Реклама

Визначення місця перебування людини по Viber – покрокова інструкція

Останні Новини

Profi
Profihttps://www.instagram.com/baloh_y/
Головний редактор технічного контенту на ITech.co.ua, який зацікавлений у смартфонах та інших гаджетах.

Пошук місцезнаходження людини інколи буває дуже важливим. Ми не говоримо про випадки, коли хтось хоче вивідати чужі таємниці, погратися в шпигунів, чи відслідкувати переміщення власного чоловіка. Насправді важливим є встановлення місцезнаходження дитини – чи знаходиться вона в безпечному для себе місці. Або пошуку літньої людини, у якої проблеми зі здоров’ям. Ситуації можуть бути різні.

Інтернет пропонує різноманітні варіанти пошуку людей – за допомогою послуг мобільних операторів, за допомогою спеціально встановлених додатків чи програм, інше. Про ці методи багато хто чув. А ось, що можна встановити геолокацію людини за допомогою месенджера Viber, знають не всі.

В цій статті ми детально розповімо Вам про можливості додатку у визначенні місцезнаходження користувача та спосіб передачі даних, як увімкнути та вимкнути відповідну опцію, та опишемо шлях підвищення точності місцеперебування.

Цікаво: Функція «Viber Lens» та її популярність серед користувачів.

Функція передачі даних геолокації через повідомлення Viber

Однією з можливостей Viber є передача даних про Ваше місцезнаходження повідомленням. Справа в тому, що усі сучасні смартфони обладнані GPS-навігаторами. Тобто, Ваша геолокація пристроєм встановлюється автоматично. Для цього необхідно лише надати доступ Viber до цих даних. А потім надсилайте Ваше місце перебування друзям та родичам у вигляді точки на карті у повідомленні месенджера. За умови, звичайно ж, включеного інтернету. Необхідні дії налаштувань ми опишемо далі.

1. Налаштування доступу:

- у Viber зайдіть у чат;

- натисніть на три крапки зверху справа. Там оберіть пункт «Інформація»;

- у ньому оберіть «Місцеположення»;

- додаток відправить Вам запит про надання доступу, оберіть «Змінити»;

- далі увімкніть «Доступ про дані геолокації» у запропонованому меню.

На цьому перший етап завершено. Переходимо до другого.

2. Надсилання даних про місцезнаходження:

- у чаті з людиною поряд з кнопкою відправки повідомлення натисніть на три крапки;

- у запропонованому меню оберіть пункт «Відправити місцезнаходження»;

- далі – «Відправити геолокацію»;

- після цього Viber сформує повідомлення з картою, на якій позначено Ваше місцеперебування.

Таким чином Ваш співрозмовник зможе відшукати Вас у незнайомому місці.

Цікаво: Що робити, коли Viber показує неправильний час та які причини призводять до цього.

Визначення місцезнаходження людини без її відома

Існують випадки, коли необхідно визначити місце перебування людини без його участі в цьому. Це, коли Ви відстежуєте, де знаходиться дитина - чи в надійному для неї місці. Або визначаєте місцезнаходження літньої людини. Дехто з читачів нашої статті також захоче, мабуть, погратися в шпигунів та прослідкувати за переміщенням його дружини чи чоловіка. Що для цього необхідно зробити? Ну, по-перше, непомітно підключити відповідну опцію Viber на телефоні користувача, за яким Ви хочете стежити. Ось покрокова інструкція:

  • спочатку необхідно надати доступ Viber до даних геолокації смартфону користувача. Ці дії описані в попередньому розділі;
  • далі необхідно підключити функцію відправки повідомлень з геоміткою на карті. Для цього, на чужому пристрої, відкриваємо Вашу спільну переписку;
  • тепер натискаємо три крапки в верхній правій частині екрану – там відкриється меню, в якому обираєте «Інформація»;
  • далі знаходите «Місцеположення» та вмикаєте його.

Ось і все. Залишилося витягнути Вашого співрозмовника на діалог. Тепер, при отриманні будь-якого повідомлення від користувача, за яким Ви стежите, Вам буде автоматично приходити карта з позначеною точкою його місцезнаходження. Такі прості та непомітні налаштування дадуть, при необхідності, можливість відслідковувати людину та визначати адресу його перебування.

Цікаво: Українцям розповіли, як правильно передати показники газу через Viber.

Точність визначення геолокації за допомогою Viber та як її покращити

Кожен з Вас може задати логічне питання, наскільки точно Viber відслідковує користувачів, які його можливості. Насправді точність до метру досягається не завжди і для цього існують певні причини. Справа в тому, що Viber використовує принципово різні ресурси для визначення місцеположення власника пристрою.

Одним з шляхів визначення геолокації є система GPS через супутник. Даний метод передбачає похибку від десятків до, навіть, сотень метрів. Крім того, сигнал деколи дещо затримується, його потрібно чекати.

Другий шлях - отримання даних через мобільну мережу, Wi-Fi та Bluetooth. Суть цього методу полягає у визначенні місцезнаходження через точки доступу до Інтернету. І тут точність методу залежить від кількості цих точок – якщо їх багато, то ймовірність правильного встановлення геолокації висока, а чим менша кількість точок задіяна, чим гірший інтернет, - тим вища похибка при визначенні.

Є спосіб, який дозволяє покращити можливості Вашого додатку до максимальної точності геоданих. Для цього необхідно певним чином змінити параметри в налаштуваннях. Ось покрокова інструкція:

1. Зайдіть в налаштування Вашого смартфона. Там оберіть пункт «Підключення».

2. Далі виберіть «Геодані» - «Метод виявлення».

3. Оберіть тут пункт «Висока точність».

4. Далі зайдіть в меню «Покращення точності», де увімкніть пункти «Сканування Wi-Fi» та «Сканування Bluetooth».

Після цих простих дій точка на карті у додатку Viber буде показувати максимально точно місцезнаходження користувача.

Цікаво: Актуальні скарги українців на месенджер Viber в 2022 році.

Як вимкнути функцію передачі даних про геолокацію через Viber

Ви маєте повне право не бажати, щоб хтось інший знав, де Ви знаходитесь. В такому разі, вимкніть функцію відправлення геоданих на своєму телефоні. Ми опишемо окремо, як це зробити для Android-смартфонів та iPhone.

1. Для Android:

- зайдіть в меню «Налаштування»;

- там зайдіть у «Конфіденційність та безпека»;

- далі оберіть «Геоположення»;

- знайдіть там Viber та перемістіть форсунку в сторону заборони.

2. Для iPhone:

- в налаштуваннях телефону відкрийте «Додатки»;

- там знайдіть «Геопозиція», в якій поставте відповідну мітку «Ніколи».

Ось і все – бажаючі за Вами слідкувати більше не матимуть такої можливості.

Є ще інший спосіб заплутати, наприклад, Вашого чоловіка. Якщо Ви помітили, що він «непомітно» підключив функцію передачі Ваших геоданих в повідомленнях, а Ви на це не давали згоди, - то Ви маєте можливість обманути месенджер. Існують такі сторонні програми, які підмінять Ваше місцезнаходження на інше. Наприклад, безкоштовний додаток «Fake GPS location - Hola». Скачайте його собі на смартфон, введіть завідомо неправильні дані геолокації і, вуаля, – Ваші координати в Viber не відповідають дійсності. Ця програма дозволяє змінити дані геолокації тільки для Viber.

Цікаво: Відомо, як зберегти важливу інформацію в секреті при спілкуванні онлайн.

Власникам додатку, встановленого на ноутбук боятися нічого. Версії Viber, розроблені для ПК не передбачають передачу геолокації і відшукати відповідну функцію не вдасться. Висновок цього розділу один – на кожну дію завжди можна знайти протидію.

Цікаво: Названо функції месенджера Viber, які стануть в нагоді подорожуючим.

Не забудьте підписатися на нашого Головного Редактора в Instagram, або ж на нашу офіційну сторінку в Facebook, канал в Telegram та в Twitter. Також стежте за нами в Google News.

ITech News

Новини Партнерів
Реклама

Випадкові Записи

Презентація нового смартфону Vivo Y75s

Компанія Vivo представила новий сучасний смартфон Vivo Y75s. Середньо бюджетний гаджет,де ціна дорівнює якість. Ми маємо для Вас декілька...
Реклама

Буде Цікаво

- Advertisement -