Реклама

Відомо, які дистрибутиви Linux використовуються найчастіше

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Linux — це більше, ніж операційна система: це сімейство з різними версіями. Створений у 1991 році Лінусом Торвальдсом, тоді студентом Гельсінського університету, Фінляндія, проект із відкритим вихідним кодом дозволяє спільноті розробників вносити свої оновлення та функції. Як наслідок, існує багато різних Linux: вони називаються дистрибутивами операційних систем.

Цікаво: Основні причини для переходу з Windows на Linux без жалю та переживань.

Увійти у світ Linux може здатися непростою справою, враховуючи велику кількість різноманітних дистрибутивів, але деякі з них виділяються серед інших або завдяки пропонованим функціям, або через популярність, досягнуту в спільноті. На даний момент можна виділити 6 найбільш відомих і використовуваних версій Linux. Нижче представлено список таких:

Ubuntu

Кожен, хто знає Linux, напевно чув про Ubuntu, один із найпопулярніших дистрибутивів, який був для багатьох людей воротами у світ відкритої операційної системи. Завдяки підтримці різних графічних середовищ дистрибутив, розроблений Canonical, робить ставку на LTS (довгострокова підтримка), яка гарантує оновлення версій протягом 5 років. Дізнайтеся більше про Ubuntu на офіційному веб-сайті дистрибутива.

Linux Mint

Linux Mint — це дистрибутив на базі Ubuntu, який був популярним протягом деякого часу. Будучи широко використовуваним тими, хто шукає систему з високою продуктивністю навіть на скромніших машинах, він має основні функції, очікувані від операційної системи, і здатний задовольнити практично будь-який запит користувача.

Linux Mint, спочатку випущений у 2006 році, продовжує отримувати постійні оновлення (останнє вийшло в серпні 2022 року), завжди додаючи нові функції. Mint також має дистрибутив на основі Debian на додаток до Ubuntu. Дізнайтеся більше на офіційному сайті дистрибутива .

MX Linux

MX Linux – це дистрибутив, призначений для старих комп’ютерів. Він вирізняється своєю легкістю та стабільністю, поєднуючи приємний графічний інтерфейс із простими налаштуваннями та високою продуктивністю. Розроблений із підтримкою пакетів Debian, він усе ще має стандартну підтримку трьох різних графічних середовищ: XFCE, KDE та Fluxbox.

MX Linux все ще пропонує модульну систему, тобто користувач може вибрати, які компоненти (наприклад, програми) будуть встановлені. З 2013 року дистрибутив постійно розроблявся та оновлювався учасниками спільнот antiX і MEPIS. Дізнайтеся більше про MX Linux на офіційному веб-сайті дистрибутива .

Manjaro

Дистрибутив, який виділяється своїм сучасним виглядом, який підкорив багатьох користувачів, Manjaro має репозиторій Arch, який дозволяє дуже легко встановлювати нові програми та доповнення.

Окрім того, що Manjaro доступний для звичайних ПК, він також підтримує такі архітектури, як ARM. Таким чином, його можна встановити, наприклад, на пристрої Raspberry Pi та деякі інші, що робить його дуже універсальним дистрибутивом. Дізнайтеся більше на офіційному сайті дистрибутива .

Pop!_OS

Інший дистрибутив, створений на базі Ubuntu, Pop!_OS, намагається бути найпростішим з усіх версій Linux, зосереджуючись на швидких конфігураціях, щоб запропонувати хороший досвід навіть для користувачів з невеликими технічними знаннями. Pop!_OS також має ексклюзивні функції та ярлики, спрямовані на підвищення продуктивності користувача.

Зосередженість на простоті має свою ціну, і Pop!_OS має менше попередньо встановлених доповнень, ніж інші дистрибутиви, що змушує досвідчених користувачів витрачати час на встановлення елементів системи, які вже попередньо завантажено в інших версіях. Дізнайтеся більше на офіційному сайті дистрибутива .

Цікаво: Названо 5 причин, чому ви повинні спробувати покористуватись Linux.

Kali Linux

Kali Linux — це дистрибутив, призначений особливо, але не тільки для тих, хто працює з комп’ютерним аудитом і безпекою. Завдяки серії попередньо встановленого програмного забезпечення, яке може належним чином використовуватися хакерами (включаючи навіть зломщик паролів), Kali — це дистрибутив, який користується великим авторитетом серед фахівців з кібербезпеки.

Цей фокус на цифровій безпеці може трохи налякати користувачів з меншими знаннями у світі Linux, але дистрибутив все ще має функції, якими можуть скористатися звичайні користувачі. Дізнайтеся більше на офіційному сайті дистрибутива .

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

ITech News

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

IOS 14 ламає додатки на iPhone

Тільки нещодавно Apple зробили IOS 14 офіційним, як вже почали з'являтися помилки. Згідно отриманої інформації, IOS 14 ламає додатки...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -