Реклама

В Україні активізувалася популярна шахрайська схема із OLX

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Сьогодні стало відомо, що в Україні активізувалася популярна шахрайська схема із OLX, про яку вже поширювалася інформація в інтернеті. Згідно останніх скарг від користувачів, схема працює таким чином, що ошуканими залишаються щонайменше дві людини ( за одну аферу), які навіть ніколи не знали один за одного.

Яким чином працюють шахраї? Найперше, шахраї на OLX починають продавати деякі товари. Після того, як знаходиться потенційний покупець (жертва) для цього товару, йому виставляють умову у вигляді невеликої попередньої оплати на банківську карту.

У випадку, якщо покупець погоджується, йому дають банківські реквізити іншої людини ( ще однієї жертви). Після успішного переказу коштів на вище згаданий банківський рахунок, шахраї зв'язуються з власником банківського рахунку і повідомляють про те, що було здійснено помилковий переказ і просять повернути, але вже на інший рахунок.

Також часто, шахраї пропонують за таке повернення коштів винагороду у вигляді % від переказу.

Якщо власник рахунку погоджується здійснити переказ на інший рахунок, то шахраї отримують свої кошти, а покупець із OLX залишається і без грошей і без товару.

В даній ситуації, ошукані дві людини, які навіть не запідозрили обману. У випадку із покупцем з OLX, то він звертається в правоохоронні органи та в банк із заявою про шахрайство і вказує номер банківського рахунку другої жертви. Таким чином, двоє ошуканих людей, один з яких втратив кошти, а інший повинен відповідати та пояснювати правоохоронним органам та банку про те, що він не шахрай і не мав ніяких злих намірів.

Як бачите, таким чином, шахраї в день “обробляють” велику кількість українців. Потім змінюють свої контактні номери і починають по-новому.

Варто запам'ятати, що у випадку помилкових переказів варто або відправити кошти назад відправнику, або ж повідомити банк про помилковий переказ. В будь-якому випадку, не можна переводити кошти на інші рахунки (навіть якщо сильно просять) і тим більше залишати їх собі.

ITech News

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Компания Apple решила избавиться от некоторых iPhone и iPad

Стаття доступна українською...Как известно, компания Apple обновляет свои устройства стабильно и ежегодно некоторые устройства становятся устаревшими и перестают получать...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -