. Проте, якщо добре вивчити характеристики та відгуки про ту чи іншу програму, можна обрати достатньо надійний сервер для читання графічних зображень з кодом (QR).

Також нещодавно ми розповідали, чи справді необхідно видаляти додаток Приват24 із свого смартфона?

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

ITech News

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Названы 3 лучших смартфона в которых есть абсолютно все, что необходимо

Стаття доступна українською...Практически каждый месяц на рынке появляются новые модели смартфонов от ведущих производителей и в большинстве случаев, они...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -