Реклама

Відомо, як працюють навушники з шумопоглинанням

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Що насправді робить шумозаглушення для блокування зовнішнього звуку і чому воно так сильно збільшує вартість навушників? У наших оглядах ми пояснюємо, як ми тестуємо цю функцію.

Bose вперше представила свої навушники QuietComfort у 2000 році, і відтоді світ активного шумозаглушення (ANC) на споживчому рівні зріс у геометричній прогресії. Щороку ми тестуємо безліч навушників і навушників , які обіцяють блокувати звуки навколишнього світу, будь то гул літака, що злітає, чи балакучий колега з механічною клавіатурою. Але що таке шумозаглушення і як ми його перевіримо? Ми тут, щоб допомогти вам зрозуміти, що ANC може, а що ні, і що ми шукаємо під час тестування, щоб визначити найкращі моделі, які ви можете придбати.

Цікаво: Найкращі бездротові навушники для iPhone та iPad 2022 року.

Пасивне шумозаглушення (або шумоізоляція)

Навушники та навушники майже завжди призначені для блокування зовнішніх шумів у тій чи іншій формі. Активне шумозаглушення використовує складні схеми (які ми пояснимо нижче), але це не єдиний спосіб зробити це.

Пасивне шумозаглушення або шумоізоляція використовує матеріали та фізичну техніку, щоб вручну ізолювати ваші вуха від зовнішніх шумів. Беруші забезпечують пасивну шумоізоляцію, як і більшість внутрішньоканальних навушників, завдяки тому, як їх силіконові або поролонові наконечники вписуються у ваші вуха. Накладні навушники також можуть забезпечити пасивну шумоізоляцію, використовуючи амбушюри для створення надійного ущільнення навколо вуха, щоб заблокувати пристойну смугу навколишнього шуму, доповнену такими матеріалами, як піна з ефектом пам’яті. Навушники ANC часто покладаються на ці елементи, щоб допомогти блокувати шум на додаток до схем, які вони використовують.

Отже, незалежно від того, чи ми говоримо про навушники для герметизації каналів чи циркулярні навушники, все починається з шумоізоляції, перш ніж більш складна схема ANC навіть вступить у гру.

Цікаво: Бездротові навушники гірші, ніж провідні. Чи дійсно це так?

Ключ до активного шумозаглушення: зворотний звук

Основна концепція того, як працює активне шумозаглушення, проста. Подумайте про синусоїду на графіку з висотою її дуги в додатній території. Тепер уявіть собі точну зворотну величину, найнижча точка якої збігається з піком позитивної синусоїди. Так само, як додавання 1 до -1 призводить до 0, ці дві хвилі компенсують одна одну. Отже, якщо хвилі представляють звукові сигнали, вони по суті зводять один одного нанівець, створюючи тишу.

Ось що таке ANC. Мікрофони, вбудовані в навушники ANC, вловлюють навколишні шуми, а схема обробки аудіо сприймає ці шуми та генерує їх інверсію, щоб гасити їх у реальному часі.

Якби всі звуки навколо нас були такими ж простими і передбачуваними, як синусоїди, активне шумозаглушення було б легко реалізувати, було б дешевшим у виготовленні та високоефективним майже весь час. Але звук рідко буває настільки стійким, як це, і його складність може ускладнити схемою шумозаглушення генерувати точну інверсію. ANC зазвичай працює досить добре для постійних звуків, таких як гул блоку змінного струму або гул літака. Важче точно створити інверси для звуків, які дуже відрізняються за висотою і гучністю, наприклад, хтось співає, або ударним звуком, наприклад, як хтось плескає в долоні. 

Крім того, хоча для низькочастотних звуків відносно легко створити зворотні хвилі, для вищих частот важче налаштуватися. Оскільки ANC найкраще працює на низьких частотах і постійних звуках, виробники використовують деякі додаткові прийоми, щоб повернути високі та перехідні звуки.

Один трюк, який ми часто бачимо, особливо на менш дорогих парах шумопоглинаючих навушників, полягає в тому, що виробники вставляють білий шум у сигнал, який ефективно маскує частоти, які схема не може усунути. Однак це не шумозаглушення, це створення шуму, і ми відзначаємо це в наших оглядах щоразу, коли чуємо це.

Цікаво: Відомо,як правильно підключити Bluetooth навушники до смартфону.

Активне шумозаглушення проти адаптивного шумозаглушення

Імовірно, адаптивне шумозаглушення відноситься до активного шумозаглушення, яке адаптується до звуків, які він чує в реальному часі, щоб створити найкраще можливе шумозаглушення для цього середовища. Якщо для вас це схоже на основне визначення ANC, ви не помиляєтеся. Зрештою, ANC має бути адаптивним, інакше він не працює. Але деякі компанії висувають ідею, що їхнє шумозаглушення може визначити, де ви перебуваєте, і відповідно налаштувати поведінку схеми. Наприклад, останні моделі Sony працюють із програмою, яка має можливість «вивчати» середовище, яке ви часто зустрічаєте, і пропонує найкращий ANC для цих областей.

Незалежно від того, наскільки просунутою це все звучить, по суті, це те, що повинен робити весь ANC. ANC не повинен працювати лише на вокзалах, він повинен працювати скрізь. Для цього потрібно надсилати найкращий результат на основі аналізу звуку в реальному часі від мікрофонів, які постійно контролюють ваше оточення.

Тож, кажучи прямо, технології постійно вдосконалюються, і виробникам доводиться винаходити жаргон для продажу та відрізняти його від попередніх версій. Так, те, що називається адаптивним шумозаглушенням, загалом є покращенням ANC порівняно з попередніми роками, але з різним ступенем продуктивності та послідовності, а також трохи продажів на вершині.

Цікаво: Відомо, чому бездротові навушники Apple AirPods вийшли з моди.

Поширені проблеми шумозаглушення

Як ми згадували раніше, шипіння – це те, на що слід звернути увагу, і це поширена проблема серед недорогих навушників. Іншим червоним прапорцем є вплив шумозаглушення на аудіо вихід певної пари навушників. Увімкнення та вимкнення ANC не повинно змінювати звуковий сигнатур, а на високоякісних моделях це не змінює. Але ми перевірили багато навушників ANC, які мають проблеми в цьому відношенні. Іноді зміна звукового сигнатури дуже незначна, але багато дешевших пар звучать зовсім інакше, коли ввімкнено ANC, і цих моделей краще уникати.

Інша проблема – тиск у вусі. Відчутні зміни тиску, викликані ANC, відрізняються не тільки від навушників до навушників, але і від людини до людини. Одна пара може здаватися мені добре, але глибоко незручно на вашій голові. Ми всі влаштовані по-різному, і тому, коли це можливо, ідеально випробувати навушники самостійно, щоб переконатися, що тиск у вухах вас не турбує. Покладатися на те, що говорить огляд, до певної міри корисно, але в кінцевому підсумку я не можу знати, чи ваші вуха відреагують так само, як мої, на шумозаглушення певної пари навушників.

Цікаво: Чи справді бездротові навушники небезпечні при тривалому користуванні?

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

ITech News

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Розповідаємо, як видалити об’єкти з фотографій за допомогою Samsung Galaxy

Ви коли-небудь робили фотографію, яка могла б бути чудовою, якби на ній не було якогось непотрібного елемента на задньому...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -