В Україні не варто очікувати на якісне 5G покриття

Останні Новини

Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

В Україні не варто очікувати на якісне 5G покриття в найближчі декілька років. Провідні мобільні оператори запевняють, що з 2022 року в Україні почнеться поширення 5G, але в реальності так не буде. Звісно, міста-мільйонники побачать 5G у всій красі (або не у всій) можливо і до 2023 року, а от що стосується містечок і сіл, то тут тиша. Такі компанії як Київстар, Vodafone і Lifecell вже на всю розказують про те, які в нас будуть можливості при введенні стандарту 5G, але знову ж таки, всі не зможуть їздити в столицю, щоб відчути ті “можливості”. Крім того, на це ще є декілька причин.

Повернемося до стандарту 4G, який багато країн почали вводити ще в далекому 2010 році. В Україні ж, стандарт 4G почав поширюватися тільки в 2018 році. Операторам потребувалося 8 років, щоб почати розгортання 4G в Україні. Достатньо багато, як для країни таких розмірів і з такою кількістю населення.

Щоб ще конкретніше, то майже у всіх країнах Європи 4G вже давно доступно навіть в метро і в сільській місцевості. В нас же, тільки нещодавно почали вводити 4G зв’язок в метро, а в селах і на дорогах мало де навіть 3G зустрічається.

З відкритих джерел відомо, що Київстар встановив трохи більше 13, 2 тис. базових 4G станцій в Україні, Vodafone встановив більше 11 тисяч, а Lifecell біль 6 тис. станцій. Не можна говорити, що українські оператори не розвивають мережу, тому що це не так. Проте відбувається це надзвичайно повільно і Україна не вспіває за технологіями, які вже доступні в більшості країн.

Нижче представлено карти покриття 4G основними мобільними операторами України.

В Україні не варто очікувати на якісне 5G покриття
Покриття 4G від Київстар
В Україні не варто очікувати на якісне 5G покриття
Покриття 4G від Vodafone
В Україні не варто очікувати на якісне 5G покриття
Покриття 4G від Lifecell

Тепер повернемося до 5G. Чому ж покриття України 5G виявиться надзвичайно довгим та дорогим процесом? В першу чергу через вартість 5G станцій, а вони недешеві. Для прикладу, одна базова станція Huawei коштує від 22 тис. доларів, а їхня продукція вважається ще не надто дорогою. Варто не забувати, що крім обладнання, необхідно ще й місце під станцію, обслуговування і багато інших факторів.
Стосовно обладнання 5G від Huawei, існує велика ймовірність, що в Україні (як і в більшості країн) їхнє обладнання не будуть використовувати.

Друга причина, яка не менш важлива, це радіус дії базової 5G станції, а він менший в порівнянні з 4G станціями. Зараз відомо, що радіус покриття від одної 5G станції становить близько 500 м і це без перешкод. В той час як 4G пропонує радіус покриття від 50 км і до 150 км в залежності від місцевості і перешкод. Тобто, замість одної 4G станції необхідно встановити більше 10 -ти 5G станцій.

Ну і найголовніше, використання 5G влетить всім в копійку. Якщо зараз пакет послуг з 4G коштує від 100 грн, а якісне 4G мало де зустріти, то за 5G прийдеться платити не менше 200 грн за стандартний пакет послуг і змиритися з тим, що покриття 5G буде ще гіршим в порівнянні з 4G.

Очікувати на більш-менш якісне 5G варто ще декілька років як мінімум. Раніше 2025 – 2026 року ми його не відчує на повну.

Тестове втілення 5G в Україні

Відомо, що Київстар встановили першу тестову станцію ще в 2019 році.
Vodafone спільно з Nokia нещодавно дали можливість протестувати 5G під час фестивалю WeGame 5.0, який проходив Києві.

Lifecell запустили 4.5G за що отримали критику з сторони Антимонопольного комітету, за такий маркетинговий хід, який вводить в оману покупців. 4.5G – це покращена версія 4G.

Читайте такожКомпанію Київстар критикують за якість 4G зв’язку; Тарифи на мобільний зв’язок Київстар продовжують зростати; На компанію Vodafone обрушився шквал критики; Компанію Lifecell критикують за якість послуг.

ITech News

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

- Advertisement -
- Advertisement -

Випадкові Записи

Lenovo випустили ноутбук із вбудованими навушниками TWS

Сьогодні Lenovo випустили ноутбук із вбудованими навушниками TWS. Називається цей ноутбук ThinkBook 15 Gen 2. Так ви правильно зрозуміли...
- Advertisement -

Буде Цікаво

- Advertisement -