Реклама

Відомо, як зловмисники можуть нашкодити взламавши Wi-Fi роутер

Останні Новини

Зараз існує дуже багато хакерів, які намагаються заробити кошти або ж дізнатись потрібну інформацію не законним шляхом, а саме отримавши доступ до якогось пристрою людини. Обов’язковою умовою є підключення до інтернету. Одним із таких пристроїв є роутер Wi-Fi.

Як не дивно, але він також може бути цікавий хакерам. Плюс лише в тому, що зазвичай зломи роутерів це масові явища, тобто зловмисник не буде сидіти і шукати доступ саме до вашого приладу. Чим ж корисний може бути для хакера ваш роутер? Розберемось нижче.
Перша причина зламати роутер - доступ до пристроїв, які до нього підключені. Зловмисники можуть отримати інформацію, дані, а також доступ до самих гаджетів, якщо вони підключені до зламаного Wi-Fi роутера.

Цікаво: Відомо, чому WI-FI роутер може погано функціонувати

Друга причина - використання інтернету. На щастя, не завжди можна після злому користуватись чужим інтернетом. Для цього повинен бути роутер із спеціальними можливостями. Але якщо у вас саме такий, то загроза є. Хакери не просто так хочуть використовувати ваш інтернет. Це потрібно для того, щоб приховати особистість. Такі люди завдають багато шкоди іншим, тому бояться, щоб їх не викрили. Якщо хакер зламає багато комп'ютерів і буде використовувати їх інтернет, а ще й з різних країн, то можливість викриття знижується практично до нуля.

Також чужий інтернет шахраї використовують для атаки DDOS. Для того, щоб вивести з ладу сайт, потрібна велика кількість ПК, які будуть посилати фейкові запити. Ці запити і роблять неможливою роботу сайтів. Ось таким чином може пригодитись чужий інтернет.

Наступна причина - трафік. Є роутери, які можна перепрограмовувати під свої потреби. Вони є не у всіх, бо це вже рахуються більш сучасні та складніші моделі, але все ж їх велика кількість. На жаль, такі роутери найбільш піддаються злому зі сторони хакерів. Справа в тому, що знаюча людина, в даному випадку шахрай, може прописати потрібні коди і використовувати ваш роутер в своїх цілях. До прикладу, перехоплювати ваш трафік. Звісно це зробити не так легко як здається, адже роутери теж мають певний захист, але загроза все одно є.

Варто знати: Відомо, як збільшити швидкість інтернет-з’єднання за допомогою роутера

Ну і остання причина - заміна DNS. Як це працює? Хакер отримує доступ до вашого роутера, там в установках пише фальшиві DNS, після цього, коли ви будете в інтернеті заходити на потрібні сайти (якісь популярні та поширені), то вас буде перенаправляти на ідентичну сторінку, але власником якої є вже шахрай. Користувач зазвичай не помічає різниці і продовжує користуватись не справжнім сайтом. Це робиться для того, щоб отримати певні дані до справжніх потрібних сайтів. Людина вводить логін та пароль, далі може прописувати ще якусь особисту конфіденційну інформацію, а хакери її зчитують і використовують в своїх цілях.

Всі вищеописані ситуації мають мало позитивного і лише лякають, але не спішіть панікувати. Те, що саме вам зламають роутер має невеликий шанс, тому не хвилюйтесь. Якщо ж ви хочете ще більше себе захистити, то можна скористатись наступними порадами:

•Час від часу змінювати пароль для доступу (бажано, щоб він був складний і не ніс важливої інформації).
• Оновлювати пристрій так часто, як це можливо. Розробники постійно перевіряють роутери на різні вразливості і якщо виникають проблеми, то їх вирішують оновленнями, тому за цим варто стежити.
• Перевіряйте чи не користуються вашим роутером незнайомі люди, потрібно постійно перевіряти підключення.
•Забороніть віддалений доступ через IP-адресу. Це робиться в налаштуваннях. Якщо не знаєте як, то прочитайте інструкцію саме до вашої моделі.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

ITech News

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Названо місця, які категорично не підходять для встановлення Wi-Fi роутера

Коли ви плануєте встановити вдома Wi-Fi, для початку потрібно знайти для нього ідеальне місце. Адже, від цього залежить робота...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -