Реклама

Ваш Android-смартфон може шпигувати за вами — ось як розпізнати і взяти його під контроль

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Ваш смартфон підслуховує вас? Це питання, яке ніколи не зникне, тому що легко уявити, що хакери чи шкідливі програми захоплять ваш пристрій, щоб шпигувати за розмовами, робити фотографії чи навіть записувати відео. Але менше людей запитуватимуть це, завдяки Android 12 , який має нову функцію конфіденційності, яка візуально попереджає вас про можливе інвазивне спостереження.

Цікаво: Як поділитися своїм Wi-Fi через QR-код на Android.

Протягом багатьох років виробники телефонів надали користувачам можливість контролювати, які програми мають доступ до камери або мікрофона пристрою. Практично на кожному смартфоні зараз є менеджер дозволів , але він лише допомагає обмежити доступ до функцій пристрою та запобігти чи зупинити можливі шкідливі програми, поки не стало надто пізно. Що станеться, якщо програма обійде ваші обмеження або її не перевірять?

Apple спробувала вирішити цю проблему безпеки в iOS 14 , коли представила кольорові індикатори. Ці візуальні сповіщення завжди показують, коли мікрофон слухає або відкрита камера, чи то навмисно, чи зловмисно активовано. Android 12 містить подібну функцію, що означає, що дні, коли шпигунське програмне забезпечення залишалося непоміченим, злічено.

Android 12 забезпечує користувачам прозорість, відображаючи індикатори, коли програма використовує приватне джерело даних через дозволи додатка камери та мікрофона. Записи додатків до API, захищених дозволом під час виконання.

Ці показники конфіденційності є обов’язковими для всіх OEM-виробників, які використовують Android 12 на своїх пристроях. Я обговорю використання цих індикаторів на пристроях моделі Google Pixel і Samsung Galaxy. Інші OEM-виробники можуть включати деякі налаштування по-різному.

Цікаво: Як виміряти зріст за допомогою смартфону.

Використання ідентифікаторів конфіденційності камери/мікрофона

Щоразу, коли програма на вашому телефоні Android 12 використовує вашу камеру або мікрофон, ви побачите індикатор конфіденційності — зелену підказку зі значком камери або мікрофона — у вашому рядку стану. Це триває лише секунду, перш ніж згортається до зеленої точки в кутку екрана.

Коли ви запускаєте інші програми поверх тієї, яка використовує дані вашого мікрофона або камери, зелена підказка і точка залишаться видимими. Це потрібно для Android 12, незалежно від того, який пристрій виробника ви використовуєте.

Ви можете знову побачити зелений значок, відкривши сповіщення пальцем. Натискання значка відкриває діалогове вікно, яке вказує вам, яка саме програма прослуховує аудіо чи записує відео, а натискання цього сповіщення переведе вас прямо до дозволів програми. Це всі додаткові вимоги до Android 12, яким повинні дотримуватися OEM-виробники.

Цікаво: Як відновити видалені смс з мобільного.

Використання налаштувань інформаційної панелі конфіденційності

Android 12 також містить панель конфіденційності, щоб побачити, які програми отримували доступ до конфіденційної інформації або функцій пристрою протягом останніх 24 годин. Щоб знайти інформаційну панель на моделі Google Pixel, перейдіть у Налаштування –> Конфіденційність –> Панель конфіденційності. Він може бути розташований в іншому місці для інших OEM-виробників. Наприклад, просто перейдіть у Налаштування -> Конфіденційність на моделі Samsung Galaxy.

Якщо ви виберете елемент, який нещодавно використовувався, ви побачите всі програми, які отримували до нього доступ, на часовій шкалі, тож ви точно знаєте, коли кожен випадок відбувся.

Натискання назви програми на часовій шкалі відкриє дозволи для цієї програми (або дасть вам посилання, щоб відкрити всі дозволи програми на моделі Galaxy). Ви також можете натиснути кнопку «Керувати дозволом» внизу (або «Переглянути всі програми з цим дозволом» на моделі Galaxy), щоб побачити всі програми, яким дозволено і заборонено отримувати доступ до елемента, у нашому випадку або мікрофон або камера.

Все, що було використано за останній день, з’явиться на діаграмі та/або списку. Натискання «Переглянути інші дозволи» (або «Усі дозволи» на моделі Galaxy) додає до списку решту функцій.

Якщо ви виберете функцію, яка не використовувалася протягом останніх 24 годин на головному екрані інформаційної панелі конфіденційності на моделі Google Pixel, вона також покаже вам усі програми, яким дозволений і заборонений доступ до неї. Однак ви побачите часову шкалу на моделі Galaxy.

На будь-якій сторінці інформаційної панелі конфіденційності торкніться вертикальної крапки вгорі, потім «Показати систему» ​​або «Показати системні програми», якщо ви також хочете побачити всі закулісні програми у списку.

Можливо, шкідливий додаток може проникнути у ваш пристрій як системний додаток, але це менш ймовірно.

Цікаво: Названо п’ять способів прискорення повільного інтернету на Android.

Вимкнення доступу до камери та мікрофона

Як було показано вище, існує кілька способів перевірити або відібрати дозволи програми. На складі Android 12 на моделі Google Pixel нижче наведено лише кілька варіантів. На пристроях інших OEM-виробників це може відрізнятися.

  • Торкніться індикатора конфіденційності, потім перейдіть до [Назва програми] –> Камера або мікрофон –> Не дозволяти або Запитувати щоразу.
  • Торкніться «Камера» або «Мікрофон» на панелі конфіденційності, якщо вони були використані протягом останніх 24 годин, а потім перейдіть до [Назва програми –> Камера або мікрофон –> Не дозволяти або запитувати щоразу.
  • Торкніться «Переглянути інші дозволи» на інформаційній панелі конфіденційності, потім перейдіть до –> Камера або мікрофон — [Назва програми] –> Не дозволяти.
  • Торкніться «Програми» в налаштуваннях, потім перейдіть до [Назва програми] –> Дозволи –> Камера або мікрофон –> Не дозволяти або запитувати щоразу.
  • Утримуйте програму на головному екрані або панелі програм, а потім перейдіть до розділу Інформація про програму –> Дозволи –> Камера або мікрофон –> Не дозволяти або запитувати щоразу.

Цікаво: Як відновити видалені контакти з телефону.

Щоб тимчасово вимкнути доступ до мікрофона або камери до всіх програм:

Перейдіть у Налаштування –> Конфіденційність, а потім вимкніть «Доступ до камери» або «Доступ до мікрофона».

Відкрийте швидкі налаштування, торкніться значка олівця, щоб відредагувати макет, і перетягніть «Камера» або «Мікрофон» з нижнього розділу вгору. Відтепер ви можете відкрити швидкі налаштування та натиснути «Камера» або «Мікрофон», щоб заблокувати доступ до них.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

ITech News

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

З’явились специфікації смартфона Vivo S7e 5G

Цього року, компанія Vivo презентувала свій новий смартфон Vivo S7 5G. Сьогодні, у Китаї запущено Vivo S7e, відповідно до...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -