Реклама

В літак вдарила блискавка. Що робити?

Останні Новини

Всі розуміють, але можливо не всі замислювались, що під час польоту ніхто не передбачає наперед якою буде погода. А це означає, що шанс наткнутись на грозову хмару дуже великий, особливо якщо переліт довгий. Якщо про це подумати, особливо перед подорожжю, стає трохи моторошно, адже всі уявляють, що стається коли в предмет чи людину потрапляє блискавка. Так от саме про це хочемо поговорити сьогодні. Який план дій повинен бути в кожного під час потрапляння блискавки у літак.

Цікаво: Starlink уклав першу угоду щодо Wi-Fi на борту літака

Пілоти розповіли в різних інтерв’ю, що кожен літак отримує удар блискавкою приблизно двічі на рік. І тут виникає питання, а як далі він може літати та що в цей момент відбувається із пасажирами та екіпажем? А відповідь проста – абсолютно нічого. Вся справа в будові літака. Його корпус зроблений із композитного матеріалу поверх якого металева сітка. Вона захищає сам літак від потрапляння розряду всередину. Розряд йде до крил, де знаходяться електростатичні розрядники, і забезпечує розсіювання його повітрям. Тому, на щастя, загрози ніякої немає.

Раніше не всі літаки були оснащені такою конструкцією, навіть пасажирські. Тому багато аварій списували саме на погані погодні умови та людський фактор. Тривало це до певного моменту, поки в 1963 році не відбулася ще одна аварія. Після того Федеральне управління цивільної авіації США поставило обов'язкову вимогу, що всі літаки повинні мати однакову конструкцію і бути оснащені металевою сіткою для відводу розряду.

Також проблеми були декілька разів із баком для бензину, бо блискавка і туди діставалась. Там також відбулися зміни і під час використання палива сам бак наповнюється інертним газом, що не дасть розряду дістатись до самого палива, а значить і біди ніякої не буде.

Варто знати: Відомо, Як 5G впливає на роботу літаків та чому авіація США проти нового стандарту

Пілоти розповіли одну історію, що якось під час польоту блискавка вдарила прямо в ніс літака і пілотам було видно лише маленький спалах. Після посадки окрім чорної плями на носі з літаком більше нічого не трапилось.

Всі зрозуміли, що треба робити під час попадання блискавки в літак? Правильно, нічого. Саме головне не панікувати. Пасажири можуть помітити в вікні спалах або почути дивний звук, але не варто відразу метушитись та розсіювати паніку. Це не доречно. Потрібно продовжувати робити те, що й перед цим. Залишатись на місці, переглядати фільм чи спати. Якщо вказано, що потрібно пристебнути ремені, то так і зробіть. На цьому ваші дії закінчються. А для того, щоб не хвилюватись, варто просто запам'ятати, що життю та здоров'ю пасажирів нічого не загрожує коли за вікном гроза.

Цікаво: Де використовувати функцію “авіарежим”, окрім літака

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Nokia представили власну операційну систему

Сьогодні з'явилася цікава інформація, в якій йдеться про те, що Nokia представили власну операційну систему для центрів обробки даних....
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -