Реклама

Українцям розповіли, які дані варто ховати від камер банкомата при знятті готівки

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Українці досить активно користуються банківськими картками і найчастіше вони їх використовують для оплати покупок в магазинах та для зняття готівки в банкоматах. Саме про банкомати сьогодні й піде мова, а точніше про шахраїв, які обкрадають українців з їхньою допомогою. Якщо детальніше, то розповімо, які дані варто ховати від камер банкомата при знятті готівки.

Досить часто, українці скаржаться на те, що з їхніх банківських карток зникають кошти, хоча фізично картка знаходиться з ними, раніше карту нікому не передавали та й сумнівних фінансових операцій ніхто з них не виконував. Єдине, що їх всіх об'єднувало, це зняття готівки в банкоматах, та ще й в різних містах.

Як виявилося, всі жертви натрапили на шахраїв, які за допомогою технічних можливостей, викрадали дані банківських карток і робили дублікати банківських карток, з яких успішно знімали готівку. Яким чином вони це робили? Все досить просто - скіммінг.

Фактично, шахраї використовували скіммери, які призначені для того, щоб зчитувати дані банківської картки. Розміщують такі пристрої в отворах банкоматів, куди потрібно вставляти банківську карту.

Зараз виникає логічне запитання: як зловмисники дізналися PIN-код до банківської картки? З цим також вже досить просто - вони використовували мініатюрні приховані камери, які розміщувалися таким чином, щоб "бачити" процес введення PIN-коду.

Фактично все, зловмисники отримували всі необхідні дані банківської картки та ще й PIN-код до неї, а далі вони вже робили дублі карток і успішно списували з неї кошти. В даному випадку варто нагадати, що в банкоматах використовуються камери від самого банку, але вони наведені тільки на обличчя особи, яка користується банкоматом і на місце видачі готівки. Всі решта камери, які дивляться не туди куди потрібно, з високою ймовірністю, будуть шахрайськими.

Тоді як безпечно знімати готівку в банкоматах? В першу чергу, користуйтеся тільки перевіреними банкоматами і тільки у відділеннях банку або ж в супермаркетах, тобто там, де банкомат весь час під наглядом камер спостереження і в полі зору працівників закладу, в якому розміщується банкомат. Фактично, вас повинні цікавити тільки ті банкомати, які розміщуються в приміщеннях.

Стосовно введення PIN-коду, то рекомендація традиційна - прикривайте рукою введення пін-коду. Найкраще, якщо ви взагалі будете використовувати банківські картки з чіпом, тобто безконтактні і будете знімати готівку тільки таким способом, оскільки це поки найбезпечніший варіант.

Варто повідомити, що за кордоном, вже знайшли спосіб обкрадати й банківські картки з чіпом і називається він шиммінг, але в нас випадків використання цього способу ще не було виявлено.

Також нещодавно було названо хитрощі, на які йдуть українські банки з кредитними картами.

ITech News

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Перший прототип Microsoft Surface Pro 8 показали вживу

Перший прототип Microsoft Surface Pro 8 показали вживу. Відповідний пристрій продали на eBay ще до анонса. У новому планшеті...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -