Реклама

Відомо, чому комп’ютери з двома процесорами так і не стали популярні

Останні Новини

Є комп’ютери з одним процесором – це класичний варіант, а є із двома. Про це знають не багато людей, бо для цього треба розбиратись добре в техніці. Але такі моделі дійсно існують. Використовуються вони більше на серверах, але виникає питання. Чому б не створювати такі ж комп’ютери для повсякденного звичайного користування. Здавалося б, чим більше процесорів тим краща та потужніша робота. Це дійсно було б дуже логічно, але на жаль, це не так. Сьогодні поговоримо на цю тему та вирішимо, чому такі ПК не можуть стати звичайними для стандартної роботи.

Давайте для початку розберемо як працюють комп'ютери на серверах із двома процесорами. Такі моделі були створені давно, але що раніше, що зараз не набули популярності серед звичайних користувачів і на це є причини. Як використовуються два процесори на серверах? Головною задачею їх є розумний розподіл ресурсу. На повну потужність не використовуються CPU тому, що може статись перегрів, та й це абсолютно не потрібно. Головна задача таких ПК обробляти величезну кількість з'єднань. Ви ж тільки уявіть. До одного сайту може одночасно зайти купа людей і це якось треба обробляти. Ось в такому випадку і приходять на допомогу комп'ютери із подвійним процесором.

Цікаво: Декілька ознак, що комп’ютер використовується хакерами

Яка ж ситуація із звичайними комп'ютерами? Вони просто не зможуть нормально працювати із двома процесорами. Є програми, які для цього розраховані, але таких мало. Зазвичай, більшість програм не можуть норально запуститись на одному процесорі, а розприділити рівномірно навантаження на всі ядра це взагалі інколи проблема. А тут довелося б якось забирати рівномірно ресурси із обох CPU.Комп'ютер із двома процесорами тяжко зібрати, він дорогий та забирає багато електроенергії. Якщо придбати пристрій із потужним процесором, то його цілком вистачить на усе, що потрібно. Другий просто не потрібний. Зараз можна вигадати що хочеш і купити зв'язку материнської плати із кількома процесорами, але ви не побачите різниці в роботі. Таке потрібно робити лише в тому випадку, коли програми, за якими ви працюєте вимагають двох процесорів або будуть коректно працювати із ними.

Отож, зрозуміло, що на сьогоднішній день ПК із двома процесорами потрібно тільки для серверів або інших подібних задач. Поставити такий пристрій у себе вдома це просто витратити зайві кошти. Якщо дивитись з боку розробнкиів, то вони знають, що розподіл задач між ядрами чи процесорами - це надто тяжкий процес, тому й не включають його в звичайні ігри та програми. Можливо, колись коли прогрес піде в гору ще більше і один процесор просто не буде справлятись, то з'явиться сенс купувати два, але найближчим часом цього очікувати не варто.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

ITech News

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

В Nokia згадали, як випускати нормальні смартфони

Тільки вчора в нас виходив матеріал про те, що купляти смартфони від Nokia не варто, оскільки вони пропонують слабкі...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -