Вчені навчилися перетворювати повітря в питну воду

Останні Новини

Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Вчені говорять, що проблема доступності питної води стає все гостріше. І тут саме час звернутися до технологій. Наприклад, сьогодні стало відомо, що вчені навчилися перетворювати повітря в питну воду. Дослідники з Сінгапуру продемонстрували роботу аерогеля, здатного добувати зі звичайного повітря придатну для вживання рідина.

Вчені навчилися перетворювати повітря в питну воду

Технологія отримання води з повітря може здатися фантастичною, але саме вона лежить в основі простого пристрою, що дозволяє значно поліпшити ситуацію з доступом до життєво необхідної рідини в багатьох регіонах планети. Інженери з Сінгапуру продемонстрували роботу аерогеля, створеного з довгих змієподібних полімерів в поєднанні з так званим металоорганічним каркасом з пористою поверхнею. Суть технології зводиться до безперервного поглинання і виділення води.

Вчені навчилися перетворювати повітря в питну воду

На практиці це означає, що матеріал зможе в автономному режимі збирати рідину з повітря, конденсуючи її в резервуари з водою. Уже відомо, що під дією прямих сонячних променів ефективність установки доходить до 95%. Результат був підтверджений в лабораторії, де система працювала протягом 1440 годин. При цьому пристрій не вимагає взагалі ніякого живлення.

Як виявилося, отримана рідина повністю відповідає стандартам ВООЗ, що выдповыдають питный воды. Дослідники повідомляють, що у вологих умовах 1 кг матеріалу може виробляти 17 літрів води в день. Правда, аерогель вважається надлегким матеріалом, тому ферма з видобутку вологи займе чималу площу.

ITech News

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

- Advertisement -
- Advertisement -

Випадкові Записи

Українцям назвали 5 ознак того, що їхній Viber прослуховують

В мережі неодноразово повідомляється про витоки конфіденційної інформації в інтернеті. Найчастіше, відбувається це через халатність сервісів, якими користуються мільйони...
- Advertisement -

Буде Цікаво

- Advertisement -